Jump to content

Moto Zajednica

Honda cr 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav kolege, zanima me vase misljenje da li su dobre full kroserice za voznji po sumi, da li nece da greju i to dalje, generalno me zanima koji ful cros je dobar, i ko je imao iskustva sa Hondom cr 125. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

?

Honda CR...cela serija, je pojam kros motora. 

(Probao krajem prošlog veka nakitovanu pomenutu 125, Wiseco...preko 40KS).

Full cross je za to i pravljen. Izvini što ću to tako reći, ali biće da sa time nisi imao baš dodira.

Ono što je u celoj prići izuzetno važno je stanje mašine. Sama marka i model su ozbiljna garancija, ali je pitanje šta je od toga ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

 

Pre 11 sati, pronto je napisao:

Full cross je za to i pravljen.

Pa i nije :D Full cross, kao sto mu i ime kaze, je pravljen za moto cross staze, za sumu je pravljen enduro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ne kazem da ne moze full cross u sumu, ali motor jednostavno nije pravljen za to. I decko je postavio dobro pitanje, da li ce se motor grejati vise u uslovima rada za koje nije pravljen.

 

Ili hoces da kazes da nema razlike izmedju full cross i hard enduro motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Naravno da ima razlike. Po mnogo osnova...i tehnički i administrativno što postaje sve važnije.

U smislu performansi definitivno ful kros. Pitanje hladjenja zavisi i od načina vožnje i težine staze ( puta kojim se ide). Kros nema ventilator pa je možda u tom smislu i bilo pitanje. Adekvatna rashladna tečnost i konstantno kretanje su preduslov da sve protekne bez problema.

Enduro sa druge strane, ima ventilator, ali je i teži. Ima anlaser, rasvetu, drugačije je postavljen.

Ako će ta sprava da služi za divljanje po lokalu, nema razloga da ne bude kros. Ako će se ići dalje u kakvu avanturu recimo, onda bolje enduro.

Ukratko, za poznate šumske staze i brz prolazak kros.

Za "šetnju" kroz šumu enduro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
On 7/4/2019 at 7:55 PM, pronto said:

?

Honda CR...cela serija, je pojam kros motora. 

(Probao krajem prošlog veka nakitovanu pomenutu 125, Wiseco...preko 40KS).

Full cross je za to i pravljen. Izvini što ću to tako reći, ali biće da sa time nisi imao baš dodira.

Ono što je u celoj prići izuzetno važno je stanje mašine. Sama marka i model su ozbiljna garancija, ali je pitanje šta je od toga ostalo.

Nisam imao nikakav dodir niti sam probao ful kros, pa zato pitam zanima me da uzmem, ali zanima me da li je skupo odrzavanje, i cujem da im se menja na 5 radnih sati ulje u menjacu, da li to vazi i za 2t ili je isto i za 2t i 4t, inace me prvenstveno zanima zato sto volim divljacku voznju pa zato pitam za ful kros. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja