Jump to content

Moto Zajednica

Poklanjam

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Ako je neko zainteresovan drugar koji odgaja rotove poklanja zenku staru sedam meseci. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kakva je kujica?

Bilo bi dobro da postaviš neku sličicu,da li je sa rodovnikom ili bez? Da li su tata i mama poznati neki dr. mr.?

Ja bi rado,ali me omaši za rasu. Trazim neku bebicu amstafficu da je primimo u porodicu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo
pre 35 minuta, stari roker je napisao:

Kakva je kujica?

Bilo bi dobro da postaviš neku sličicu,da li je sa rodovnikom ili bez? Da li su tata i mama poznati neki dr. mr.?

Ja bi rado,ali me omaši za rasu. Trazim neku bebicu amstafficu da je primimo u porodicu...

Pa kume poklanja ne prodaje...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Kvalitetnu zensku sa dobrim poreklom sigurno ne bi poklonio. Ko zeli psa,nije mu vazna krvna linija vec prijatelj kojeg ce imati.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Zenka ima ekstra poreklo ali pretpostavljam da kolega nece davati rodovnik uz psa kojeg poklanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ništa loše nisam mislio. Poklonu se u zube ne gleda,to stoji. Ali ipak bi bilo ok da se vidi šta se dobija. Opet kažem,nisam zainteresovan, samo dobronamerno komentarišem. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Dobija se cistokrvan pas bez papiea ko hoce papire mora prosto to da plati nema tu neke velike tajne pretpostvljam da  njemu zenka nije interensantna za dalji rasplod jer nezadovoljava njegove standarde i zato je poklanja. Ko bude zainteresovan spojicu ga sa kolegom i neka se dalje dogovaraju. Ono sto znam da je kuja umiljata to jest socijalizovana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Čistokrvan pas bez pedigrea hahaha. Kako znaš da je čistokrvna kuja, kako znaš da je uopšte rot?

  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Procitaj prvi post za pocetak, nije neuobicajno da odgajivaci poklanjaju pse, jednostavno sa 7 meseci iskusni uoce neku manu koja bi im smetala u daljem odgoju, obicno je to neka sitnica koja onome ko psa uzima za ljubimca nece smetati, pit bulove su u tom uzrastu ubijali ako se ne pokazu, 

Inace pas cini papir,a ne papir psa, a papiri se zavrse za sitnu lovu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ljudi covek poklanja cistokrvnog rota, aj sada da trazimo vlasniku pored psa da nam pokloni papire, izvadi pasos i plati transport psa. Budimo realni. Psa koga kolega poklanja nisam video, ali sam zahvaljujuci njemu i dobrom vlasniku (odgajivacu) dobio na poklon prosle godine u ovo vreme zenku rotvajlera. Zenkica je cistokrvna, druzeljubiva i prelepa. Sada ima nekih godinu ipo dana, izrasla je u potpuno zdravog psa, punog ljubavi i energije.

Da li joj je otac sampion sveta i majka princeza balkana, ne zanima me. Imam dobrog prijatelja koji me svaki put oraspolozi i izmami osmeh na lice kada sidjem u dvoriste. 

Jos jednom sve preporuke za kolegu i odgajivaca, ljudi za primer. Nadam se da ce biti prilike da im se oduzim..

 

Pozdrav od mene i jedne rodjene Sremice koja sada srecno zivi na Jugu Srbije :zdravo:

 

65868415_2361174437253687_7828194057263251456_n.jpg.214148a7f8fe94c3d3c0ae554b5aee73.jpg

  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 6 sati, Miloš A je napisao:

Čistokrvan pas bez pedigrea hahaha. Kako znaš da je čistokrvna kuja, kako znaš da je uopšte rot?

Ma nije Rot, garant je mesanac sa poreklom terijera...

Da se malo nadovezem uz blagi OFF. 

Uzeo sam Malamuta od odgajivaca na poklon. Nije mu se vise isplatilo da vakcinise i hrani kucice koji su ostali. Mozda je lagao, nisam istrazivao. Da li je zacenio kucice u startu pa nije prodao, ili sta, nemam pojma ni to. Zeleli smo da udomimo, ali po moguctvu pomenutubrasu. Uzeli smo ga za ljubimca. Poznavaoci kazu da je odlican. Nas bas briga. Uzet je kao ljubimac, i to i jeste. Ravnopravni clan, nikad vezan, nikad zatvoren u boks. Astan mu je ime. Odaziva se na sta god, a najcesce na Kvazi (ime macora na kog je ljubomoran :jee:) Odrastao sam inace uz Rota. Obozavam ih. Da imam kako i gde, sada bih otusao po nju. 

Ko zeli psa, a ima ljubav prema nekoj rasi, nece se raspitivati za tacno poreklo, nego ce ga primiti u dom punog srca. 

Koga interesuje poreklo i takmicenje, odavno se odrekao auta zarad psa sa dobrim poreklom i papirima. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Dobija se pas, kome treba nek se javi. Mislim da je svaki drugi komentar suvisan. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Na pitanje kako znam da je pas cistokrvan pa znam jer je majka sampion srbije bosne i crne gore a parena je u inostranstvu sa izvrsnim psom e sad kao sto sam rekao kolega verovatno nije dobio iz te kombinacije ono sto je ocekivao. Njegova odgaivacnica je registrovana punih 25 godina i totalno je bezveze da dalje bilo sta pisem. Pas je na poklon. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Pozdrav za kolegu skoMy, video si pse i mislim da si sve lepo rekao. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Čistokrvan pas znači da mu se zna poreklo u 4 generacije, od tate i mame do čukunbabe i čukundede. Iz tog listinga se vidi da li je pas paren u inbridingu to jest u srodstvu i koji je procenat inbridinga.  Ako je bilo previše inbridinga, priroda to ne dozvoljava i sva je prilika da će se razviti raznorazni deformiteti i poremećaji. Kao što ne uzimate motor bez saobraćajne, tako nemojte uzeti rasnog psa ili mačku bez rodovnika. Rodovnik košta zanemarljivih desetak evra i svaki odgajivač koji vam ne da rodovnik pod izgovorom "šta će ti ako nećeš na izložbe" možda nešto krije, nije prijavljen, izbačen je iz saveza, ko zna šta je u pitanju. Kažite "evo ti 10 evra izvadi mi rodovnik" i ako bude tuc-muc odustanite.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
pre 49 minuta, Miloš A je napisao:

Čistokrvan pas znači da mu se zna poreklo u 4 generacije, od tate i mame do čukunbabe i čukundede. Iz tog listinga se vidi da li je pas paren u inbridingu to jest u srodstvu i koji je procenat inbridinga.  Ako je bilo previše inbridinga, priroda to ne dozvoljava i sva je prilika da će se razviti raznorazni deformiteti i poremećaji. Kao što ne uzimate motor bez saobraćajne, tako nemojte uzeti rasnog psa ili mačku bez rodovnika. Rodovnik košta zanemarljivih desetak evra i svaki odgajivač koji vam ne da rodovnik pod izgovorom "šta će ti ako nećeš na izložbe" možda nešto krije, nije prijavljen, izbačen je iz saveza, ko zna šta je u pitanju. Kažite "evo ti 10 evra izvadi mi rodovnik" i ako bude tuc-muc odustanite.

Na poklon bih ga uzeo, isto kao sto bih i psa primio na poklon bez "saobracajne". Nemam adekvatne mogucnosti za pse ,ali se ne bih mnogo razmisljao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Baš nisam imao nameru da zaserem temu,ali...

Kad je bal,nek je bal.

Zašto ne bi poklonio i papire sa psom? Ajde sad neka mi neko objasni šta će on sa papirima,ako više nema psa? Što ne bi novi vlasnik npr sa papirima sutra tu kuju pario ili vodio na izložbu? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Stvarno zasraste temu čoveku.

 

Ozbiljan odgajivač će sprečiti parenje psa za koga smatra da ne zadovoljava kvalitete koje on ispred sebe postavlja i to je skroz u redu, tako se održava kvalitet rase, eto recimo jednog razloga da ne pokloni rodovnik. 

Naravno ako pas ne zadovoljava njegove kvalitete ne znači da nekome neće biti dobar drugar, čuvar, dadilja ...... , greška može biti i samo jedan zubić koji nije izrastao kako treba. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Dokle smo mi stigli, ovo nije normalno. Ne gledajte na ovog (ili bilo kojeg) psa kao na nesto sto donosi zaradu, treba lepo da izgleda i da bude savrsen po nekim standardima. Pas je zivo bice, volece vas bez obzira kako izgleda. Ako ga covek poklanja znaci da nije fizicki po nekim pravilima koje su opet negde uokvirena u ovom izopacenom svetu. @Milos A, poredis motor koji je hrpa metala i plastike i zivo bice!!! 

Otisli smo u kurac kao drustvo, totalno! 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 2 sati, stari roker je napisao:

Baš nisam imao nameru da zaserem temu,ali...

Kad je bal,nek je bal.

Zašto ne bi poklonio i papire sa psom? Ajde sad neka mi neko objasni šta će on sa papirima,ako više nema psa? Što ne bi novi vlasnik npr sa papirima sutra tu kuju pario ili vodio na izložbu? 

Aj da pokušam da objasnim :

  Moguće je da je odgajivač primetio neke nedostatke na psu, ne nešto bitno za zdravlje i život psa, ali nešto što se ocenjuje i gleda na izložbama, pa jednostavno nije ni vadio rodovnik za ovog psa jer ne želi da se takav pas pojavi na nekoj izložbi a da je iz njegove odgajivačnice. Čovek koji poklanja psa drži odgajivačnicu 25 godina i verovatno je stekao neki ugled koji želi da održi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N
7 hours ago, stari roker said:

Baš nisam imao nameru da zaserem temu,ali...

Kad je bal,nek je bal.

Zašto ne bi poklonio i papire sa psom? Ajde sad neka mi neko objasni šta će on sa papirima,ako više nema psa? Što ne bi novi vlasnik npr sa papirima sutra tu kuju pario ili vodio na izložbu? 

Dobri papiri puno znace, to jest mogu se uvek prodati, da li sa psom ili bez njega...

Usrali smo temu stvarno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Kad vec poklanja psa, mogao bi uz njega da da i koji evro za hranu, ipak ce taj pas i da jede. To izgleda nasi ljudi ocekuju....

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Budi siguran da niti ja niti moj kolega ne prodajemo papire. Jer tako se samo skodi rasi koju gajis. Sticem utisak da radim nesto pogresno posto zelimo da poklonimo psa nerazumem u cemu je problem. Ko hoce da kupi psa sa papirima nije nikakav problem ali to kosta nije bitna samo cena od par hiljada koliko kosta rodovnik. Ja i dan danas imam rodovnike od nekih mojih pasa koje sam poklonio i cuvam ih kao neku uspomenu na iste. Pozdrav za sve kolege. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Mada nije bitno u ovom slucaju iz odgaivacnice mog kolege koji poklanja kujicu su izasni psi koji su u svetskom vrhu ali to stvarno nema nikakve veze. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja