Jump to content

Moto Zajednica

Beli dim, motor ne startuje.

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 102 postova
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 / KTM SXF 350
Pre 16 sati, VanjaM je napisao:

To je to kad smo sirotilja pa kupujemo motore stare i ko zna kako vozene... Mislim, ovaj sam uzeo na preporuku vlasnika pre ovog od kog sam ga kupio ali ko zna kako ga je prethodni odrzavao i vozio... Kad vidim sta rade motorima na motoskupovima, bukvalno mi se srce cepa... 

U pravu si teško je naći motor u dobro stanju. Međutim, ja sam stvarno bio prezadovoljan sa tim motorom, negde sam i pisao na forumu, do udesa, posle ni Bog da ga sastavi da bude kako treba.

I danas kad vidim F2 ili F3 nekako zastanem pa pogledam.

Imao sam baš problem tih mesec i nešto dana ali to je na kraju više bilo zbog majstora koji nikako nije mogao da utvrdi kvar, dao X jevara za menjanje koječega a na kraju se ispostavi da je neka budalaština od 1000rsd.

Nego sam tad najviše odlepio jer je tadašnja devojka krenula kolima na more sa 3 drugarice u njenoj kući u CG, a ja krenuo sa njima motorom i prc. Rekoh idite vi docicu ja sutra prekosutra samo da sredim motor...glupan. Majstor mi reče ma to ti je završeno sutra ujutru..ja oduševljen..čekam ko na iglama. Međutim ništa od toga, danas, sutra, prekosutra i ode mesec i nešto dana. Tada sam imao neku neverovatnu želju da odem motorom, poludeo sam.

Kao što rekoh budala...da mi je ova pamet, ostavim mu motor, sednem na avion i ćao ali šta ćes.

Eto druže moj iskoristih ti temu da iskukam :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 102 postova
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 / KTM SXF 350

A majstori su neka posebna priča, naravno časnim izuzecima.

Sve je manje i manje dobrih i poštenih majstora. Generalno sam čovek koji ceni i poštuje struku.

Neke osnovne stvari i sitnice uradim sam naravno ali kad je nešto veće zna se, majstor.

Iz nekog mog iskustva najgori majstori su u Beogradu ili sam ja išao kod pogrešnih, moram da se ogradim kako ne bih uvredio nekog.

Kawu održavam kod Culeta u NS, sa njim imam fenomenalnu saradnju i samo reči hvale, a KTM kod Viktora Langa, takođe sve pohvale. Od kad održavam kod njih život mi je lakši.

• U prolazu, 31 postova
  • Motocikl: CBR600f3
5 hours ago, Nikola2607 said:

A majstori su neka posebna priča, naravno časnim izuzecima.

Sve je manje i manje dobrih i poštenih majstora. Generalno sam čovek koji ceni i poštuje struku.

Neke osnovne stvari i sitnice uradim sam naravno ali kad je nešto veće zna se, majstor.

Iz nekog mog iskustva najgori majstori su u Beogradu ili sam ja išao kod pogrešnih, moram da se ogradim kako ne bih uvredio nekog.

Kawu održavam kod Culeta u NS, sa njim imam fenomenalnu saradnju i samo reči hvale, a KTM kod Viktora Langa, takođe sve pohvale. Od kad održavam kod njih život mi je lakši.

Buraz i ja planiram na more sa njim ali vozom ga transportujem posto se devojka plasi do dole motorom... Ali to sto kazes, f2 i f3 masine neprejebive... Ovaj moj, 25 godina star, sredio sam ga koliko sam mogao zbog finansija, ide (sad vec isao ali ici ce opet!) bolje od pola novijih R modela... A zvuk sto ima brateee... Perverzija. 

• Podržavam 1

• Hronični Motociklopata, 3819 postova
  • Motocikl: YZF 600R
Pre 17 sati, VanjaM je napisao:

Buraz i ja planiram na more sa njim ali vozom ga transportujem posto se devojka plasi do dole motorom... 

Brate ovo nikako ne valja, grehota nad grehotama ne voziti motor do dole  :(

,mada ne kontam devojku, nije joj frka dole da se vozi na motoru, a voziti se do dole joj frka :staa: :zbunjen:

menjaj ti to (devojku) :D

• Sviđa mi se 1
  • Haha 3

• U prolazu, 31 postova
13 hours ago, Nikola2607 said:

Javi šta je bilo na kraju, baš me zanima.

Evo prelminarnih rezultata: Tek od ponedeljka ce ga otvoriti i zapoceti operaciju ali pri prvom pregledu, ima ulja u hladnjaku. Tako da, videcemo. 

• U prolazu, 31 postova
On 7/12/2019 at 9:39 PM, Biker-Boy said:

Nadajmo se da je samo zaptivac otisao, to je najjeftinija verzija :)

Najbolje bi bilo da nadjem neku koja isto vozi :D al' takvih je malo i mahom su zauzete i isto tako mahom nenormalne :D

• Hronični Motociklopata, 3819 postova
  • Motocikl: YZF 600R

Ne mora da vozi, moze i da bude suvozac, samo da nije panicar, i mojoj (bivsoj) je bilo frka kad smo isli prvi put, ali uz moju pomoc (i moc ubedjivanja) je prebrodila sve, i na kraju je to bila prava uzivancija kad je usla u stos, bila je odlican suvozac, bas smo dobro obarali masinu i cepali po krivinama Crne Gore, Hrvatske, Grcke, Bugarske... 4 godine za redom picili na more, i posle se razjebali ali to je neka druga prica... :( 

Neko (mudar) je jednom rekao: "Mnogo vise ljubavi je potrebno da se deli sediste na motoru nego krevet". :D 

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

• U prolazu, 31 postova
On 7/15/2019 at 7:47 AM, Biker-Boy said:

Ne mora da vozi, moze i da bude suvozac, samo da nije panicar, i mojoj (bivsoj) je bilo frka kad smo isli prvi put, ali uz moju pomoc (i moc ubedjivanja) je prebrodila sve, i na kraju je to bila prava uzivancija kad je usla u stos, bila je odlican suvozac, bas smo dobro obarali masinu i cepali po krivinama Crne Gore, Hrvatske, Grcke, Bugarske... 4 godine za redom picili na more, i posle se razjebali ali to je neka druga prica... :( 

Neko (mudar) je jednom rekao: "Mnogo vise ljubavi je potrebno da se deli sediste na motoru nego krevet". :D 

Ma ne boji se ona sa mnom 100-200 km ali se boji 600 i ibarske i kojekakvih serpentina pred more... Kaze kupi 1200GS i idemo gde god... A ja jedva ovu mucenu cebeerku uzeo... Inace kao suvozac je super, jako me dobro prati u krivinama i jednom sam tako morao da ga oborim jer mi izletela neka baba na biciklu u krivini da sam mislio da vise nece smeti da sedne na motor a ono bas suprotno, kaze strava joj bilo :D Eeeh, sto bi moja majka rekla: "Ljubav se neguje i gradi, najlakse je leci u krevet" 

• U prolazu, 31 postova
On 7/16/2019 at 10:12 PM, m.milivojevic said:

@VanjaM
Kakve su vesti? Ima li ih?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nista buraz, sutra cu ga zvati. Nisam hteo da ga zovem ovih dana, znam koliko majstori ne vole da ih ljudi smaraju ali s obzirom da je rekao da ce me zvati u ponedeljak, eto sutra je vec cetvrtak... Ili cu da se prosetam do njega, ionako mi je tu na pljuc. 

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja