Jump to content

Moto Zajednica

Još jedan smarač sa "ovo ili ono" :-)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS

Nisam, nisam, ... :) Ne znam, novac je primarni parametar, a i BMW mi je previše za ovu fazu. I ovo što uzimam u obzir je verovatno previše i prejako a kamoli BMW. Mada priznajem jeste privlačan, vozikam povremeno po malo pozajmljenog GS-a i zaista je vrhunski. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Cagiva T4 350E
On 7/15/2019 at 6:31 PM, el classico said:



"KOJI JE MOTOR NAJBOLJI ?

Svaki motorist ima svoju omiljenu marku motora...nema mi jače od onih likova koji kad recimo prođe 10 motora u punom gasu 4 kilometra od njih, oni kažu : "onaj peti je bio suzuki...znam po zvuku, suzana je stroj.."

SUZUKI

Uglavnom, glavno obilježje svakog suzukijevca je da čim silazi sa motora i recimo vidi neki kawasaki, počne vikat ; "nema fiksa do gesiksa" ili "suza je stroj " a tu se još nadoda da se kawasaki radi od suzukijeve špene i da mu hrđa curi iz one šplente na matici zadnje osovine...

Ako je plavo bijeli suzuki, i još uljara, to je svetinja u koju se dirnit ne smije...Također svaki pravi vozač suzukija prizna samo gsxr-e do srada, dalje ne...

KAWASAKI

Općenito su to ljubitelji zelene boje i velikih brzina..čak i na z 750 vređaju sve druge marke i viču "kawasaki jede motor svaki" ili koriste opću obmanu govoreći da se suzuki radi od kawine špene i da srad izgleda ko reno talia odozada...Također , obilježje svakog vozača kawe je da slavi svaku pobjedu Jonatana Reje, a ni ne gleda trke i ne zna nijednog vozača...Ako sretne nekog suzukija na cesti, pod cjenu smrti, mora ga prestić...

Također i oni se drze uvjek u grupi kawasakija, kao i suzukisti....dakle vrlo su rijetki prelasci sa suze na kawu, i obrnuto...to je ko da odeš iz hdz-a u sdp..i kontra.

HONDA

Tu ide skroz druga priča...Hondaši su većinom ljudi koji vole nešto što je provjereno ok, i koji ništa drugo ne priznaju osim Honde. Ustvari za njih drugih motora nema i ne postoje, čak i na reklamu za gold wing se najeze...

Dakle, oni nemaju uzvike, osim onog " go 93" ili ona čuvena " paver of drims" ako nije Honda, neću vozit onda...

Također , REPSOL boje, i HRC naljepnica im je sve u životu, makar se radilo o hornetu 600...
Honda se nikad ne kvari, a kad se i strga, to se drzi u tajnosti, prije će vozač honde priznat preljub ženi nego kvar..

YAMAHA

Klavir, Sintisajzer, frula...ima dosta nadimaka..Rezervar na Yamahi se raspozna sa 45 kilometara i ustvari ništa se ne moze reći protiv tog motora i ništa se i ne govori..Vozi ju Rossi pa to dosta ublazuje sve nedostatke, plus šta zaista ide đubre dobro, sa često totalno glupim tehnološkim rješenjima i čestim kvarovima..

Uzvik R1 il nijedan, može se svrstati uz bok nema fiksa do gesiksa, pa makar sjedio na fazeru...Tip koji vozi Yamahu, voli većinom plavuše sa velkim sisama, prati moto GP, i čeka pobjedu Valea ko ozebli sunca..Za kawasaki nisu nikad čuli, honda im je ok, a suzuki tajna želja...To su dečki na klaviru..

DUCATI !

Dok je bilo suhog kvačila i cjevaste rame, svi vozači dukca su imali crnu cipelu jednu, zamazane ruke, al brate ferrari medju motorima, naj sporiji od svih, osim ako ne uloziš u njega 800 milijuna kuna pa radi i ide jednu trku nemoguće..

Ducatisti ni sami ne znaju šta bi. Gledaju sve druge motore, probavaju, a onda kad dođu doma , ispoliraju svog...i mjesto tv-a gledaju tu ljepotu. Prva rečenica je " ide ko po tračnicama" a istina je da je odvratan po zavoju, a onaj zlatni šminka brembo se pregrije nakon 2 jača kočenja, kao i ohlins amortizer koji je rađen od čipsa, al je ljep u pm..

Ducatisti se ne svadaju sa nikim niti imaju svoje uzvike. Oni imaju Ducati days, a to je sve osim voznje...to su orgije, većinom..Za Dukcima pice idu ko muve, i one plavuše sa početka , a od kad ih je kupio audi, više ne zvrnda kvačilo...postali su kao golf ferari...nit se trga, nit je gadan, a ide ko munja..Moguće da će uskoro počet i euro kuke na njih ugradjivat ekipa iz audija..

APRILIA

Ako sretneš dve na 1000 km znaš da si u Italiji. Vrlo su rijetki to vozači, većinom su svi počinili samoubojstva od svih kvarova koje su imali na tim smećima...

Nit imaju uzvika, nit imaju svoje dane, nit znaju šta bi nit kud bi...Uvjek imaju sav alat sa sobom pa nije loše imat aprilijaša u ekipi..Svi imaju na motorima naljepnice onog jopca koji piša po japanskoj zastavi, i većinom voze alfe .

Za kraj jedan uzvik koji objašnjava sve ;

SUZA JE STROJ KUME MOJ !


Vozim motor, nisam bajker.

Pazi ovako interesantna stvar je da se ove stvaru generalno pripisuju nasem regionu.

Ali ja sam iz nekog razloga poceo da ucim Japanski pre ne znam sad nekih 10 ak godina a zatim i da gledam anime, ali to nema veze sa ovim(ima malo).

Sta ima veze je da sam dok sam imao iteres upoznao sam par Japanaca Online, medju kojima su neki Bajkeri. Manje ili vise.

I oni sami imaju jake stereotipe i cak realne osobine vozaca velike 4-ke.

Suzuki

Detinjasti , Wannabe rebel, Suzuki je jedini pravi motor i SVAKI Suzuki je dobar. Katana je najbolji motor ikad napravljen.

Honda

Uglavnom za one koji Samo hoce da voze motor, vecinom pocetnici, ne treba im nista posebno ili uzbudljivo ali nisu ni posveceni bajkeri, odgovara im pouzdanost i opustenost odrzavanja.

Yamaha

Okarakterisani kao pomalo psihoticni, ljudi kojima je bitno da idu brzo i u stanju su da se nose sa svim kvarovima do te mere da su sami polu profi mehanicari. Ali su uglavnom socijalno cudni.

Kawasaki

Kod njih je to bukvalno ono sto je u Britaniji Posh. Kawasaki vozaci su bukvalno Profi vozaci, Svi su jako obrazovani jako sposobni i Ostavice te u prasini svaki put po svakom putu, po svakom vremenu. Ne mare za mane svojih motocikala, razumeju druge marke,ali uvek ce izabrati Kawasaki ako imaju opciju. Problem je sto su Veoma ustogljeni i nos im je toliko visoko da mogu da disu kroz ventilaciju na vrhu kacige.

Ducati

Japanci se generalno Dive Ducatiju ali Ne zele da imaju mnogo sa njim. To je njima Pozerski motor za one koji imaju pare za bacanje. Ducati je uglavnom motor koji na sebi uvek ima Spotlight ali kad se ljudi okrenu i ne gledaju ,raspadne se ,nesto u fazonu Toy story. Imaju zivot,imaju dusu ali zato su izuzetno krhki. 

 

Ovim putem bih i preporucio Odlican Anime Bakuon!!! za one koji vole ali i one koje malo vise interesuje o ovome sto sam napisao i da se malo nasmeju. Ima dosta anime stereotipa ali isto tako dosta opisuje sve ovo sto sam rekao. Ja se iskreno vise baziram na onome sto su mi ljudi rekli ali vidim da se sve to zapravo uklapa u jedno te isto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
On 8/13/2019 at 7:35 AM, n5rovic said:

Ako već nisi kupio,idi i kupi BMW.

Sa ovim budzetom moze kupiti samo polovan bmw, a nov japanac je, po meni, mnogo bolji izbor.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS
On 13.8.2019. at 7:35, n5rovic je napisao:

Ako već nisi kupio,idi i kupi BMW.

:jee5::lol2:Na kraju pored svog dvoumljenja, troumljenja, analize, .... kupih BMW F 750 GS :). Drugari, hvala vam svima, hvala na sugestijama, savetima i predlozima. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Dobar štos,Kawasaki ili Suzuki,a na kraju Bmw. Nek je sa srećom , al što bre Bmw , pa jel znas sad kad pocnu da se javljaju da te mažu, najebao si ga. U zdravlju da se voziš .:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS
pre 11 minuta, Milance 067 je napisao:

Dobar štos,Kawasaki ili Suzuki,a na kraju Bmw. Nek je sa srećom , al što bre Bmw , pa jel znas sad kad pocnu da se javljaju da te mažu, najebao si ga. U zdravlju da se voziš .:jee1:

Jes vala, stvarno sam napravio manevar :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Verovatno je i logično da neko sa nick-om "Herr" naginje ka bavarcima, nije "___ san", odmah si mi bio sumnjiv. ;)

 

Šaaalim se, u zdravlju ga sa uživanjem i dugo vozio! 

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS
On 1.11.2019. at 17:31, LuckyVladano je napisao:

Neka je sa srecom !

Koje si godiste kupio? Daj neku slicku! :)

Hvala! Godište 2018. Evo ga, ko lutkica :-) 

BMW 1.jpg

BMW 2.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS
pre 50 minuta, BMW K1200R je napisao:

Jel bila prva voznja ?

Kakvi su utisci ?

 

:BMW2:

Na žalost nije, nisam hteo da ga registrujem sada na kraju sezone, nisam obezbedio zimovnik. Ostao je u Delti da prezimi do proleća. Jedva čekam :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure
pre 15 minuta, Herr je napisao:

Na žalost nije, nisam hteo da ga registrujem sada na kraju sezone, nisam obezbedio zimovnik. Ostao je u Delti da prezimi do proleća. Jedva čekam :ooo:

 

Imas poruku

 

 

Promenio član BMW K1200R

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Gledao sam nekoliko tema,ali nisam nasao nesto vise o ovom motoru.

Posle ove vremenske distance,ima li ko nesto da izjavi za dnevnik.

Zanima me ovaj model i ako neko ima formirano iskustvo voleo bih da ga podeli sa nama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja