Jump to content

Moto Zajednica

kupujem jedaan semering ARI 047 (41x54x11mm)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2782 postova

kupuju se u paru al možda ima neki nesretnik ko ja koji je morao da kupi oba ,ugradi oba pa mu jedan odma procuri.Ja ako kupim ponovo oba jedan mi ostaje jer neću da menjam oba jer jedan ne curi

.Pa ako ima neko takav da mu je ostao nek se javi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kod mene ima radnja sa lezajevima i semerinzima raznih vrsta,samo ako je nesto mimo standardih dimenzija zna biti poskupo.

raspitacu se sutra, pa se javljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
79987264_5d14c6961b7000-62824687Turmax-K
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Orginal japanski semering za prednje vile. Sifra: FSM-047 Dimenzije:41... ...

 

 

70086192_5c0a37e8a43a40-663585760000P40F
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Semerinzi za prednju viljušku su veoma važan deo na ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 7 sati, sasa ns 1 je napisao:

skoro oba promenjena ,sad curi onaj koji nije ni curio ,a nov,

 

Ako je sve školski a probilo, savetujem da staviš OEM bez obzira na cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Nagde na starom novosadskom putu ispred Zemun Polja gledano od BG ima radnja koja prodaje semeringe i lezajeve na veliko i malo. E sad verovatno imaju taj semering a za kvalitet ne mogu da tvrdim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 3 sati, đunta je napisao:

 

Ako je sve školski a probilo, savetujem da staviš OEM bez obzira na cenu.

taj promenjeni semering je dobro radio 500 km pa je curio oko 1000 ali jako malo.Čak sam krenuo na transalpinu tako jer nisam stigao da ga promenim.Do transalpine je curio.Od tamo sledećih 1000 km nije curio ni malo.Sad pre neki dan opet počeo.Sve kao nešto čekam da stane,al nikako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nema tu malo, il da će da stane, već mora bude suvo. Može da se smanji i čak izgubi vlaženje kad izbaci deo ulja, al tad vešanje ne funkcioniše ispravno. Ja ne dajem garanciju pri servisu sa aftermarket semerinzima iako na nekim motorima rade perfektno, nemaš sreće izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Bio sam u radnji i nemaju na stanju jer nije standardni ali su zvali dobavljaca i moze se naruciti za sutra. Taj semering je u metalu, rako mi rekose i cijena je 1360 din, pa im nista nisam rekao jer vidim da su ovi na oglasima jeftiniji. Mozes provjeriti i u nekoj radnji u NS sigurno i oni mogu naruciti od dobavljaca

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Bandit 650SA

Imam ja 41x54x11, ostao mi je jedan , posto mi je isto nakon zamene procureo ponovo samo jedan. Proizvodjac Ariete( Ari047) meni je pasovao na vfr750, proveri da li ti odgovara pa ako se nisi snasao pisi

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

vidim athena još 40 % jeftiniji od  areiete.Kako se on okazao.A euro 07 imao pre 5 godina corteco na komad 250 dinara.Sad nepostoji ni kod uvoznika.

Nemam sreće sa semerinzima.Kupim pre 3 godine auto par godina star.Uradim veliki servis i posle 2 nedelje procuri semering bregaste.Ponovo sve dole i stavim corteco.Posle 2 nedelje evo i on curi.Opet sve dole i stavim viktor renz.I on ne curi 3 godine.Svaka zamena semeringa košta ko veliki servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

pre par dana sam pokušao da rešim curenje semeringa budž varijantom.Malo sam upoznat sa problematikom potrošenog semeringa oko vodenih pumpi.Uzme se tračica  azbestnog konca ili teflona namota što tanje na osovinu zamasti i podvuče pod semesring.Još bolje ko ima specijalnu mast za vodene pumpe skf-200gr 900 dinara.Ona dodatno dihtuje i sprečava curenje .To je veoma često uspešno.Pošto ja imam tu belu kalcijumovu mast u spreju nasprejisao sam i razvukao prstom okolo po štapu ,dok još rastvarač nije ispario radim gore dole viljuškom.Tako 3 puta.U sledećih 15 km sam 3-4 puta stajao i prstom navlačio ostatke masti do ivice prašinara.Posle 15 km više masti  nije bilo bar ne na oko osim male zamašćenosti.Semerin je sve uvukao pošto masti nije bilo ni dole.Onda sam to sledećih 30 km par puta obrisao.

Evo već 100 km NIŠTA NECURI, dokle će neznam ali za sad je 100 % suvo i više nema nikakvih tragova masnoće ni ulje ni mast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja