Jump to content

Moto Zajednica

Garmin pomoć oko rutiranja

Recommended Posts

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Pozdrav svima , dobio sam na poklon Garmin Zumo 395LM i počeo da pravim rutu za predstojeći put u Ukrajnu i nazad preko Moldavije i Rumunije. E sada unošenje adresa smeštaja je išlo glatko aliiii pravljenje rute preko Transfagarašana i Transalpine nikako. proba sam u Garmin Basecampu i na samom uredjaju unoseći mesta kroz koja želim da prodjem i u oba slučaja uredjaj je sam stvorio rutu koja mi ne odgovara t.j. ne vodi me kuda sam zamislio. 

Hajde sada pomoć, da li neko ume da mi napravi rutu ili objasni kako to sam da uradim. 

P.S. plan B je da razbijem djubre o pod.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS

uradis rutu u google earth, snumis kml/kmz i konvertujes u format koji guta tvoj navigator.

imas na youtube 100500 kratkih kurseva kakos e to radi, mislim da nijedan nije duzi od 15min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ili napravis rutu na sajtu www.kurviger.de (ne brini, moze da se prebaci na engleski). Snimis .gpx fajl i samo prevuces na SD karticu navigacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Kada u BaseCamp-u planiraš Trip i uneseš početnu i krajnju tačku, program proračuna i iscrta rutu na bazi preferencija koje su mu zadate (tip vozila, izbegavanje...). Ako hoćeš neku drugu putanju, klikneš na strelicu iz menija Map Tools u gornjem delu ekrana. Sada možeš kursorom da "uhvatiš" rutu i da je premeštaš gde želiš po mapi. Kada "pustiš" rutu na mesto kroz koje želiš da prodješ, ruta se rekalkuliše, iscrta se nova i automatski se pravi Via Points od tog novog mesta. Važno je da via points jednog tripa budu u istom tzv. (New) List folderu jer se onda na Garmin prenese cela tura, zajedno sa mestima između početne i krajnje tačke.

 

Program BaseCamp je dobar ali nije preterano intuitivan i zahteva malo više vremena za učenje. Izmedju ostalog, prednost u odnosu na druge programe je što radi na istoj mapi na kompjuteru i na gps uredjaju.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja