Jump to content

Moto Zajednica

Bugarska preko Vlasinskog jezera

Recommended Posts

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Drugari, da li ne neko isao za Bugarsku preko Vlasine, kakav je put i da li uopste razmisljati o toj varijanti? Da pojasnim, u subotu krecemo za Grcku, dva motora, ali prvo idemo u Bansko na dva dana. Kako je srce sezone odmora sad za vikend, ocekuje se ogromna guzva na Bugarskoj granici, turci idu kucama... A ja bi po svaku cenu da izbegnem provlacenje i svadjanje sa ljudima, Bugarskim carinicima i zamotanim zenama. Iz tog razloga sam u potrazi za alternativnim malim prelazima a na Vlasini ima dva, jedan kod Bosilegrada a jedan Strazimirovce... 

Ako neko zna, nek puca dok ima vremena. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Ja bih preporučio da od banskog ideš prema goce delčev,pamporovo,pa na prelaz Zlatovgrad ili zlatograd,pa onda pratiš put prema Drami.
Mi išli prošle godine,a upravo smo juče poveli priču da idemo opet krajem avgusta.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

A do vlasine je dobar put,mi smo bili pre 15dana

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam isao na more u Grcku  preko Bugarske bas na taj mali granicni prelaz "Strezimirovci"

i to u sred sezone, guzve nije bilo, i tamo i nazad mi bili jedini na prelazu :D

Put je dobar sa nase strane, jednim delom nov asfalt, a i onaj stari je dobar, i ima samo na par mesta da je los, a kad se udje u Bugarasku nije bas najbolji put, ali moze da prodje, i to traje 50ak kilometara dok se ne popnes na magistralu kod Pernika.

Mi smo prenocili kod Vlasinskog jezera, mogu ti dati broj smestaja ako ti treba, nije bio skup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ako ides preko Crne Trave pripazi malo na odrone kamenja, nista strasno ako se ne forsira brzina. Vikendom bude dosta bajkera iz Bugarske, pa bi i na njih valjalo malopripaziti prosto da se ne opustite misleci da nema previse saobracaja, ostalo je uzivancija:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Piaggio x8 125

Ne kupuje se vinjeta za jedan dan. 
Ukoliko se odlucite da idete preko Crne trave, mislim da se jos uvek radi put Vlasotince-Svodje pa budite oprezni, ali mozete da prodjete bez problema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Za  Bugarsku ne treba vinjeta kad su motori u pitanju. Ako niste odabrali hotel u Banskom preporucujem vam Saint George. Odlican bazen, spa, sobe, zatvorena i sigurna garaza a naravno i klopa. Od Vlasinskog jezera do granicnog prelaza Ribarci u blizini Bosilegrada vodi krivudav put u ne bas dobrom stanju. Ako vozis Varadera neces imati nikakvih problema. Cim udjes u Bugarsku ukljuci se na autoput kod Custendila jer se ne placa i za cas stizes do Blagoevgrada gde se odvajas za Bansko. 

 

Krmco, sta ce covek u Zlatogradu pa na Dramu? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Možda treba skrenuti pažnju na to da sa Vlasinskog jezera imaju dva puta prema Bugarskoj ili dva prelaza. Kolege su pomenule oba. Jedna (bliza) varijanta su Srezimirovci a druga Bosilegrad. Prelazio sam na oba u jutarnjim satima krajem jula i nije bilo nikoga na prelazu. U Bosilegradu smo čak budili carinika. Sto se puta tiče bolja varijanta su Strezimirovci i odatle pravo prema auto putu. Prošle godine je bilo oko 70 do 80 Km auto puta a ove bi trebalo da su pustili još prema Ćustendilu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Hvala svima,icicu na strazimirovce. Spavanje na vlasini mi ne treba,do tamo se tek zagrejemo Bansko je 550km od bg i stize se dok trepnes. U  Banskom imam apartman,tako da mi ni tamo ne treba smestaj. Put ka Grckoj je kao i uvek u mom slucaju na Goce Delcev,Dramu,Kavalu,Stavros i cilj je Atos. U principu samo mi je info trebao kakav je put od ulaza u Bugarsku pa do auto puta.

Vinjeta ne treba za dva tocka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Za  Bugarsku ne treba vinjeta kad su motori u pitanju. Ako niste odabrali hotel u Banskom preporucujem vam Saint George. Odlican bazen, spa, sobe, zatvorena i sigurna garaza a naravno i klopa. Od Vlasinskog jezera do granicnog prelaza Ribarci u blizini Bosilegrada vodi krivudav put u ne bas dobrom stanju. Ako vozis Varadera neces imati nikakvih problema. Cim udjes u Bugarsku ukljuci se na autoput kod Custendila jer se ne placa i za cas stizes do Blagoevgrada gde se odvajas za Bansko. 
 
Krmco, sta ce covek u Zlatogradu pa na Dramu? 
Što,
Jer loš za vožnju?

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Stigli u Bansko preko Vlasine i Strazinirovce. Do granice put odlican,posle ima dosta losih deonica ali podnosljivo. Nema saobracaja,nema guzve,priroda fantasticna. Kad smo usli u Bugarsku nekih 70km nas je kupala uzbiljna kisa,objasnila je. 

20190713_192148.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Zaboravih da napomenem,oduzeli mi Bugari cigare. Sme po dve pakle,imali smo 10. Za 6 sam dobio papir o oduzimanju i sat vremena pauze dok su zavrsili sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Zaboravih da napomenem,oduzeli mi Bugari cigare. Sme po dve pakle,imali smo 10. Za 6 sam dobio papir o oduzimanju i sat vremena pauze dok su zavrsili sve
Kakvi klošari... za 6 pakli cigara drndaju ljude... strašno i jadno.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 456 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: BMW K 1200 LT HONDA VARADERO

I mene na tom prelazu za vikend maltretirao jedan matori carinik sa glupim pitanjima dosadno mu nema zive duse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja