Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za gume - Honda 600rr

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Trebam da kupim nove gume i treba mi preporuka za koje, uglavnom gradska voznja, povremeno medjugradska i jednom dva put nedeljno malo zivlja po krivinama i takvim putevima.
Pretpostavljam da mi ne trebaju ni neke performance za trke i generalno zescu voznju, a ni touring, volio bih da nijesu super slick pa da mi kliznu po pjesackom, kisi i sl pa zbog toga neki savjet sta je dobro za nase uslove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Hmmm, po ovome sta si napisao ja bih rekao da bi bio prezadovoljan sa Bridgestone BT016pro, odlicna guma po isto tako dobroj ceni. Druga preporuka Metzeler M7rr ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

>> Michelin Pilot Road 5 << odlicna Sport-Touring guma, dvokomponentna, dugotrajna sa vrh performansama.

 

MITAS Sport Force -  povoljnija cena, jednokomponentna, ima kraci vek, ali odlicne performanse

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Hvala na savjetima! Takodje bila je dobra baza da pocnem istrazivanje kako i sto i cini mi se za sad da su mi ove dvije na vrhu, pa sta nadjem po boljoj cijeni: metzeler m7rr i pirelli diablo rosso iii mada ako ponuda neke druge bude bolja.. Vidjecemo.
Oko ovih metzelerovih kad sam citao malo o tom modelu svidjela mi se zamisao i za sta su predvidjene i zato su mi #1 a pirelli blago iza jer su veoma slicne po ovome sto vidjeh, s time sto metzeler ima blagu prednost po kisi, mada po kisi ni ne vozim ako ne racunamo malo vode na putu sto se izlilo odnekle haha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Ja iskreno ni sa jednom Dunlop gumom nisam bio zadovoljan, ne znam zasto ali eto tako. Danas sam stavio Rosso III, videcemo kako ce da se pokaze 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 15 sati, No_LiMiT je napisao:

Hvala na savjetima! Takodje bila je dobra baza da pocnem istrazivanje kako i sto i cini mi se za sad da su mi ove dvije na vrhu, pa sta nadjem po boljoj cijeni: metzeler m7rr i pirelli diablo rosso iii mada ako ponuda neke druge bude bolja.. Vidjecemo.
Oko ovih metzelerovih kad sam citao malo o tom modelu svidjela mi se zamisao i za sta su predvidjene i zato su mi #1 a pirelli blago iza jer su veoma slicne po ovome sto vidjeh, s time sto metzeler ima blagu prednost po kisi, mada po kisi ni ne vozim ako ne racunamo malo vode na putu sto se izlilo odnekle haha

Ako nadjes nešto povoljno javljaj. I meni trebaju gume, nije baš zapelo al i narednih mesecak dana zadnju bi valjalo da promenim. 

Stavih polovne Metzeler M7 RR da premostim polovinom aprila, al zgazih već 2000-2500km i zadnja je zrela za menjanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Evo trazim gdje bih mogao uzet u Srbiji, eventualno kod svercera iz Subotice jeftinije ili negdje u radnji ako ima povoljno pa da vratim PDV. Mislim da mi je usteda tako u odnosu na cijene u Crnoj Gori 50-100 eura ukupno, makar na m7rr sto vidjeh.
Uglavnom one su u igri, rosso 3 kao sto rekoh, eventualno pirelli road 5 jer ne vjerujem da cu nesto previse divljat sa motorom pogotovo u startu dok se ne naviknem na njega pa kasnije moze nesto bolje.
isto vidim na kupujem prodajem kao polovne iz uvoza ali sa tim bas ne znam bih li se usudio igrati a dosta su jeftine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Imas na sajtu IPG (internet prodaja guma)

Mitas Sport Force u dimenzijama za tvoj motor, cena za set 120-180 je 20.000din ,koji dinar gore/dole,  to je super cena, odlican odnos placeno-dobijeno

Isto imas i Mitas Touring Force, nesto mizerno skuplja od Sport Force-a,  odlicna guma, ekvivalent Michelin Pilot Road gumama.

 

fb.png
WWW.INTERNET-PRODAJA-GUMA.COM

Zimske gume, letnje gume i gume za sve sezone za različite tipove vozila. Najveća online prodaja guma u Srbiji. 024-41-55-402

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Dobra je cijena ali iskren da budem ja za tu kompaniju nikad nisam cuo a ni na internetu ne pronalazim previse kredibilnih rezultata ili recenzija. Ne znam bih li se igrao, nasao sam pirelli diablo rosso iii za oko 250e kad vratim pdv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

:jee:

Ne znam gde ti zivis, ali ova kompanija postoji vec godinama, i ima 10-ak godina otkad radi moto program za ozbiljne motore, i to vrlo uspesno :)

Imas temu na forumu o Mitas gumama, a na Hrvatskom "Motori.hr" forumu imas dosta vise informacija, oni vec odavno ganjaju taj Sport Force model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....
On 7/5/2019 at 4:25 PM, Marko05 said:

Šta mislite o Bridgestone Battlax BT 016 pro? Kakva su vam iskustva? Dobih neke preporuke za nju. 

Odlicna gume, slobodno uzmi neces se pokajati :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR
On 7/5/2019 at 4:25 PM, Marko05 said:

Šta mislite o Bridgestone Battlax BT 016 pro? Kakva su vam iskustva? Dobih neke preporuke za nju. 

Odlična guma, nema greške. Vozim je svakodnevno i po gradu i po kiši, kao i na Navaku. Topla preporuka!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 3 sati, Ivan_cb600f je napisao:

Odlična guma, nema greške. Vozim je svakodnevno i po gradu i po kiši, kao i na Navaku. Topla preporuka!!!

Samo mi reci oko potrošnje. Koliko mogu da potraju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR
16 hours ago, Marko05 said:

Samo mi reci oko potrošnje. Koliko mogu da potraju?

 

Ja sam prešao već 10 000km sa njima, s tim da se dosta vozim i sa suvozačem, 3 track day-a sam odvozao, i šta znam recimo da nije još ni na pola potrošena. Mislim da ukoliko je ne dereš često po stazi bi trebala da traje između 25 000km i 30 000km :) U principu ništa mi se ne troše brže od Michelin Pilot-a sa kojima i nisam bio baš zadovoljan :)

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre sat vremena, Ivan_cb600f je napisao:

 

Ja sam prešao već 10 000km sa njima, s tim da se dosta vozim i sa suvozačem, 3 track day-a sam odvozao, i šta znam recimo da nije još ni na pola potrošena. Mislim da ukoliko je ne dereš često po stazi bi trebala da traje između 25 000km i 30 000km :) U principu ništa mi se ne troše brže od Michelin Pilot-a sa kojima i nisam bio baš zadovoljan :)

 

 

Uuu top. Čuo sam kao da su hypersoft i da brzo "ocelave". Nek izdrže ovu i sledecu sezonu, ja zadovoljan. Sutra stižu pa javljam utiske kad stavim, sutra, prekosutra. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
Pre 2 sati, Ivan_cb600f je napisao:

 

Ja sam prešao već 10 000km sa njima, s tim da se dosta vozim i sa suvozačem, 3 track day-a sam odvozao, i šta znam recimo da nije još ni na pola potrošena. Mislim da ukoliko je ne dereš često po stazi bi trebala da traje između 25 000km i 30 000km :) U principu ništa mi se ne troše brže od Michelin Pilot-a sa kojima i nisam bio baš zadovoljan :)

 

 

Imas neki recept da traju na stazi gume dugo :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

@dvlns, smanji gas :P

 

 

Salim se, ali mislim da je za ovu gumu previse da predju 25k. Meni gume ovog tipa (M5rr, Rosso II, SportSmart 2), nisu trajale duze od 8k. 

Trenutno na drugom motoru imam Pilot Road 4 i sa njima sam presao oko 8k, msm da mogu da izguraju jos bar 4k

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Miselin vise nikad na mom motoru ... cim se skine prvi sloj gume , to vise nije ta guma...
Samo bridgestone ..
Ta 016 je top guma
Iz mog iskustva


www.medinobend.rs

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Svako ima neko svoje mišljenje zasnovano na iskustvu, jedina prava istina je da, danas ne postoje loše gume. Postoje samo loši  vremenski uslovi za pojedine gume. Ja recimo volim miselin i dunlop a bridgston ne bih više nikad stavio na motor jer sam pao sa njom, sto ne znaci nužno da je loša guma ali je je ne bih više vozio, i pre pada sam klizao nekoliko puta sa njom, opominjala je.. Verujem i da te Mitas nisu loše ali se ja ipak ne bih bas usudio da to vozim, ko vozi malo laganije, kao kolega koji kaže da prelazi 25000km sa gumama, onda bez razmišljanja najeftinije gume, svaka će da služi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja