Jump to content

Moto Zajednica

Beli dim, motor ne startuje.

Recommended Posts

• U prolazu, 31 postova
  • Motocikl: CBR600f3

Pozdrav forumasi, 

U pitanju je Honda CBR 600 f2 1995. Juce sam dosao iz NS za BG, negde posle 15 kilometara je krenuo da radi na 3 cilindra ali je isao bez nekih problema. (otkad sam ga kupio imao je manju kompresiju na trecem cilindru ali se on uvek normalizovao nakon 30tak sekundi od palenja). Kako sam ga parkirao ispred zgrade gde radim  i ugasio, iz auspuha krece da kulja belo-sivi dim i pomalo kod samih izduvnih grana. Proverio sam nivo ulja, bio je na minimumu kao i nivo vode. 

Prenocio je ispred zgrade, danas dosao na posao, sipao ulje, spiao vodu, probao da startujem, on vergla ali cuje se nekakvo skripanje i javio se par puta ali nije startovao. Resio sam da ga ostavim tako do daljneg i obratim se ovde za savet. 

Da li neko od vas mozda zna o cemu se radi? I da li je najbolje da ne pokusavam vise da ga startujem vec da organizujem neki transport do majstora? 

Hvala unapred 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Tutti Frutti, 534 postova
  • Motocikl: Pojela Maca

Ne bih odmah najgori scenario, ali mislim da je vise nego ocigledno da ti je dihtung glave, a mozda i sama glava pukla i da je provlacio rashladnu tecnost u cilindre i sagorevao je zajedno sa uljem i gorivom. 

Odatle potice taj beli dim i nestanak ulja i rashladne tecnosti. 

Bolje bi bilo da gresim, al sve mi nesto ukazuje na to. 

Nemoj pokusavati nista vise bez majstora, jer samo veca steta moze da ispadne. 

• Sviđa mi se 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

• Drug član, 1303 postova

I ja se slazem sa postom iznad, beli dim ukazuje samo na rashladnu tecnost u klipovima i sada tu gubi kompresiju. Moze da bude samo dihtung i to je najbolja varijanta.

• Drug član, 1365 postova
  • Motocikl: SV 650S, SIMSON SR 50

Kao sto ti rekose kolege. I nemoj ga paliti, niti uopste pokusavati, jer moze samo da nastane jos veca steta ako je zaptivac. Ako je do toga, U najboljem slucaju, zaptivac, masinska obrada glave (makar samo ravnanje), hidro test i ruke majstoru. 

O najgorem scenariju necemo. Sve u svemu, majstor najpre, pa da se vidi sta je. 

Srecno! 

Promenio član abarth_maniac

• U prolazu, 31 postova
7 hours ago, Gastrorider said:

da nisi greskom sipao naftu, to je simptom

Buraz, ja nisam... Jedino ako nije radnik zajebao... Ali ne verujem da bi mogao da predje 100 i kusur kilometara na nafti. Ide kod majstora, samo jos da nadjem nekog. Meni je motor ostao na Nbg u Spanskih Boraca i pokusavam da iskopam kontakt od negod dobrog majstora tu u okolini (u radijusu od bar 2-3 km) pa da odguram kod njega. 

• Svrati ponekad, 102 postova
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 / KTM SXF 350

Imao sam iste simtome na CBR F3 98 godište, pre par godina. Mesec i nešto dana po majstorima, šta sve nisam izmenjao i opet isto. Na kraju se ispostavilo da je puko neki plovak na karburatoru i da se punio benzinom i uvek bio zaglavljen na dnu.

Napominjem da nisam stručan, već samo navodim prostim jezikom kako mi je majstor opisao. Taj plovak sam čekao 3 nedelje, jer koliko sam razumeo majstora to nikad nikome nije puklo i nije mu bilo jasno kako je došlo do toga.

Sve u svemu kad je zamenjen deo, motor je radio normalno.

• Svrati ponekad, 391 postova
  • Motocikl: Suzuki GSF1200S Bandit
15 minutes ago, Nikola2607 said:

Imao sam iste simtome na CBR F3 98 godište, pre par godina. Mesec i nešto dana po majstorima, šta sve nisam izmenjao i opet isto. Na kraju se ispostavilo da je puko neki plovak na karburatoru i da se punio benzinom i uvek bio zaglavljen na dnu.

Napominjem da nisam stručan, već samo navodim prostim jezikom kako mi je majstor opisao. Taj plovak sam čekao 3 nedelje, jer koliko sam razumeo majstora to nikad nikome nije puklo i nije mu bilo jasno kako je došlo do toga.

Sve u svemu kad je zamenjen deo, motor je radio normalno.

trosio ti ulje i antifriz i imao beli dim zbog plovka u karburatoru ?

p.s. @VanjaM ima ovde na forumu par ljudi koji slepaju motor, nadji telefon pa prevezi to kod majstora kog odaberes na prikolici.

Trošio ulje i imao beli dim, za antfriz ne mogu da se setim, beše davno. Jedva upalim motor, kad upalim radi na 3 cilindra i izbacuje oblak dima.

Majstor je zalepio bio nekako plovak i to je trajalo 2 dana i opet ista priča. Pa je onda naručio novi.

• U prolazu, 31 postova
22 minutes ago, Nikola2607 said:

Trošio ulje i imao beli dim, za antfriz ne mogu da se setim, beše davno. Jedva upalim motor, kad upalim radi na 3 cilindra i izbacuje oblak dima.

Majstor je zalepio bio nekako plovak i to je trajalo 2 dana i opet ista priča. Pa je onda naručio novi.

To je to kad smo sirotilja pa kupujemo motore stare i ko zna kako vozene... Mislim, ovaj sam uzeo na preporuku vlasnika pre ovog od kog sam ga kupio ali ko zna kako ga je prethodni odrzavao i vozio... Kad vidim sta rade motorima na motoskupovima, bukvalno mi se srce cepa... 

• Tutti Frutti, 534 postova
  • Motocikl: Pojela Maca
pre 29 minuta, Nikola2607 je napisao:

Kod tebe je mogao samo da naliva benzin i da pusi plav-crn dim... 

Ali nije mogao zbog karburatora da posrce rashladnu tecnost... 

• U prolazu, 31 postova
8 hours ago, Gastrorider said:

da nisi greskom sipao naftu, to je simptom

E sad, sta ako je radnik zaista slucajno sipao dizel? Zar ne bi odmah bilo simptoma? I ako jeste, kako se to resava? 

• Ne silazi, 5438 postova
  • Motocikl: Suzuki GS 400, GSX 1400, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Za početak bi mogao da skineš i pogledaš svećice kakve su. Ako je jedna mokra, malo je onjušiš ( na šta se oseća ),  možda malo i da zaverglaš ( tako bez te svećice i bez kontakta ) da vidiš dal će nešto - i šta da izbaci napolje . 

• U prolazu, 31 postova
51 minutes ago, drumskalisica said:

Za početak bi mogao da skineš i pogledaš svećice kakve su. Ako je jedna mokra, malo je onjušiš ( na šta se oseća ),  možda malo i da zaverglaš ( tako bez te svećice i bez kontakta ) da vidiš dal će nešto - i šta da izbaci napolje . 

Ja sam i planirao pre svega ovoga to da uradim ukljucujuci i promenu ulja, filtera i ostalo... Ali eto... Em nisam iz Beograda, nemam garazu, em nemam alat... Em motor na poslu, bar da je ispred stana pa i da kupim kineski alat neki pa lagano to da odradim... Sad kad se ovo desilo, setio sam se svog Kivija, lepo jednocilindricno celjade, trosi 2 litre, svaku popravku vrsio sam uz minimum truda i znanja :D

• Fat and furios, 275 postova
  • Motocikl: Mali strom, yamaha xcity 250

sigurno da ne moze preci ni 100m a ne 100km na naftu :) nego ako je bilo benzina u rezervoar pa napravio mix i onda se mucio neko vrijeme jbga. Pomirisi gorivo, naftu bi lako osjetio.

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 273 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZZR500
Pre 4 sati, VanjaM je napisao:

Meni je motor ostao na Nbg u Spanskih Boraca i pokusavam da iskopam kontakt od negod dobrog majstora tu u okolini (u radijusu od bar 2-3 km) pa da odguram kod njega. 

Imas dobrog majstora u Kileru, Tošin Bunar

Koliko se sećam, Goran se zove. Pitaj za servis motora, on održava policiji moto park, i okej je dečko

• Hvala 1

• Svrati ponekad, 204 postova
  • Motocikl: Piaggio X7, 250ie

p.s.@VanjaM ima ovde na forumu par ljudi koji slepaju motor, nadji telefon pa prevezi to kod majstora kog odaberes na prikolici.

Jel može da se navede neki br. telefona ljudi koji šlepaju motore? Ja tražio u drugoj temi, da se ima za ne daj Bože, i niko da odgovori? :)

:mobilizator:

• Drug član, 1817 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Moze mene da nazove na 061 255 6550 15-21h ili da mi pusti SMS ako je ranije pa cu ga zvati.

Imam ja prikolicu za prevoz motora koju rentiram, a mogu i da ga preslepam mojim autom po potrebi

IMG-07a.jpg

IMG-08.jpg

• Podržavam 1

• Zainteresovan, 677 postova

У твом случају је дим био црни због преливања карбуратора и евентуално плавичаст због потрошње уља. Бео дим је продор расхладне течности у компресивни простор.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Pre 9 sati, Krokodilo je napisao:

У твом случају је дим био црни због преливања карбуратора и евентуално плавичаст због потрошње уља. Бео дим је продор расхладне течности у компресивни простор.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Crn dim nije bio sigurno, e sad moguće plavičast. Kažem beše davno.

Naveo sam kako je meni bilo da kolega za svaki slučaj proveri karbove.

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja