Jump to content

Moto Zajednica

HITNO potrebni trombociti A krvne grupe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Društvo, 

 

Prijateljica mi je teško bolesna, bukvalno bije bitku za život i u pitanju su dani. 

 

Pokušavaju da je spasu komplikovanom intervencijom koja hitno zahteva trombocite A krvne grupe, nebitno da li je pozitivna ili negativna. 

 

Ko ima A krvnu grupu, volju da pokuša da spase jedan život i pola sata do sat vremena viška neka odzuji što pre prepodne između 8 i 10.30 do Instituta za transfuziju krvi, ul. Svetog Save 39 u Beogradu i prijavi se za davanje trombocita za Ljiljanu Racić iz Beograda. Tamo će vas brzo istestirati da vide da li ste 'podobni' za namensko davanje trombocita.

 

Ako jeste, samo mi javite na PP ili na 064/121-1313 i čujemo se naknadno, kad bude trebalo da se odradi sam postupak davanja. 

 

Ručak i ćepi za najbržeg uspešnog davaoca se podrazumevaju! :takoje:

 

Hvala unapred! 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Bio do instituta (blizu posla mi je), dobrovoljni davaoci koji imaju hronicne bolesti i primaju terapije - ne mogu da daju trombocite za pacijente. Mene su vratili zbog dijabetesa iako imam odgovarajucu krvnu grupu (A+). Ako neko ima nedoumicu - ovo je informacija iz prve ruke, bio sam tamo pre koji minut. 

 

Srecno i ako nesto drugo mozemo da pomognemo mi koji ne mozemo da damo krv - javite. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Drugari, hvala vam na odzivu u temi. Hvala i kolegama koji su me kontaktirali neposredno - telefonom.

 

Malopre sam se čuo sa drugaricom koja je baš juče, posle dvomesečnog tretmana, napustila bolnicu.

Rekla mi je da je za prvi ciklus lečenja prikupljeno dovoljno trombocita. Sledeći ciklus joj je najavljen za početak septembra pa ću, ako se ukaže potreba, tada ponovo i aktivirati temu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

U redu, javljaj onda. Ja nisam mogao u julu da dam zbog prethodnog davanja ali sada je već prošlo 3 meseca i mogu opet da dam krv ili samo trombocite zavisno od potrebe. Neću davati ovog meseca da BiH mogao u septembru ako bude trebalo. Ja sam inače A+

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja