Jump to content

Moto Zajednica

Alat za lanac

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 637 postova

Pozdrav drugari vreme mi je da menjam pogonski lanac a alat nemam da li neko BG/okolina ima da mi pozajmi nece biti dzabe a i ostavio bih neke pare kao garant da cu vratiti alat?

 

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
За скидање старог ланца ти треба само брусилица и ништа више.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk


Znam...moze i novi da se postavi alternativnim metodama ali ne bih nekako volim sve po p.s ako me kapiras...

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Znam...moze i novi da se postavi alternativnim metodama ali ne bih nekako volim sve po p.s ako me kapiras...

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

Msm brusilicom skidam stari tu nema sta ali novi ne bih da cukam koristim stege i sl

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Msm brusilicom skidam stari tu nema sta ali novi ne bih da cukam koristim stege i sl

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

Треба добра ротцангла и погодни патент рецимо 7ца

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
По PSу треба да буде нитовање ланца на крајуdefault_0a-smiley.gif

Sent from my SM-G903F using Tapatalk


O nitovanju i govorim ali alatom koji je namenjem tome

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

За то ти требају два "СРПСКА КЉУЧА", један четвртасти и тежи без ручицу као абсец. А други обичан, са ручицом. И на крају да ти кажем да сам имао пнеуматски пиштољ за нитовање али на крају је ипак чекич имао задњу реч.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Pa znam alternativno moze vecina tako i radi ali reko ako ima neko alat na zajam bilo bi mi lakse tehnicki deo nije meni problem obzirom da se bavim auto mehanikom mada i tu znam da sve moze altetnativno ali nekada je to i skuplje i teze nego sa alatom...

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE
15 hours ago, Ivanrsvb said:

 

Pozdrav drugari vreme mi je da menjam pogonski lanac a alat nemam da li neko BG/okolina ima da mi pozajmi nece biti dzabe a i ostavio bih neke pare kao garant da cu vratiti alat?

 

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

 

 

 

Nije skupa sprava a stiže za 20dana 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Nije skupa sprava a stiže za 20dana 

Motorcycle-Chain-Breaker-Link-Removal-Splitter-Motor-Chain-Cutter-Riveting-Tool-420-530.jpg&key=a76866c36844eef941c3d6e30650a2fca32b67d3b2df869a14a76db9d1d29f79

WWW.ALIEXPRESS.COM
Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com  

Ова справа избија ал га не нитује на крају.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja imam Unior alat, nema cekica koji moze bolje da odradi od alata namenjenog za to. A izmenjao sam ih gomile do sad. Cekicao sam ih do pre par godina. 

Ako budes u prolazu kroz NS neko popodne, javi se, pa da se uklopim da odradis to, samo poneses nove delove. Racunaj sat i po sve komplet sa razgovorom i kompletnim pranjem dekle, lancobrana, i ostalog sto bude usrano od spreja. (uvek preporucujem zamenu makar semeringa nosaca lancanika kad se lanac menja, a ako je potrebno i lezaja. Mala investicija, a mirna glava) 

Odradimo zajedno (vise ti nego ja, naravno :jee:) , upoznamo se i resi se zamena. 

Pozdrav! 

P. S. Pljeska i Pivo su u blizini.

P.P.S. Kad neko hoce nesto da odradi sam, uvek moze da dodje kod mene i da mu pomognem ako zapne, ali alat ne zajmim. Imao sam uzasnih iskustava kao klinac, i jednostavno sam postavio to pravilo kao kamen temeljac. 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Ja imam Unior alat, nema cekica koji moze bolje da odradi od alata namenjenog za to. A izmenjao sam ih gomile do sad. Cekicao sam ih do pre par godina. 
Ako budes u prolazu kroz NS neko popodne, javi se, pa da se uklopim da odradis to, samo poneses nove delove. Racunaj sat i po sve komplet sa razgovorom i kompletnim pranjem dekle, lancobrana, i ostalog sto bude usrano od spreja. (uvek preporucujem zamenu makar semeringa nosaca lancanika kad se lanac menja, a ako je potrebno i lezaja. Mala investicija, a mirna glava) 
Odradimo zajedno (vise ti nego ja, naravno :jee:) , upoznamo se i resi se zamena. 
Pozdrav! 
P. S. Pljeska i Pivo su u blizini.
P.P.S. Kad neko hoce nesto da odradi sam, uvek moze da dodje kod mene i da mu pomognem ako zapne, ali alat ne zajmim. Imao sam uzasnih iskustava kao klinac, i jednostavno sam postavio to pravilo kao kamen temeljac. 
Hvala batice puno ja bih tako ali mi lanac drobi kad krecem kao da mi je masaina prolupala a kad ubrzam zvuk je jeziv ne smem do NS a ni blize ali kad sredim i uputim se za NS mozemo bez ikakvog rads pljecu,pivo i razmenimo po koje iskustvo

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Vrlo je moguce da ti je vrisnuo i lezaj kod lancanika ako se tako cuje...
Nije jer bez lanca nema nikakvog zvuka dod duse bez opterecenja

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Proveri kad menjas lancanike
Proveravo vec bez lanca upalim i isaltam ga do 6 nikakvog zvuka sve ok nego je tipican zvuk pohabanih lancanika i lanca a mali lancanik bukvalno zubi dobili oblik srpa

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

''AFAM'' alat za nitovanje lanaca - 14.90€ u ''Auneru'':

Image result for EASYRIV5

Image result for EASYRIV5

 

Čekićanje ''otprilike'' vodi do mogućeg prejakog ili preslabog nitovanja, što kao posledicu ima nepravilan rad spojnice ili moguće otvaranje u vožnji (što potencijalno nosi katastrofalne posledice). Ovim alatom kontroliše se širina na koju ćete navući članak, a nakon toga se vrši nitovanje i kontroliše veličina ''pečurke'' na osovini spojnice

 

Evo kako funkcioniše:

 

 

Za zainteresovane, u Auneru tražite:

 

Afam Kettennietwerkzeug Easy Riv 5
Artikelnummer: EASYRIV5

 

Ja sam nabavio preko našeg Dakar vozača, šalje na adresu...

@admin: ako kršim pravila, molim obrišite ovu rečenicu

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
''AFAM'' alat za nitovanje lanaca - 14.90€ u ''Auneru'':
Attrezzo-Catene.jpg&key=a631cd6cf15b63fbb1ea2405a8991bd9703a1300319009570e4d4e8892aeb085
EasyRiv2.PNG&key=79d3e955b2b3bc2c57dd4b9d81572639a524b3c5464fa2cd1b11af2c8740cb9d
 
Čekićanje ''otprilike'' vodi do mogućeg prejakog ili preslabog nitovanja, što kao posledicu ima nepravilan rad spojnice ili moguće otvaranje u vožnji (što potencijalno nosi katastrofalne posledice). Ovim alatom kontroliše se širina na koju ćete navući članak, a nakon toga se vrši nitovanje i kontroliše veličina ''pečurke'' na osovini spojnice
 
Evo kako funkcioniše:
 
 
Za zainteresovane, u Auneru tražite:
 
Afam Kettennietwerkzeug Easy Riv 5
Artikelnummer: EASYRIV5
 
Ja sam nabavio preko našeg Dakar vozača, šalje na adresu...
@admin: ako kršim pravila, molim obrišite ovu rečenicu
 
 
У право си за могучности "чекичања" али, свако мора да свати да људи који раде неки посао дуже време веч имају искуства и како ми кажемо у МК осет у рукама. Ако неко нема искуства и горепоменута алатка нече завршити посао.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja