Jump to content

Moto Zajednica

Ode Draki u novu avanturu :)

Recommended Posts

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Pozdrav motoraska familijo :)

Dodje vrijeme za novu turu pa rijesih da je podijelim sa vama i potrazim po koji savjet :)

 

Plan i program voznje izlgeda ovako: 

 

 

05.07. Beograd - Apatin (moto susret MK Panter)

06.07. Apatin - Pilismarot (Madjarska) (Suzuki V Strom meeting)

07.07. Pilismarot - Osjek - Bijelina

08.07. -11.07.  Odmor u Bijeljini

12.07. Bijeljina - Banja Luka - Domzale

13.07. Domzale (moto susret MK Last Great Riders)

14.07. Domzale - Split

15.07. Split - Tivat

16.07. - 17.07. Odmor u Tivtu

18.07. Tivat - SH20 (Albanija) - Tirana - Ohrid

19.07. Ohird - Prilep - Skoplje

20.07. Skoplje - Kragujevac - Beograd  

 

 

Dakle nekih 3500km kroz osam drzava. 

 

Vecinu puta sam dobro isplanirao, jedino mi je malo nedostaje informacija oko dijela puta od Tivta do cuvenog SH 20 puta u Albaniji i od tog puta do Ohrida. Da li je ko vec vozio tu rutu? 

 

Uz Boziju pomoc da se i ova voznja odvozi u zdravlju i veselju pa da posle toga napisem i putopis :)

 

FB_IMG_1562134261868.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ja bih izbacio sh20 iz te kombinacije jer ti se ne uklapa nikako za taj dan. I da je uklopiš ne verujem da možeš u danu da odvozaš.

Umesto sh 20 možeš da prodješ kroz celu Albaniju, od Skadra do Sarande recimo. Pa onda sutradan da kreneš prema Makedoniji, usput zakačiš i malo Grčke.

Ili da odvozaš od Tivta do Ulcinja, tu da udješ na gran.prelaz Sukobin-Muriqan i onda da nastaviš dalje Tirana, Elbasan, Struga i Ohrid. 

Računaj na ceo dan vožnje u oba slučaja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Kolega je u pravu po pitanju tajminga. Mada ja nikako ne bi preskočio SH20. Za SH20 ti treba min 3-4 sata, računajuči od Skadra. Iz Tivta do Ulcinja barem 2 sata tako da te ne ostaje puno za odmore i razgledanje. Bolje uključi i vožnju Kotor-Njeguši-Cetinje pa preko Rijeke Cnojevića na Virpazar pa oko Rumije uz jezero ka Ulcinju i tamo prespavaj pa dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Citajuci vase komentare najvjerovatnije cu napraviti jednu izmjenu :) imam viska dana u Tivtu tako da cu napraviti jednu dnevnu turu, od Tivta do SH20 pa preko Skadra nazad :)

 

Meni je sasvim jedan dan odmora na moru dovoljan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Sad u maju sam vozio Sh20 i to sam isao: 
Budva - Bar - pre mesta Dobra Voda skrenuo levo - Vladimir - Sukobin - Muriqan - Prosao kroz Skadar - Rrapshe - SH20 - Murino - Andrijevica - Tresnjevik - Kolasin - Podgorica - Budva 

 

Pre mesta Dobra Voda sam skrenuo levo zbog navigacije i zazalio. Jeste malo kraci put ali je to uzan lokalni put sa mestima gde je jako los asfalt. Dok je M2.4 nov novcat put gde mozes lepo i da poteras. On ide od Ulcinja preko Vladimira na GP Sukobin-Muriqan, ja sam na njega naisao kod mesta Krute (par km pre Vladimira).
 

IMG_20190519_080928-01.jpg
DODAJ.RS

Image IMG 20190519 080928 01 uploaded in Free Image Hosting Upload Image Upload Photo Free Images

 

 

Par km pred granicu AL-CG (kad sidjes sa SH20) imas 300-400m puta bez asfalta.

 

IMG_20190519_110927-01.jpg
DODAJ.RS

Image IMG 20190519 110927 01 uploaded in Free Image Hosting Upload Image Upload Photo Free Images

 

 

Kod Andrijevice sam isao levo na Tresnjevik jer nisam hteo na Berane pa okolo za Podgoricu. 
Andrijevica - Kolasin ima delova gde je los asfalt. Ja sam prosao sa Thundercat-om uz malo muke, dok su motori poput V-Stroma prolazili bez problema. 

 

 

YDXJ0345-01.jpg
DODAJ.RS

Image YDXJ0345 01 uploaded in Free Image Hosting Upload Image Upload Photo Free Images

 

Krenuo oko 7h ujutru, vratio se u 17h. Ali sam pravio bas veliku pauzu u Podgorici gde sam se sreo sa kolegama sa faksa. 
Nemam bas slike "losijih deonica" sem one bez asfalta, al nadam se da sam bar malo pomogao.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 1 sat, steefanv je napisao:

Sad u maju sam vozio Sh20 i to sam isao: 
Budva - Bar - pre mesta Dobra Voda skrenuo levo - Vladimir - Sukobin - Muriqan - Prosao kroz Skadar - Rrapshe - SH20 - Murino - Andrijevica - Tresnjevik - Kolasin - Podgorica - Budva 

 

Pre mesta Dobra Voda sam skrenuo levo zbog navigacije i zazalio. Jeste malo kraci put ali je to uzan lokalni put sa mestima gde je jako los asfalt. Dok je M2.4 nov novcat put gde mozes lepo i da poteras. On ide od Ulcinja preko Vladimira na GP Sukobin-Muriqan, ja sam na njega naisao kod mesta Krute (par km pre Vladimira).
 

IMG_20190519_080928-01.jpg
DODAJ.RS

Image IMG 20190519 080928 01 uploaded in Free Image Hosting Upload Image Upload Photo Free Images

 

 

Par km pred granicu AL-CG (kad sidjes sa SH20) imas 300-400m puta bez asfalta.

 

IMG_20190519_110927-01.jpg
DODAJ.RS

Image IMG 20190519 110927 01 uploaded in Free Image Hosting Upload Image Upload Photo Free Images

 

 

Kod Andrijevice sam isao levo na Tresnjevik jer nisam hteo na Berane pa okolo za Podgoricu. 
Andrijevica - Kolasin ima delova gde je los asfalt. Ja sam prosao sa Thundercat-om uz malo muke, dok su motori poput V-Stroma prolazili bez problema. 

 

 

YDXJ0345-01.jpg
DODAJ.RS

Image YDXJ0345 01 uploaded in Free Image Hosting Upload Image Upload Photo Free Images

 

Krenuo oko 7h ujutru, vratio se u 17h. Ali sam pravio bas veliku pauzu u Podgorici gde sam se sreo sa kolegama sa faksa. 
Nemam bas slike "losijih deonica" sem one bez asfalta, al nadam se da sam bar malo pomogao.

 

 

Dugujem ti pivo za ovo objasnjenje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

To bi izgledalo ovako :)

image.png.c19de7489541c743e1605fee63b3202b.png

 

Kazi mi kakav je put Murino - Andrijevica - Tresnjevik - Kolasin?

 

Dopada mi se ova ruta skorz i taman mogu da stignem navece da posjedim sa mojima u Tivtu :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Vozio pre 20-tak dana SH 20, krenuli iz Ulcinja ka Skadru i vratili se, jer se put radi( verovatno je dosad završen),nije dozvoljen prolaz, pa nazad na Dobre Vode i desno ka Vladimiru, tim uzanim putem koji je već pomenut. Malo je dosadan pravac kada se iz Skadra krene ka Prokletijama, gomila kružnih tokova, al kad se zađe u planinu i krene obaranje, sve dobije drugi smisao, asvalt odličan,prelepa priroda, delom se vozi kroz kanjon Cijevne, nestvarno zelena boja, prelep pogled na vidikovcu Grabom, kafanice u selu Tamare, meni bilo extra, već sam dogovorio sa drugarima istu rutu i iduće godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: chicago
  • Motocikl: Honda st1300 bmw r1200 rt

Kad dodješ na granicu ne čekaš kolonu nego ideš napred i voziš kuda idu pješaci daš pasoš crnogorskom policajcu a vraća ti ga albanski policajac  ako nisi nikad prošo mala napomena

ako te još nešto interesuje slobodno pitaj za ovaj dio 

I nedaj bože kakva pomoć 

Uživaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 39 minuta, cikmir je napisao:

Kad dodješ na granicu ne čekaš kolonu nego ideš napred i voziš kuda idu pješaci daš pasoš crnogorskom policajcu a vraća ti ga albanski policajac  ako nisi nikad prošo mala napomena

ako te još nešto interesuje slobodno pitaj za ovaj dioimageproxy.php?img=&key=9aad8e9f6ec8c2dd 

I nedaj bože kakva pomoć 

Uživaj

Ovakvu pomoc nisam odavno dobio :)

Hvala puno :) sta drugo da kazem (napisem) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Ukoliko možeš ubaci i vožnju uz Skadarsko jezero kriz dolinu kestena ispod Rumije. Ne znam tačno gde ali može se proći iz više pravaca.

Da dodam da su naš kolega, koji radi rentu motora u CG, i ekipa iz PG uvek spremni da pomognu ukoliko zatreba. Zove se Ratko, a na sajtu novi.rentamoto.me možeš da nadješ sve kontakte.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: Honda Dominator
1 hour ago, Urban Cruiser said:

Ukoliko možeš ubaci i vožnju uz Skadarsko jezero kriz dolinu kestena ispod Rumije. Ne znam tačno gde ali može se proći iz više pravaca.

Da dodam da su naš kolega, koji radi rentu motora u CG, i ekipa iz PG uvek spremni da pomognu ukoliko zatreba. Zove se Ratko, a na sajtu novi.rentamoto.me možeš da nadješ sve kontakte.

Dolina kestena koju pominjes se nalazi na ovom potezu.

staticmap?center=42.12566676%2C19.091918
WWW.GOOGLE.COM

 

A što se tiče pomoći u Podgorici i okolini i ja stojim na raspolaganju. U slučaju da ja nijesam trenutno u PG, uvijek će se naći neko od drugara ko može da priskoči u pomoć. :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Upravo sada, Supermoto_fan je napisao:

Dolina kestena koju pominjes se nalazi na ovom potezu.

staticmap?center=42.12566676%2C19.091918
WWW.GOOGLE.COM

 

A što se tiče pomoći u Podgorici i okolini i ja stojim na raspolaganju. U slučaju da ja nijesam trenutno u PG, uvijek će se naći neko od drugara ko može da priskoči u pomoć. :) 

Jel moze pomoc u vidu da se popije pice :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 1 minut, Supermoto_fan je napisao:

Samo ako je dobra pjena i propisno rashladjeno! :D

Posalji mi svoj broj :) Vrlo rado cu se javiti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

@draki

 

 

Murino Andrijevica  put u ok stanju. Ide kroz par manjih mesta ali bez problema se vozi i brze.


Andrijevica Tresnjevik.. Skretanje je u levu stranu za Tresnjevik, malo je cudna raskrsnica. 200m vozis i imas osecaj da si usao u neku "levu ulicu" malo siru od jedne trake.

 Ja sam stao i pitao mestane, objasnili mi sve bez problema.


Od te raskrsnice do Kolasina ti je klasican planinski put. Nemas obelezene trake ali se mogu mimoici dva vozila. Na nekim mestima je malo uzi put ali su to deonice po 30-40m. Isto tako povremeno nailazis na los put sa dosta rupa ali mozes proci motorom, a da ne upadnes u njih. Ti delovi puta su isto po max 50m. Na ovoj deonici skoro da nema civilizacije, osim par kuca i neke kafane. 


Ako treba jos neka informacija slobodno pozovi, poslao sam ti br.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja