Jump to content

Moto Zajednica

Alat za lanac

Recommended Posts

• U prolazu, 33 postova

Pozdrav drugari vreme mi je da menjam pogonski lanac a alat nemam da li neko BG/okolina ima da mi pozajmi nece biti dzabe a i ostavio bih neke pare kao garant da cu vratiti alat?

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 33 postova
За скидање старог ланца ти треба само брусилица и ништа више.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Znam...moze i novi da se postavi alternativnim metodama ali ne bih nekako volim sve po p.s ako me kapiras...

• U prolazu, 33 postova
Znam...moze i novi da se postavi alternativnim metodama ali ne bih nekako volim sve po p.s ako me kapiras...

Msm brusilicom skidam stari tu nema sta ali novi ne bih da cukam koristim stege i sl

• Zainteresovan, 677 postova
Msm brusilicom skidam stari tu nema sta ali novi ne bih da cukam koristim stege i sl

Треба добра ротцангла и погодни патент рецимо 7ца

• U prolazu, 33 postova
По PSу треба да буде нитовање ланца на крајуdefault_0a-smiley.gif

O nitovanju i govorim ali alatom koji je namenjem tome

За то ти требају два "СРПСКА КЉУЧА", један четвртасти и тежи без ручицу као абсец. А други обичан, са ручицом. И на крају да ти кажем да сам имао пнеуматски пиштољ за нитовање али на крају је ипак чекич имао задњу реч.

• Podržavam 1

• U prolazu, 33 postova

Pa znam alternativno moze vecina tako i radi ali reko ako ima neko alat na zajam bilo bi mi lakse tehnicki deo nije meni problem obzirom da se bavim auto mehanikom mada i tu znam da sve moze altetnativno ali nekada je to i skuplje i teze nego sa alatom...

• Svrati ponekad, 173 postova
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE
15 hours ago, Ivanrsvb said:

Pozdrav drugari vreme mi je da menjam pogonski lanac a alat nemam da li neko BG/okolina ima da mi pozajmi nece biti dzabe a i ostavio bih neke pare kao garant da cu vratiti alat?

Nije skupa sprava a stiže za 20dana 

Nije skupa sprava a stiže za 20dana 

Motorcycle-Chain-Breaker-Link-Removal-Splitter-Motor-Chain-Cutter-Riveting-Tool-420-530.jpg&key=a76866c36844eef941c3d6e30650a2fca32b67d3b2df869a14a76db9d1d29f79

WWW.ALIEXPRESS.COM
Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com  

Ова справа избија ал га не нитује на крају.

• Drug član, 1365 postova
  • Motocikl: SV 650S, SIMSON SR 50

Ja imam Unior alat, nema cekica koji moze bolje da odradi od alata namenjenog za to. A izmenjao sam ih gomile do sad. Cekicao sam ih do pre par godina. 

Ako budes u prolazu kroz NS neko popodne, javi se, pa da se uklopim da odradis to, samo poneses nove delove. Racunaj sat i po sve komplet sa razgovorom i kompletnim pranjem dekle, lancobrana, i ostalog sto bude usrano od spreja. (uvek preporucujem zamenu makar semeringa nosaca lancanika kad se lanac menja, a ako je potrebno i lezaja. Mala investicija, a mirna glava) 

Odradimo zajedno (vise ti nego ja, naravno :jee:) , upoznamo se i resi se zamena. 

Pozdrav! 

P. S. Pljeska i Pivo su u blizini.

P.P.S. Kad neko hoce nesto da odradi sam, uvek moze da dodje kod mene i da mu pomognem ako zapne, ali alat ne zajmim. Imao sam uzasnih iskustava kao klinac, i jednostavno sam postavio to pravilo kao kamen temeljac. 

• Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

• U prolazu, 33 postova
Ja imam Unior alat, nema cekica koji moze bolje da odradi od alata namenjenog za to. A izmenjao sam ih gomile do sad. Cekicao sam ih do pre par godina. 
Ako budes u prolazu kroz NS neko popodne, javi se, pa da se uklopim da odradis to, samo poneses nove delove. Racunaj sat i po sve komplet sa razgovorom i kompletnim pranjem dekle, lancobrana, i ostalog sto bude usrano od spreja. (uvek preporucujem zamenu makar semeringa nosaca lancanika kad se lanac menja, a ako je potrebno i lezaja. Mala investicija, a mirna glava) 
Odradimo zajedno (vise ti nego ja, naravno :jee:) , upoznamo se i resi se zamena. 
Pozdrav! 
P. S. Pljeska i Pivo su u blizini.
P.P.S. Kad neko hoce nesto da odradi sam, uvek moze da dodje kod mene i da mu pomognem ako zapne, ali alat ne zajmim. Imao sam uzasnih iskustava kao klinac, i jednostavno sam postavio to pravilo kao kamen temeljac. 
Hvala batice puno ja bih tako ali mi lanac drobi kad krecem kao da mi je masaina prolupala a kad ubrzam zvuk je jeziv ne smem do NS a ni blize ali kad sredim i uputim se za NS mozemo bez ikakvog rads pljecu,pivo i razmenimo po koje iskustvo

• U prolazu, 33 postova
Vrlo je moguce da ti je vrisnuo i lezaj kod lancanika ako se tako cuje...
Nije jer bez lanca nema nikakvog zvuka dod duse bez opterecenja

• U prolazu, 33 postova
Proveri kad menjas lancanike
Proveravo vec bez lanca upalim i isaltam ga do 6 nikakvog zvuka sve ok nego je tipican zvuk pohabanih lancanika i lanca a mali lancanik bukvalno zubi dobili oblik srpa

• Ministry Of Silly Walks, 1968 postova
  • Motocikl: XRV 750

''AFAM'' alat za nitovanje lanaca - 14.90€ u ''Auneru'':

Image result for EASYRIV5

Image result for EASYRIV5

Čekićanje ''otprilike'' vodi do mogućeg prejakog ili preslabog nitovanja, što kao posledicu ima nepravilan rad spojnice ili moguće otvaranje u vožnji (što potencijalno nosi katastrofalne posledice). Ovim alatom kontroliše se širina na koju ćete navući članak, a nakon toga se vrši nitovanje i kontroliše veličina ''pečurke'' na osovini spojnice

Evo kako funkcioniše:

Za zainteresovane, u Auneru tražite:

Afam Kettennietwerkzeug Easy Riv 5
Artikelnummer: EASYRIV5

Ja sam nabavio preko našeg Dakar vozača, šalje na adresu...

@admin: ako kršim pravila, molim obrišite ovu rečenicu

''AFAM'' alat za nitovanje lanaca - 14.90€ u ''Auneru'':
Attrezzo-Catene.jpg&key=a631cd6cf15b63fbb1ea2405a8991bd9703a1300319009570e4d4e8892aeb085
EasyRiv2.PNG&key=79d3e955b2b3bc2c57dd4b9d81572639a524b3c5464fa2cd1b11af2c8740cb9d

Čekićanje ''otprilike'' vodi do mogućeg prejakog ili preslabog nitovanja, što kao posledicu ima nepravilan rad spojnice ili moguće otvaranje u vožnji (što potencijalno nosi katastrofalne posledice). Ovim alatom kontroliše se širina na koju ćete navući članak, a nakon toga se vrši nitovanje i kontroliše veličina ''pečurke'' na osovini spojnice

Evo kako funkcioniše:

Za zainteresovane, u Auneru tražite:

Afam Kettennietwerkzeug Easy Riv 5
Artikelnummer: EASYRIV5

Ja sam nabavio preko našeg Dakar vozača, šalje na adresu...
@admin: ako kršim pravila, molim obrišite ovu rečenicu

У право си за могучности "чекичања" али, свако мора да свати да људи који раде неки посао дуже време веч имају искуства и како ми кажемо у МК осет у рукама. Ако неко нема искуства и горепоменута алатка нече завршити посао.

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja