Jump to content

Moto Zajednica

Pupinov most

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Neznam kako je u Belgiji , tamo jos nisam bio , ali mi se cini da se u ovoj zemlji moglo predpostavitida ce nekome zatrebati transformator montiran u poljima kilometrima od icega

 

sa druge strane , zao mi coveka , ali nisam siguran dali bi razsveta cinila neku razliku ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Ima cini mi se dva takva ispusta gde cesto stoje ....

 

prosao sam tuda bas prekjuce , kad sam procitao vest bas mi bilo zao coveka ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Tim putem prolazim barem 2 puta dnevno, nekada i poduplam. Od kad je otvoren taj put, video sam samo par puta da neko drzi ogranicenje 50. Razlozi su razni, opravdani ili ne, stanje je takvo da se vozi brze od ogranicenja. Ako se pogleda statistika, ljudi tu obicno imaju nesrece u toku noci i do sada se ni jedna (a da ja znam) nije dogodila na osvetljenom delu puta vec iskljucivo na neosvetljenom delu. Uzroci su razni ali je cinjenica da se i vozi brze od ogranicenja i da nema osvetljenja koje umanjuje mogucnost da se uoci i izbegne prepreka ili potencijalno opasna situacija. 

 

Za one koji nisu prolazili tuda, sa razlogom je po projektu postavljeno osvetljenje na CELOJ deonici tog puta ali su nasi revnosni sugradjani pokrali nekoliko trafo stanica i sada veci deo te deonice nema osvetljenje. 

Imaju ljudi farove ali kad ides 100 na sat, ono sto ti farovi osvetle nije dovoljno da bi iko mogao da reaguje, prikoci ili izbegne prepreku. Na autoputu to funkcionise i za vece brzine jer je autoput izolovan i ogradjen sa strane a pravci su razdvojeni bankinama sto ovde nije slucaj. 

 

Momku neka je laka zemlja, teska tragedija je snasla i njega i njegovu porodicu i njegove drugare koji su bili u kolima iza. 

Ostali, kad prolazite tom deonicom, barem preko noci pustite malo gas, bice bezbednije ako nizbogcega, bar cete imati sansu da izbegnete divljac koja iskace i pretrcava put.

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Oni koji su izgubili zivote njima nemozemo da pomognemo, laka Im zemlja. Tema smo mi koji Jos uvek jurimo po ovom I ostalim putevima.,krsimo ogranicenja I rizikujemo svoje I tudje zivote. I ja kad nema pandura vozim brze od ogranicenja, makar I ovih 50 km/h. Recimo na ovom putu vozim 100km iza nekog kombija ili kamiona, I projuri neko kao da stojim. Koliko je brzo vozio 140_150km?Da negovorim vozim motor, on me obilazi cak I nemenja traku, prodje blizu mene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f
daniel1_310x186.jpg
WWW.NOVOSTI.RS

Danielove poznanike i prijatelje najviše brine kako će tragediju podneti njegova devojka Tamara, sa kojom je u vezi još od...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Evo i ja bih nesto napisao na ovu temu. Momku nek je laka zemlja i saosecam sa njegovim bliznjima.

 

Ali ja gledam to ovako, na motor nikada ne sedam kada negde moram da budem, samo kada odvojim dan ili vise dana za voznju. Motor vozim savesno, i sporo. Ne jurcam, ne divljam. Sviram ja mislim najvise u gradu, skoro na svaki auto koji ispred mene nesto lelemuda, ja svirnem pa prodjem. Nocu motor ne vozim, i izbegavam puteve kao sto su pupin, ibarska, mirijevski bulevar (dosta luduju ljudi na ovim deonicama)

 

Tako da moja preporuka, pamet u glavu, i uvek ocekuj najgore a nadaj se najboljem...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Bez uvrede,ali jedino jos nisi napisao...''ja zbog sigurnosti i ne vozim motor,nego kad pozelim da se vozim,ja isti guram po dvoristu...''

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Haha 6
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Nisam se uvredio...

 

Ja voznju motora dozivljavam na svoj nacin, ja to vidim kao slobodu, uzivanje, avanturu i razbibrigu, dok mnogi koriste konjske snage da nadomeste manjak neceg drugog :D

 

Daleko od toga da ne volim da dam gas ponekad, ali sigurno ne bih divljao nocu na neosveteljnom putu, gde mi far osvetljava daleko manje od traga kocenja... Puteve koje znam, kad ne remetim druge vozace, volim da vozim, ali sve ostalo je za stazu.

 

Moj savet je svima, 3 put meri jednom seci i pamet u glavu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Dzaba mi ovde palamudimo,mozemo tako u beskraj,kao i uvek kad vidim ovakvu temu na forumu. Dečku neka je laka crna zemlja a porodici saučešće.
Sudbina je čudo.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
5 minutes ago, slobasuper9 said:

Dzaba mi ovde palamudimo,mozemo tako u beskraj,kao i uvek kad vidim ovakvu temu na forumu. Dečku neka je laka crna zemlja a porodici saučešće.
Sudbina je čudo.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 

Slazem se... Nekad je svaka mera predostroznosti dzaba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Slazem se... Nekad je svaka mera predostroznosti dzaba...
Pa naravno. Kad bi čovek znao gde će pasti,seo bi. Nije mu prvi put da je prošao tu... Svako od nas je nekad napravio grešku,samo su nam sudbine različite. Od toga niko ne može pobeći,jednostavno je tako.

Ima ovde na forumu,koliko ja znam dva čoveka koji su tuđom krivicom ostali bez ekstremiteta i još jedva glavu na ramenima sačuvali. Tako da sam ja mišljenja da ne zavisi sve od nas....

U svakom slučaju se slažem sa onom narodnom " čuvaj se i Bog će te čuvati".

Šta dalje reći,nije prvi put da čitam ovako tužnu temu... Nadajmo se da će ih biti sve manje.

Pazite sebe i druge...koliko je moguće...

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 10 sati, slobasuper9 je napisao:


U svakom slučaju se slažem sa onom narodnom " čuvaj se i Bog će te čuvati".


 

Jedina istina.Velika mudrost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Da ne bude sada kako sam i ja jos jedan od onih koji pametuju "prolazim svaki dan ovom deonicom... ali zelim dodati moje zapazanje. 

 

Ujutru oko 7 od raskrsca na semaforu kod Lidla i picerije Pikolo pa do Severne Tangete na Zrenjanincu (druga odvajanje namenjeno za Zemun) su ogromne guzve. Cim se prikljuce na put za Zemun preko Pupina (nije bitno vozilo koje se vozi) svi voze PUN gas. Znaci u jednom trenutku kada se prikljuci grupa vozila na put, tog trenutka pocinje trka ko ce prvi preci most zbog guzvi na semaforu na kraju mosta. Dolazite u situaciju da pratite "ritam" saobracaja, dajete gas, menjate u vece brzine i u jedno trenutku vidi te na cajgeru 150.... Ista prica i oko 16h, 17h samo u kontra pravcu (od Pupina ka Severnoj Tangeti).

Momka sam redovno vidjao na pomenutoj relaciji - uvek se javljao - licno se nismo poznavali. 

Saucesce porodici i prijateljima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Potpuno si u pravu, potpisujem. 140 vozio na toj deonici lagano, i svi me preticu. Sklanjam se da me ne pregaze. Vozi se tu 170 i vise bez problema, sto je katastrofa. 

 

Ogranicenja od 50 do 80. Al da ne gresim dusu, bicu objektivan. I motor kad prodje tu ne vidim ga. Koliko taj vozi, to tek nemam pojma. Vozi se kao na autoputu, usporavaju samo kad vide patrolu, ako je vide uopste... 

 

Uzas... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja