Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka ja ljetnju jaknu i pantalone

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Imam koznu jaknu koju nosim kad god negdje dalje idem, treba mi neka lagana ljetnja jakna da nosim ponekad kada idem npr do neke malo dalje plaze, ili ako negdje zaglavim do uvece da se ne smrznem do kuce. Cisto nesto malo zastite da pruzi ali ne ocekujem nista specijalno, neki protektori i najvise zbog koze jer obicne jakne (i pantalone u donjem dijelu pitanja) pucaju odma pa se ne bih igrao s tim. Gledam da prodjem jeftinije za ovu varijantu. Nije sad striktno do plaze ali tako neke krace rute gdje bih ipak nesto obuka a da nije full gear i da ne bude prevruce.

 

Za noge imam samo protektore za koljena i cevanice tako da bi mi trebale neke pantalone. Posto mi je plan da uzmem jednodjelni kombinezon jednog dana, radije bih uzeo neke overpants ispod kojih mogu stagod drugo i samo ih maknem kad stignem na destinaciju.

 

Trebaju mi preporuke sta uzeti, kod nas (Srbija), moze i sa louisa ili nekih drugih evropskih sajtova jer mi mogu donijet to u avgustu.

Evo dva dana gledam po sajtovima, ili bude preskupo ili bas preruzno a ujedno nimalo jeftino, pa na kupujemprodajem boze moj od bas ogavnih stvari do polovnih u losem stanju, bez dovoljno informacija tesko se covjek snaci.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

^ to je dobra stvar i pala mi na pamet bila ali izgleda  da sam u medjuvremenu zaboravio da potrazim, mada XXL mi ne odgovara. L nosim generalno, neke stvari M

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Javljam se sjutra da vidim, duks preko toga i lagano. To je dobra varijanta, sad samo za pantalone jer mi se nesto ne vozi u obicne farmerke znajuci kako izlgedaju pri klizanju :) Samo gledam sliku i plasim se rukavi da ce mi bit veliki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

I to mi je palo na pamet mada ne znam da li sam ih iskljucio jer sam naisao na visoke cijene (200+e) ili sto mi je ideja da samo kad stignem skinem nesto preko a ispod imam ureno farmerice, pantalone ili sorc vise primamljiva bila. Bacicu jos jednom pogled. Svakako valjalo bi mi nesto da se premostim i da mi bude ok za kasnije, a kada odem na put u oktobar vani, mogu uzeti svasta nesto i vratiti pdv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Kad ja nosim moto farmerke i zavrsim voznju osecam da na sebi imam farmerke koje nisu moto nego obicne. Jedino me protektori potsete koje su. No dobro, imas opciju i overpants. I ja sam razmisljao o njima. Bese u Polo imas tako nesto

de000039526.jpg
WWW.POLO-MOTORRAD.DE

Verbindungsreißverschluss zu Jacken Anti-Rutsch-Flächen im Sitzbereich wasserdicht, winddicht und...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Ne znam sta vozis i sta preferirs. Ja sam skoro uzeo na kupujem prodajem, neku enduro-touring varijantu Bos letnje pantalone, sa mash (rupicastom) postavom, komplet CE approved protektorima, unutrasnja zimska postava, reflective material... Pise da su waterproof, da "disu", sa onim otvorima za ventilaciju spreda i pozadi na butinama, veliki dzepovi..., za 80e. Bude malo toplije u njima dok stojis u mestu, kao sto je i uopste u moto opremi, inace u voznji sasvim je prijatno u njima na nekih 30c. Naravno "toplije su" u odnosu na obicne farmerice. Ako hoces mogu da ti pustim link, ne bih javno da ne bude da reklamiram ili sta vec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Hondu 600rr. Moze link na PM bas da vidim kako izgleda. Pogledacu tako neke ili postavljene farmerke ako nadjem, najveci problem mi je broj pogodit jer na svaki drugi sajt razlicite mjere neke a bez probananja muka.

 

Za ovo gore opet se neckam, ok je protektor jer uglavnom kad bih ga nosio to bi bile nize brzine pa smanjena sansa za klizanjem gdje bi se on lose pokazao, tj dukserica preko njega, a s druge nekako ne znam jel mi to bolja opcija od neke mesh jakne plus da ne izgledam kao iz mad maxa da sam izasao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Ove pantalne sto sam ja uzeo, bas i nisu za varijantu 600rr. Tebi bi trebalo nesto bas za r motore, a ove moje su enduro touring varijanta. Saljem ti link u PM. Kako god bilo, za sta god da se odlucis, veruj mi da zastite nikad dovoljno, pada se i kliza se i na nizim ali i na visim brzinama, a asfalt dodje kao rende kada krenes da klizas po ulici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Da, vecina na kp vidjeh da je touring varijanta ili su bas baggy, zato ako neke dobro odradjene jeans mogu da zastite dobro od klizanja, sto da ne. To mi je glavna stvar, jos ako ima neke protektore mimo ovih sto ja imam za koljena top, samo mi je to ostalo da sam miran :)

Za iducu sezonu bih se malo ponovio, kombinezon, neke krace cizme jer imam one full racing alpinestars, neku jaknu bolju nego ova varijanta sa body armorom i druge gace al do tada da sakupim novca i odem negdje da to fino isprobam, trgujem ,vratim pdv i top. Sad sa svim ovim stvarima, kupih i novu kacigu, carina, registracija, servis, gume... Mnogo para ode a i da ne pominjem sami motor sto uzeh pa zato neka prelazna rjesenja trazim a koja ce mi bit i ok za neke situacije dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Nevezano za sami topic, izvadih moju scorpion koznu jaknui vidim da ima moisture wicking liner. Znam da je to cool zimi i imam npr isto u opremu za skijanje ali da li mi je ljeti bolje da maknem jer mi bude samo toplije ili bas zbog znojenja ostavim? Mozda glupo pitanje malo ali ako znam, racunam vise protoka vazduha i jedan manje sloj..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja