Jump to content

Moto Zajednica

Maxi skuter preporuka?

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova

Ах да......бензиска пумпа и код карбуратора (вакумска) и код убризгавања то сам заборавио.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, Krokodilo je napisao:

где су лежаји водне пумпе?3f9b18ee6639456bd2d8b9ef66f4db87.jpg

To nije pumpa za vodu od Master 400/500ccm

 

Pre 1 sat, Krokodilo je napisao:

Ах да......бензиска пумпа и код карбуратора (вакумска) и код убризгавања то сам заборавио.

Ne postoji 400/500ccm u kraburator verziji, samo EFI.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

... a mi mozemo sad natenane da palamudimo o Piaggio Master/Quassar krsevima... :Mina:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Tema jako opsirna i ima dosta interesantnih stvari. Meni se aprilia atlantic najvise svidja od svih maxi skutera, ali ovo o ovim problemima me malo plasi kod 500cm agregata...licno, vise volim manuelce nego skutere.

Mada sam zakljucio, da, gledajuci godinu proizvodnje i servise i odrzavanja, mislim da dzepu vise prija skuter nego motor.

Mislim na potrosni materijal, servise, potrosnju i da je laksi za prodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Sta mislite o ovom agregatu, 200i? 35000km na satu, salonsko stanje.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Meni je ovo treca sezona sa Alantikom 500. Ja sam zadovoljan. Presao sam 15000km do sada i obisao 9 drzava. Dva puta bio na more. Ulje ne trosi i nisam imao vecih kvarova, uglavnom samo potrosni materijal.

Danas sam bas zamenio ulje, 5w40 Ipone Katana. U planu je kupovina motora pa ce Atlantik na prodaju, ali otom potom. Od mene preporuke za ovaj model skutera. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Meni je ovo treca sezona sa Alantikom 500. Ja sam zadovoljan. Presao sam 15000km do sada i obisao 9 drzava. Dva puta bio na more. Ulje ne trosi i nisam imao vecih kvarova, uglavnom samo potrosni materijal.
Danas sam bas zamenio ulje, 5w40 Ipone Katana. U planu je kupovina motora pa ce Atlantik na prodaju, ali otom potom. Od mene preporuke za ovaj model skutera. 
Опет ја: пази на бендекс и убризгавање:)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
то је решење лежечег лежаја.......c7ef4702463b167f8ede905d082f6a21.jpg&key=228d7137ddb3ccf86c1fb45b2292813ee49f0bcc7955f620b906dc195595c581

Sent from my SM-G903F using Tapatalk


....да појасним, пролупане блокове ТРНУЈЕМ на жељену меру и на њихово место убацујем претходно израџене чауре од алуминија са преклопом од 0,06. Кад их набијем опет трнујем на мери по радилици. Ако је муштерија спреман да купи нову ОК, ако не рукавце радилице егализујем најмање што може а да добијем равну површину. На крају трнујем по њој и тако спашавам 700€ за нове блокове. Одакле ми матерјал? Користим вожене али исправне клипове од Форда, тачније делове где улази осовина. Најбољи дур...иј који може да се наџе а да је најближи оригиналу.Термички обраџен али не клип који је претпео хаварију и ТО.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Pre 4 sati, Juan je napisao:

Meni se aprilia atlantic najvise svidja od svih maxi skutera, ali ovo o ovim problemima me malo plasi kod 500cm agregata...

Ja pređoh sa njim 82.000km, osim potrošnog materijala ništa nije dirano...uključujući i reparaciju pumpe za vodu (2x).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
....да појасним, пролупане блокове ТРНУЈЕМ на жељену меру и на њихово место убацујем претходно израџене чауре од алуминија са преклопом од 0,06. Кад их набијем опет трнујем на мери по радилици. Ако је муштерија спреман да купи нову ОК, ако не рукавце радилице егализујем најмање што може а да добијем равну површину. На крају трнујем по њој и тако спашавам 700€ за нове блокове. Одакле ми матерјал? Користим вожене али исправне клипове од Форда, тачније делове где улази осовина. Најбољи дур...иј који може да се наџе а да је најближи оригиналу.Термички обраџен али не клип који је претпео хаварију и ТО.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Ovo je majstorstvo...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ja pređoh sa njim 82.000km, osim potrošnog materijala ništa nije dirano...uključujući i reparaciju pumpe za vodu (2x).
Ја сам на 500 Атлантик најчешче радио бендекс а мало реџе убризгавање. Значи препоручујем да овај модел буде увек у стању да пали ко мина.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 16 minuta, Alekre je napisao:

Ispravan i održavan. 

Što se motora tiče  evo biraj  , ne zna se koji je bolji :) i održavaniji  ... a  i cenovno su isti .

 

 

69f8bbc72858-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Malaguti Spidermax GT500, 2007. godište, Scooter, vozilo prešlo 52500 km, Beograd. Cena 2.200 € - Motori - Polovni Automobili

 

image.png.2a8a904dceb041334551351adce6da56.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi

^ mnogo je 500, do 250cm3 za grad.

A brend i mašina nisu bitni? U drugoj temi nemoj Beverly taj 250 je stari agregat itd.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ubacite u diskusiju malo stariji leader 125 i 200ccm agregate,i oni bi trebalo da imaju taj lezeci lezaj na radilici koji nemoze da se menja.Interesujeme koliko prelaze i sta su slabosti tih gregata?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
On 10.7.2019. at 16:28, cezarpa je napisao:

Ubacite u diskusiju malo stariji leader 125 i 200ccm agregate,i oni bi trebalo da imaju taj lezeci lezaj na radilici koji nemoze da se menja.Interesujeme koliko prelaze i sta su slabosti tih gregata?

Ko o čemu,baba o uštipcima....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja