Jump to content

Moto Zajednica

FIM Enel MotoE™ World Cup 2019

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 6 sati, Motorcyclist je napisao:

66376209_2681394431874266_13509990053870

Ovo su vremena za respect. S obziram da se radi o potpuno novom nacinu upravljanja, zbog mase i tezista. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Trka zavrsena crvenom zastavom, zbog izletanja u 6. krugu (ostecena vazdysna barijera). Tuli (i Aki Ajo) , prvi pobednik. Bredli Smit odlično deluje. Djibernau brz! 

 

Sveukupno ni pola stinta na Navaku :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Interesantno...

Primetna je ozbiljna težina. Mislim da u tom smislu neće moći da bude puno poboljšanja...jer je i propisima određena na 260kg sa svim tečnostima (da, ima ih više).

Eto i pri ovom padu, možda malo i zbog spleta okolnosti, mašina je klizala bez okretanja. Ne sećam se kada je zadnji put "air fence" probijen od strane, da kažem običnih sprava.

Sve u svemu, kratko...na tome će se sigurno još raditi. Uslovi su za sve isti, pa se nadam interesantnoj borbi i čestu promenu na pobedničkom postolju.

Bravo Tulli...upisan u istoriju trkanja i tehnike, koja će po svemu sudeći jako brzo postati svakodnevica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Zaniljivo. Ne znam da li ste primetili koliko se zadnji pneumatik raspada. Sve vreme lete delovi. 

Jel imaju drugacije gume od GP motora (s obzirom na mnogo vecu masu)? 

Malo je jezivo koliko motor nije gubio brzinu prilikom klizanja... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Sto? Nije bila losa trka u opste! 

Mene samo interesuje kako hlade baterije i ceo skop. Tu bih voleo da zavirim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Meni ovo djeluje sasvim obećavajuće. Pogotovo ovako kad se veliki igrači uključe i prislone na cirkus, to svima bude zanimljivo za razvoj. Umjesto kratko i slatko, bilo je kraće i slađe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
Pre 2 sati, Astral je napisao:

Sto? Nije bila losa trka u opste! 

Mene samo interesuje kako hlade baterije i ceo skop. Tu bih voleo da zavirim. 

Nisam baš 100% siguran...ali mi se čini da sam možda baš u pravilniku pročitao da se hlade destilovanom vodom. Oko elektrogeneratora je ulje.

Ono pokrivanje slupanog motora mi je interesantno...izgleda da su bezbednosne procedure ipak malo različite u odnosu na gp klasiku.

Ja recimo nisam razočaran, iako sam iskreno očekivao više. Recimo da sam progutao priču, ako je to uopšte tačno, da se ide polako napred sitnim koracima. Eto i taj pad...iako ih je bilo već, prvi put se odigrava na samoj trci. Trebaće im sigurno vremena da malo pohvataju šta u tim situacijama...i ove su mašine izuzetno podložne paljenju i ozbiljnom gorenju. 

U svakom slučaju, ovo je nešto što može i mora samo ozbiljnije da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Dok ne izmisle baterije koje mogu da izdrze 20 krugova cepanja do daske, i da nisu bukvalno bombe - nema nista od ovoga....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Trkanje je odlična laboratorija. Dok se svet i forumi dele na pristalice ovoga ili onoga...iza svega neumorno šljaka armija pametnjakovića. Mnoga tehnička rešenja, naročito vezana za saobraćaj i vozila, pre početka upotrebe u masovnoj proizvodnji imaju svoje epizode života na trkačkoj stazi...2, 4 ili više točkova, nije bitno.

Tehnologija litijumske baterije je postala da kažemo tako, javno dostupna, početkom devedesetih. Pre toga je bila strogo čuvana vojna tajna. Pošto se predviđa ogroman porast upotrebe litijuma (i drugih materijala, kao kobalta recimo) potrebno je iskustveno proveriti gomilu stvari.

Da ne bude da pravim ja sad ovde miniranje teme...ovaj pomalo stidljivi početak, iza kojeg ipak stoji već puno iskustva i ozbiljnog rada, sigurno će zaživeti. Uz konstantnu evoluciju. Brže, bolje, jače (zvući kao politički slogan :lol:) je uvek bio moto trkačima, pa ne vidim zašto se ne bi primenio i na motoE.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

ok prvi kucici i macici se u vodu bacaju. 

polako za sada imam previse tabua, ali nastavicu da pokazujem razumevanje, pa cemo videti.

ono sto me plasi opasniji su po vozace i publiku od SUS-ovca, na tome treba poraditi dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Мени је ово тркање скроз ок. Лепо су пеглали, мада је Симеон показао исте манире буздована као из предходних категорија. Кад су кренули чујем неку справу, рекох шта је сад, кад оно bmw иде за њима...

А можда је и ово шанса за Сетеа да скине Росијеву клетву да више никада неће победити у гп-у:)

А да једу гуму, то стоји. Изгледа биће то већи проблем од батерије.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 hours ago, pronto said:

Nisam baš 100% siguran...ali mi se čini da sam možda baš u pravilniku pročitao da se hlade destilovanom vodom. Oko elektrogeneratora je ulje.

Ono pokrivanje slupanog motora mi je interesantno...izgleda da su bezbednosne procedure ipak malo različite u odnosu na gp klasiku.

Ja recimo nisam razočaran, iako sam iskreno očekivao više. Recimo da sam progutao priču, ako je to uopšte tačno, da se ide polako napred sitnim koracima. Eto i taj pad...iako ih je bilo već, prvi put se odigrava na samoj trci. Trebaće im sigurno vremena da malo pohvataju šta u tim situacijama...i ove su mašine izuzetno podložne paljenju i ozbiljnom gorenju. 

U svakom slučaju, ovo je nešto što može i mora samo ozbiljnije da bude.

Hmm. Te baterije prilikom proboja slojeva gore visokim intenzitetom,a voda u blizini nije bas prijatelj u borbi protiv pozara, moze biti bas velika pecurka. 

Mada 100 inzenjera je uganulo gangliju, verovatno znaju sta rade. 

Neka im je sa srecom. 

Nadam se uspehu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

To pokrivanje mislim da je predostroznost. Nisam siguran, nego sam masinac pa pokusavam da razmisljam logicki. Paravan verovatno sluzi da ako dodje do paljenja, bace preko motora, da sto manje kiseonika dolazi do plamena. Reakcija je burna prilikom paljenja i ne treba joj kiseonik da bi gorela, ali uz kiseonik iz atmosfere bude jos agresivnije. 

Bice ovo za par godina vrlo zanimljivo trkanje. Jedino ce nam trebati vremena da se naviknemo na zvuk. Jutros mi suoruga rekla da smanjim TV dok smo gledali, kaze ne prija joj zvuk. A klinac gleda u TV pa, u mene (2.5 god). Navikao da brunda a ne da zuji. :jee:

Pita me kakvi su to motori u krug? (interni naziv za trke motocikala od kad je progovorio) 

Reko isti kao tvoj (pegla one decija na akumulator) :na_glavi:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Гледао сам само крај, последња два круга.
Зуји као код зубара, слушали смо гуме како се чују и нико се није самозапалио.

Треба још времена да се навикнем на то...

Иначе, један чика је другог мунуо лактом на излазу из кривине, да направи места :)

А и један рођа, неки на "Г" је био други и у последњем кругу излети у кривини, преврне се и закопа ручицу за гас и резервоар у песак.

Добро, не резервоар, него оно што га глуми... Толико се закопало да није могао да ископа и настави трку :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja