Jump to content

Moto Zajednica

Kymco agility 50 4t izgubio kompresiju

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Posle dužeg bezuspešnog pokušavanja da upalim skuter oteram ga u servis gde mi majstor reče da  skoro sa nikakvom kompresijom i nemože da upali jer su se karike bitno istrošile kao i gumice na ventilima,a do zadnjeg dana je služio savršeno bez ikakvih naznaka da će se nešto desiti. Naravno srediću sve to, staviću kit na 70 ccm i teraj ponovo, jedino što mi ostaje nejasno je kako takav skuterčić koga svi hvale i u koga je uvek na vreme sipano kvalitetno sintetičko ulje da zakaže na 17000 km, a naslušao sam se priča da ljudi sa njim bez problema prelaze i po 35-40000 km. U poslednje vreme mu je često sipan benzin od 100 oktana što neverujem da je uzrok svega ovoga... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Posle dužeg bezuspešnog pokušavanja da upalim skuter oteram ga u servis gde mi majstor reče da  skoro sa nikakvom kompresijom i nemože da upali jer su se karike bitno istrošile kao i gumice na ventilima,a do zadnjeg dana je služio savršeno bez ikakvih naznaka da će se nešto desiti. Naravno srediću sve to, staviću kit na 70 ccm i teraj ponovo, jedino što mi ostaje nejasno je kako takav skuterčić koga svi hvale i u koga je uvek na vreme sipano kvalitetno sintetičko ulje da zakaže na 17000 km, a naslušao sam se priča da ljudi sa njim bez problema prelaze i po 35-40000 km. U poslednje vreme mu je često sipan benzin od 100 oktana što neverujem da je uzrok svega ovoga... 
Нечеш веровати али та машина НЕ ВОЛИ СИНТЕТИКУ. 1000000 сам пута реко, ништа више од полисинтетике. То важи и за било који GY6 агрегат.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Ko zna kako i ko ga je vozio pre tebe....Uz dužno poštovanje,ko zna kako si gi ti vozio.Možda mu sintetika ne odgovara.....Riknuo matori i to je to.Uz kit uzmi i glavu sa ventilima,menjaj ulje na 1000km neka bude polusint(po servisnoj 15W40),prekrsti se i peglaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Pre mene vozila neka žena, kako-ne znam, ja ga vozio uglavnom pun gas, samo tako i može da ide uzbrdo, slaba je to mašina a na kraju krajeva on ima i elektronsku blokadu koja mu neda da ode u neke velike obrtaje.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Pre mene vozila neka žena, kako-ne znam, ja ga vozio uglavnom pun gas, samo tako i može da ide uzbrdo, slaba je to mašina a na kraju krajeva on ima i elektronsku blokadu koja mu neda da ode u neke velike obrtaje.... 
И то константно прекидање које ради електронска блокажа је смрт за агрегат.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

17k km je baš malo. Kako izgleda klip? Izgoreo? Karike zalepile? Nije mi jasan ovaj deo o sintetici? Pa Tomos automatik mi je prešao 30k km sa Castrol TTS 2T uljem. Jel to Kymco toliko zastareli sklop sa velikim tolerancijama???

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1850 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

:"Pa Tomos automatik mi je prešao 30k km sa Castrol TTS 2T uljem."

Tomos automatik presao 30000km bez zamene klipa karika i cilindra?Meni je posle 7-8000 gubio kompresiju ,pa je morao bar nov klip.Nisam koristio kastrol,to je bilo pre vise od 30 god tada je to bilo retkost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
17k km je baš malo. Kako izgleda klip? Izgoreo? Karike zalepile? Nije mi jasan ovaj deo o sintetici? Pa Tomos automatik mi je prešao 30k km sa Castrol TTS 2T uljem. Jel to Kymco toliko zastareli sklop sa velikim tolerancijama???

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока


Кастрол TTS је био на бази рицинуса и ја сам га користио интензивно 1:100. Иначе синтетика у GY6 агрегате где припада и Кимко Агилити је посебна прича. Као по дефиницији синтетичко уље добија тежак мирис битумена, потамни и кад га трљаш меџу прсте имаш дојам да је пуно ситних мрвица, а нема их. Ниво уља је нормално а агрегат пропада и то само као што ви кажете термо група. Радилица је ОК а клип поцрни и прстенови као од лима, како их савијаш тако остану. Најбоље ради на полусинтетику 10-40 или 10-50. У жижи лета одлично паше и 15-50.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ako je za 15-50 onda su tolerancije ohoho

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
A što je sipano u njega 100 oktana, da li je to ok, može li toliko da mu šteti? 

Правих 100 октна има само у Грчкој Шелов V - power 100. На просторима бивше SFRJ тешко да нека 100ка може да штети. Ја рецимо танкам 95 јер не верујем да наш "100 Racing pro" је стварно 100 и не да ми се та разлика у цени. Чисто не верујем да је то било пресудно у твојој причи. Можда филтер за ваздух, ниси реко ништа о њему.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ako je za 15-50 onda su tolerancije ohoho
 
Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
 
 
 
Кит 80 има 0,07 толеранцију нови, то за 4Т уопште није мало. Потрошња уља после 1000 километара је рецимо нормална ствар. Ово не важи за SYM, његов никасилни цилиндар одлично подноси синтетик 5-40.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Znači mora veći viskozitet u Agility 4T? U Beogradu u servisu dok je pod garancijom sipaju Motul Scooter Power 5w40. Mada sam ja poneo moje ulje ipone katana full power 10w40. I još se mislim da sledeći servis sipam ipone katana scoot 5w40. Već vidim da mu sleduje Mototaktol 15w50

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Кит 80 има 0,07 толеранцију нови, то за 4Т уопште није мало. Потрошња уља после 1000 километара је рецимо нормална ствар. Ово не важи за SYM, његов никасилни цилиндар одлично подноси синтетик 5-40.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Koji kit je bolji od fabričkog? Pri tome mislim na klip/cilindar. Naraku?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Koji kit je bolji od fabričkog? Pri tome mislim na klip/cilindar. Naraku?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Нараку је врхунски јапански кит, оно за 7 стоти је било за TMMP или FDF кинеске китове које уопште нису лоше али далеко испод Нараку.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Znači mora veći viskozitet u Agility 4T? U Beogradu u servisu dok je pod garancijom sipaju Motul Scooter Power 5w40. Mada sam ja poneo moje ulje ipone katana full power 10w40. I još se mislim da sledeći servis sipam ipone katana scoot 5w40. Već vidim da mu sleduje Mototaktol 15w50

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

Ја у кинеске скутере па и Кимко сипам Модрича 10-40 ЕКО СИТИ за аутомобил и нема никаквих проблема - полусинтетика.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Moj Sprint Sport 2008god 50cc 4t, ima 16000km na satu (kupljen sa 8000km sa pokidanom sajlom, pitanje koliko je presao).
Sipam 10w40. Na zadnjoj zameni ulja na pocetku sezone pri zameni primetim da nema ulja, zacudio sam se. Sada posle nepunih 1000km od zamene primetim da je ulje sa max palo na min. Znaci poceo je da trosi ulje i to prilicno, a nema dima na auspuhu.. Snaga nije opala.Videcemo dokle ce..

Послато са SM-G925F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

I jos nesto, ja ulje menjam jednom godisnje na pocetku sezone, 10w40 Mannol za skutere. Kosta oko 600/700din litar.
Za sezonu predjem oko 3 do 4000km.
Po uputstvu za upotrebu bi trebalo da se menja na svakih 1000km, iskreno to me mrzi.

Послато са SM-G925F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Moj Sprint Sport 2008god 50cc 4t, ima 16000km na satu (kupljen sa 8000km sa pokidanom sajlom, pitanje koliko je presao).
Sipam 10w40. Na zadnjoj zameni ulja na pocetku sezone pri zameni primetim da nema ulja, zacudio sam se. Sada posle nepunih 1000km od zamene primetim da je ulje sa max palo na min. Znaci poceo je da trosi ulje i to prilicno, a nema dima na auspuhu.. Snaga nije opala.Videcemo dokle ce..

Послато са SM-G925F помоћу Тапатока


Сигурно излази плавичасти дим из издува само да погодиш светло и угао гледања. Иначе кад освежавате агрегате или стављате китове ОБАВЕЗНО промените и уљну пумпу, цена је 10€.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ja sam moj tek razradio, tek ima 2000+ km, i nultu potrošnju ulja. Isto vozim pun gas, u Beogradu je samoubistvo bilo šta slabije od ovog mog skutera. Automobili se utrkuju ko će da te zgazi. Ali nikad nisam seo na motor da vozim bez da je malo odradio na leru.

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
I jos nesto, ja ulje menjam jednom godisnje na pocetku sezone, 10w40 Mannol za skutere. Kosta oko 600/700din litar.
Za sezonu predjem oko 3 do 4000km.
Po uputstvu za upotrebu bi trebalo da se menja na svakih 1000km, iskreno to me mrzi.

Послато са SM-G925F помоћу Тапатока


Преко силе на 1500 ако желиш да га имаш.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Кит 80 има 0,07 толеранцију нови, то за 4Т уопште није мало. Потрошња уља после 1000 километара је рецимо нормална ствар. Ово не важи за SYM, његов никасилни цилиндар одлично подноси синтетик 5-40.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Мислим на дискретну потрошњу уља после преџених 1000км од промене.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Овај зупчаник од пластике окрече уљну пумпу и уопште није нека филозофија да се промени.7613b0deb5ccb43a1760111e8dedb82d.jpg

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

......ево шта сам јучер оворио, скутерче има кит 80 и није прошло ни 20км а види се од приложеног и зашто :)b7faf37228d93c2831abcdb66104b89e.jpg47e7c5d6930dc87158e7edb965992964.jpgc7fbecb56e9b4b4e93c9bf611829f7fd.jpg

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja