Jump to content

Moto Zajednica

Maxi skuter preporuka?

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Vidis ova dva motora pogonjena Master 500 agregatom imaju preko 220 000 km a nisam ni znao kakve krseve vozimo... Dobro da me prosvetli :care:

 

... e svasta cu procitati ovde... :stabre:

1836869_1418840395038165_294790189_o.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Master 500 jedan od najpouzdanijih agregata opste poznato, sa dobrim odrzavanjem lagano preko 100k. Vozio Bev 500 4 godine. Jedina mala im moze biti ta termo grupa, ja sam je na vreme sredio kod Satelisa i posle toga nema greske, radi savrseno. A to sto daje 1 cilindar, vibracije i to, nemoze drugacije, tako je kako je. I nije za grad, to stoji, slazem se. Sve u svemu jedan jako zahvalan agregat, samo izaberes karoseriju koja ti najvise odgovara, ( Atlantic, Beverly, X9, Skarabeo, Nexus)....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 5 sati, Krokodilo je napisao:

Јеси ли ти некад растурио Пјаџов агрегат???

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Gliko lezaj je svugde isti i tu nema pogovora  samim time nebitno je na kojem je agregatu prijatelju...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi
Једноставно најбоље убалансирана машина је 300, највише снаге у однос вибрсција, величина агрегата . Мој брат је имао Беверли 300i, чиповањем и променом издува добили смо 150 и то реалних опасних а за градске перформансе нечу ни да говорим МЕТАК. Највише проблема имају 500ке: прегревање, лупање у преносу, цимање при полазку и сл. Људи их возе и чуте јер су дали паре али незадовољство ислази кад почну да саопштавају проблеме у радионици.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Beverli 300 čipnut, au. Ali problem na koji nilazim i sa 250 običnim kada malo zaletim i zakočim kao da ću da sletim sa sedišta. Nema ništa što bi me zadržalo.


Kakve su mašine Malaguti Madison 3 250ie 2007 god?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

:едноставно најбоље убалансирана машина је 300, највише снаге у однос вибрсција, величина агрегата . Мој брат је имао Беверли 300i, чиповањем и променом издува добили смо 150 и то реалних опасних а за градске перформансе нечу ни да говорим МЕТАК. Највише проблема имају 500ке: прегревање, лупање у преносу, цимање при полазку и сл. Људи их возе и чуте јер су дали паре али незадовољство ислази кад почну да саопштавају проблеме у радионици."

150km/h po GPS ili brzinomeru? U svakom slucaju nije lose. 

Inace slazem se sa kolegom Ivanom,kad Sam kocio na 100km klizim sa sedista. 

I ace na starom ptt libertijy 06 na lezecim lezalevima levo imao Sam ris, nesto je bilo u ulju. Manifestovano 

se kao neko sitno kucanje u motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Gliko lezaj je svugde isti i tu nema pogovora  samim time nebitno je na kojem je agregatu prijatelju...
Гаташ друже, и то није у реду.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Beverli 300 čipnut, au. Ali problem na koji nilazim i sa 250 običnim kada malo zaletim i zakočim kao da ću da sletim sa sedišta. Nema ništa što bi me zadržalo.


Kakve su mašine Malaguti Madison 3 250ie 2007 god?

Јамахине

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150
Pre 2 sati, Iv@n je napisao:

Beverli 300 čipnut, au. Ali problem na koji nilazim i sa 250 običnim kada malo zaletim i zakočim kao da ću da sletim sa sedišta. Nema ništa što bi me zadržalo.


Kakve su mašine Malaguti Madison 3 250ie 2007 god?
 

Malaguti Madison 3 250ie nosi piaggiov agregat isti koji se stavlja i u beverly 250, aprilu sportcity 250, Piaggio x9 250 i tako dalje. 

 

Stariji modeli madisona nose yamahin agregat isti koji sada nosi xmax 250, a ovi slabiji madisoni 125,150, 180 nose minareli agregate. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Majesty 250... Samo to da kažem. Moja je čist primer kako mašina tera i tera i tera i ide a niko ne zna kako...
Sledeći je 400 i toliko je dovoljno...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: BEZ
Onaj plavi AA500 sam ja vozio punih 5 godina, prodao [mention=23162]dzonahybs[/mention] sa 110.000, eno ga sad na 122.000 :takoje:
123.000

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 8.7.2019. at 9:25, Krokodilo je napisao:

Ако си баш решио да буде Пјаџова онда ништа више од 300. 500 је тотални промашај и онај који га има, имао и је искрен рекао би ти исто што и ја кажем сада.

 

Pre 23 sati, Krokodilo je napisao:

 Највише проблема имају 500ке: прегревање, лупање у преносу, цимање при полазку и сл. Људи их возе и чуте јер су дали паре али незадовољство ислази кад почну да саопштавају проблеме у радионици.

Kolega, uz duzno postovanje..... ovde si debelo omasio.

Ljudi izrazavaju ne zadovoljstvo zato sto majstor ne zna da namesti motor kako treba, nema tu nikakvog pregrevanja, lupanja iz prenosa il cimanja pri polasku.... nije problem u motoru toliki ,koliki je do majstora.

 

Pre 10 sati, Krokodilo je napisao:

Јамахине

I ovde si ga omasio, Madison 3 ne postoji sa tom masinom koju si naveo, svi nose Piaggio Quasar agregat.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi
Malaguti Madison 3 250ie nosi piaggiov agregat isti koji se stavlja i u beverly 250, aprilu sportcity 250, Piaggio x9 250 i tako dalje. 
 
Stariji modeli madisona nose yamahin agregat isti koji sada nosi xmax 250, a ovi slabiji madisoni 125,150, 180 nose minareli agregate. 
Onda je to dobra mašina ? Nikako da naletim na dobar primer Beva 250. Na kraju ću uzeti nešto što budem našao da je u odličnom stanju, imao nisam planirao Max.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

To ti je pravo pitanje za ovu temu: Da li je dobar agregat Piaggio Quassar 250/300?

 

Evo ti gde se sve ugradjuje pa sam proceni: Beverly, Carnaby, Nexus, X9, X8, X7, XEvo, Atlantic, Derby, MP3, Geopolis, Satelis, Vespa, Madison 3, Scarabeo, Sportcity...

 

Sto se tice Master 400/500 agregata: Beverly, Atlantic (Sprint i Classic), X9, X8, MP3, Fuocco, Scarabeo, Nexus, Satelis, Geopolis, Spidermax, XEvo,

 

Malo li je za krseve? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
On 7/8/2019 at 10:55 AM, Krokodilo said:

Највише проблема имају 500ке: прегревање, лупање у преносу, цимање при полазку и сл. Људи их возе и чуте јер су дали паре

Dao sam sve od sebe, kao ex vlasnik 500-tke, ali nisam uspeo da se pronađem ni u jednoj jedinoj tvrdnji. Verovatno sam srećan koliko sam težak, a težak sam propisno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Dao sam sve od sebe, kao ex vlasnik 500-tke, ali nisam uspeo da se pronađem ni u jednoj jedinoj tvrdnji. Verovatno sam srećan koliko sam težak, a težak sam propisno.
Ви сте сречне коцке :)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
I ovde si ga omasio, Madison 3 ne postoji sa tom masinom koju si naveo, svi nose Piaggio Quasar agregat.
Знаш да се ЗАРУМЕНИХ од срамоте :)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ваш новац, ваш избор, купите шта вам је воља. Ако вам није да ми бројите омашке случајно.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Zanimljiva i jedinstvena je teza koju iznosite za master agregate. Dobar deo kolega koje imaju što ozbiljno servisno iskustvo, što iskustvo u eksploataciji je ovde (a i u drugim temama) iznosilo potpuno drugačija opažanja.

Ne radi se o brojanju omaški, već o jednom sasvim novom pogledu na Piaggio agregate, pa bi bilo jasnije kada bi ste naveli šta je ono čime se bavite, okviran broj feleričnih motora koje ste pretresali, pa izvukli takve zaključke, broj godina u kojima je vršena evaluacija, poneki konkretan primer sa jasnim akcentom na fabrički nedostatak, ne serviserske brljotine...

Paušalna je ocena ono prethodno što sam citirao, jer ovde je toliko zadovoljnih vlasnika koji se ne stide da pišu o problemima na svojim mazgama, već naprotiv. Mnogima su ti agregati već druga ili treća mašina istog brenda.

Naravno, nije Master (recimo) savršen agregat. Takvog nema. Ali nije ni najgori, a zapravo se korisnicima na forumu (kao i meni) pokazao kao veoma pouzdan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo jos jedne prelepe piaggio 300/400 kombinacije :D 300 je baaas zivahan agregatic, 350, sa kvacilom u ulju i mislim 10ak konja vise je bas pogodak! (po meni)

20190709_115116.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Значи нисам реко да Пјаџов агрегат не ваља али уливени глико лежајеви у леви и десни блок су проблем, зашто? Јер по правилу се мењају блокови кад се добије луфт а добија се редовно на страни код варијатора. А колко коштају нови блокови то је друга прича. Цилиндар је проблем и кад се потроши нема хилзновања објаснио сам зашто у горњем неком посту. Штопна испод брегасте редовно попусти и онако педерски меша воду и уље па не знаш дали је дихтунг, глава или козна шта. Ремен у преносу редовно лупа по горњем и доњем зиду поклопца кад нагло додате туражу и при кочењу. И ово нису бројне али су велике зајебанције које сречем одавно, годинама само што до 300 кубика су много реџе него код 500ке. Бендекс и он је проблем, не врача брзо па мора да чујеш "звоно" кад завергла. Реглер људи не знам колико сам реглера и шалтабли променио јер кад оде реглер умире и табла због превисоког напона. Водну пумпу умало да заборавим, пуца декло код лагера осовине и цури антифриз и мора ново декло + елементе водне пумпе и то најчешче због радијални луфт на лежечем. И ја све ово решавам али то не значи да не постоји као списак негативности јбг.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Idemo da gledamo burgmana 200i 2010.god. Na sta da obratimo paznju?

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, Krokodilo je napisao:

 

Nisu problem lezajevi.....

Master agregat kad izadje iz fabrike, nema mana i prelaze Boga Oca kilometara uz redovno i pravilno odrzavanje/servisiranje. 

 

Sa ovim navodom se ne slazem iz razloga sto nije problem u lezajevima vec u necem drugom.

To drugo je pretezanje pneumatskim pistoljem, daleko preko propisane kilaze, covek uzme pistolj za kombi i udri po matici..... xxx pretegnutih variatora od strane majstora sam imao prilike videti.

 

To je jedan slucaj, drugi slucaj su sami vlasnici.

Kupe il naprave blokator variatora tj radilice pa umesto kilo kljuca koriste polugu.... e tad mu hebu dadu koliko pretegnu.

 

Treci slucaj je zamena ulja, koja zna kod nekih dobaciti 10K umesto na 5K kad treba da se radi.

Voznja na minimumu ili daleko ispod minimuma jer su u motor usuli ne adekvatno ulje, koje je masina jednostavno progutala, tom ulju nije tu mesto i kraj.

 

Imas i onih koji upale motor i tako ga ostave da cvokoce u leru minimum 5min. ili dok ne podigne temp. na polovinu skale..... misle tako treba, da je dobro a u stvari nisu svesni da tad motor najvise strada jer nema svuda jednako dobro podmazivanje kao sto bi ga imao u voznji, pogotovo nema kad su napolju nize temperature.

 

Cetvrti slucaj je izbacivanja rolnica iz variatora, umesto 6 ima 3 il umesto 8 ima 4 pa ga brale prze po gasu od semafora do semafora, glume trkace sa otvorenim izduvom i Malossi il K&N filterima vazduha. Smece i jendo i drugo, filteri propustaju finu prasinu koja unakazi termo grupu.

 

Pumpa vode i pucanje dekle prvi put cujem, a pogotovo kod lagera jer dekla pumpe kod 400/500ccm nema lezaj. Ima dugacku osovinu na kojoj se nalazi podloska i ta osovina prolazi kroz kuciste pumpe. U kucistu se nalazi mali braon boje uljni semering, potom dolazi gumica sa keramikom i na kraju semering antifriza pa propeler..... nigde nema lagera il lezaja.

Pumpa vode procuri zbog stalnog napinjanja ili dugog drzanja motora u visoke obrtaje.

Normalnom i umerenom voznjom zna dugooo trajati, ima zivih dokaza.

 

Kais lupa u prenosu samo ako nije adekvatan jer ga ima u tri dimenzije, 88, 89 i 91 zub.

Zavisno od godista, ide adekvatan kais, ma da nista ne mora znaciti jer se xx puta desi da zamene kvacilo koje nije za taj model.

Tanjiri kvacila su u dve razlicite dimenzije pa se naspram toga uzima i ugradjuje odgovarajuci kais. Ko ne obrati paznju, eto problema.

Kad je sve po PS-u u CVT-u ..... nema trika da lupa bilo sta, to garantujem!

Zvuk koji se javlja pri kretanju dolazi iz kvacila i on je takodje resiv.

 

Regler jeste boljka, tu su ustinuli sa kvalitetom komponenti unutar istog. Zatvorili krug potraznje i cim oslabi akumulator il jos grdje, pale motor preko kablova pa voznja da ga dopuni od 5-10min...... je idealan recept za unistenje reglera.

 

Koliko njih ima samo sto su pravi piloti, kaciga na glavu, kljuc u bravu i cao zdravo.

Ne interesuje ga da bar jednom mesecno proveri akumulator, nivo kiseline, zategnutost klema, kuciste osiguraca jer se preko njega napaja regler, premeri punjenje unimerom il ako ga nema da bar ode kod nekog ko ga ima.

Nece nivo ulja da pogleda, rashladnu tecnost, pritisak u gumama pogleda tek kad mu postane tezak na kormanu i da ne nabrajam vise.

 

Tako da, kad se podvuce crta __________ daleko od toga da je Master ovakav ili onakav, odlican storj su napravili talijani..........problem su ljudi, njihova shvatanja, njihov nacin rada.

 

I nista vise ne bi imao dodati na ovu temu..... iskljucujem se ;)

 

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja