Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav iz Sarajeva

Recommended Posts

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Dobro došao,
Ja ti bio prošli petak prvi put u Sarajevu.


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Yamaha X max SG26

Hvala kolege i drumski drugari!!! Ko dolazi u Sarajevo, neka se javi na pp, možemo uvijek organizovati neku turu, pivo i ćevape:)

Drago mi je čitati iskustva i vaše postove... Motor vozim od 9 godine (nesretnog rata) kada sam na Tomosu Apn6 morao voziti kanistere sa pitkom vodom jer fizički nisam bio sposoban ponijeti 25 litara,a ta ljubav prema motorima mi i danas plamti! Vidimo se na pdf-ovima, rado ću pisati kada stignem (posao, porodica), a i pratiti eventualna okupljanja.

 

On 7/14/2019 at 5:48 PM, Krmco said:

Dobro došao,
Ja ti bio prošli petak prvi put u Sarajevu.


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 

Slijedeći put, javljaj se. :):)

 

On 7/14/2019 at 5:57 PM, el classico said:

Đes’ba...



Vozim motor, nisam bajker.

'đe me put nanese :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Yamaha X max SG26
On 7/20/2019 at 1:56 PM, stari roker said:

Jooojjj... Kod Mrkve bolan...

Mrkva je komercijala, za turiste. Kada dođete u Sa, javite se i vidjećete šta je vrhunski ćevap po recepturi staroj 60 godina.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, dejdej je napisao:

Mrkva je komercijala, za turiste. Kada dođete u Sa, javite se i vidjećete šta je vrhunski ćevap po recepturi staroj 60 godina.:)

Jeo sam na vise mesta na bnascarsiji.Meni su Sarajlije pricale da je Mrkva i Zeljo kao Zvezda i Partizan. Ali kaze,turisti idu kod Zelje,domaci kod Mrkve. A jeo sam jednom i na auto pijaci,onako iz ruke. Jesu manji nego oni na Basci,ali su odlicni...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Čini mi se da se zove SPORT gde smo mi jeli.
9c68186ad7d67a50ce34c16f1b897418.jpg

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Yamaha X max SG26
On 7/22/2019 at 9:27 PM, Iv@n said:

Kaži odmah gde je to ?

 

On 7/22/2019 at 9:47 PM, Krmco said:

Čini mi se da se zove SPORT gde smo mi jeli.
9c68186ad7d67a50ce34c16f1b897418.jpg

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 

Izvinjavam se što odgovaram sa zakašnjenjem, ali obaveze su nadvile nad mojim nebom:gaa:tek sam danas i motor provozao nakon skoro 10 dana pauze... ali to su stvari na koje ne mogu uticati, zato mogu  odgovoriti kada stignem.

Kao osoba koja je rođena i odrasla u ovom gradu, odgovorno tvrdim da je stari dio Sarajeva (Baščaršija) komercijalizovan strašno, i po cijeni i po kvalitetu klope. Ako već želite jesti dobro, ali skuplje, onda birajte period jeseni i ranog proljeća, dok gazde nisu postale "pohlepne" a potražnja povećana.

Iako mi svi spočitavaju da sam subjktivan zbog tradicije u jedenju ćevapa - odgovorno tvrdim da su najbolji ćevapi u slijedećim ćevabdžinicama:

1. Ćevabdžinica "Besko" - Staro Hrasno

2. Ćevabdžinica "Zmaj" - (originalni, prvi Zmaj) nalazi se odmah pored Beska u Starom Hrasnom;

3. Ćevabdžinica "Zmaj" Željeznička-Autobuska stanica u Sarajevu - velik promet imaju, ali kvalitet ne varira.

4. Ćevabdžinica "Sarajka" Ilidža - sada vidim update da je preimenovana, vlasnik preselio u Bijelinu i otvorio Sarajku u Bijeljini :staa2: što je lakše onima koji putuju preko Rače. Za njega garantujem vrhunski roštilj i ćevape.

5 pa na dalje su ćevabdžinice na Baščaršiji - Hodžić, Željo, Specijal, Sport, Dženita...

 

On 7/22/2019 at 9:36 PM, stari roker said:

Jeo sam na vise mesta na bnascarsiji.Meni su Sarajlije pricale da je Mrkva i Zeljo kao Zvezda i Partizan. Ali kaze,turisti idu kod Zelje,domaci kod Mrkve. A jeo sam jednom i na auto pijaci,onako iz ruke. Jesu manji nego oni na Basci,ali su odlicni...

To je dogma lokalaca o podjelama posjetilaca ćevabdžinicama... Mitolška:) Kod Mrkve i kod Želje ide samo dijaspora barem u ove na Baščaršiji, Mrkvu imate na Dobrinji, Dolac Malti i isto je ok, samo meni njihovi ćevapi imaju previše sode i tijesta, pa ako se ohlade odmah "odrvene"... u Mrkvi je dobar "Pašaburger" ako volite rasnu pljesku u domaćem pecivu:takoje: a ćevapi na autopijaci su posebna priča... tip koji ih peče, platio je 7500 eura recept starom ćevabdžiji i mesaru pa ih sada priprema tokom autopijace, nedjeljom. U 90% ćevabdžinica se neko otrovao hranom, ali na autopijaci nikada niko, kvalitetom su u rangu BEska i Zmaja,a  cijenom su za "običnog čovjeka". Nekada smo namjenski išli samo ćevape da pokupimo na autopijacu, a onda pravac vikendica:)

 

Nadam se da vas ne smorih pisanjem, ali ako vam se ne svide ćevapi u ovim od 1 do 3 stavkama, imate od mene vegetarijanski ručak gratis:jee:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Yamaha X max SG26
On 8/4/2019 at 8:29 PM, mile fazer said:

pozdrav Sarajlio

Hvala Mile, pozdrav i tebi:)

 

13 hours ago, Ćale said:

Jel to neko pomenuo ćevape?

 

:Bokilic:

 

 

Vozdra drug i dobro nam došao.

Ma neće ostati samo na pominjaju:) moramo ih i pojesti nekad.

Hvala na porukama dobrodošlice:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Yamaha X max SG26
On 8/6/2019 at 6:25 PM, GuMi5 said:

Pozdrav zemljak... 

 

Pusti bolan ove amatere, šta znaju oni ko su trovač i zmaj? :lol:

Zdravo druškane

Moramo se potruditi da ucrtamo na moto-rute ova gurmanska utočišta 

:hot_dog:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Ja ogladnih samo od citanja.... Jebo vas ja, sto spomenuste... A taman sam krenuo na neku dijetu, da smanjim tijesto.. .A 'dje si vidio cevape bez dobre lepinje... Ne ide... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja