Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem manji auto

Recommended Posts

• Enduraš, 5599 postova
  • Motocikl: DRZ400S

E to su vec lovacke price. Nema sanse da ukljucen 4x4 pogon poveca potrosnju skoro duplo, plus čisto sumnjam da ga je on vozio neprekidno sa ukljicenim pogonom da bi mogao da izmeri. Zna se da 4x4 verzije automobila u odnosu na obicne trose oko 20% vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 379 postova
  • Motocikl: Honda VT600

Evo ja imam auto sa permanentnim pogonom na četiri točka (jtdm 1.9 110 kw).Grad čisti jeste oko 9 a autoput konstantno 130 kmh je 6.5 do 7 l/100km.Lokalni putevi do 100km/h može i ispod 6.Inače ti pasati sa awd pogonom su baš poznati po potrošnji i ja znam dvojicu i obojica tvrde da ne može ispod 9l.Inače i kad se isključi pogon na jednoj osovini (gde je to moguće) sav taj prenosni mehanizam se i dalje vrti samo nije opterećen i stoga i razlika u potrošnji je za emariva.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

• Tutti Frutti, 562 postova
  • Motocikl: Pojela Maca

@aca-pn brate, posto kupio po to prodao. Kako su mi pricali vlasnici tako sam napisao.

Ovaj sa outlenderom je vozio mesec dana zime stalno 4x4 pa odatle i njegova matematika. 

Inace moj jedan auto je 4x4 i potrosnja neide na auto putu ispod 10.5l nikako, magistrala 8.5l a po lokalu 12+. SUV od nepune 2,5t i aerodinamicnost ko kuća. 

• duledjo, 381 postova
  • Motocikl: bmw r1150 rtp, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

moj drugar je kupio slucajno pandu 2005god 4x4 i zali se na potrosnju,a motor je obican 1,2.To je lepa stvar samo kome treba ko zivi oko Kopaonika ili Korenjskog sedla pa se veci deo godine bori sa snegom i klizavicom,a tek odrzavanje katastrofa.Sve mu je drugacije nego na istom autu bez tog pogona,imao sam davno BMW 325 ix isao je kao tane ali zamena dihtunga kartera demontaza prednjeg trapa skidanje poluosovina ogroman posao,mnogo sam se obradovao kad sam ga prodao

• Svrati ponekad, 379 postova
  • Motocikl: Honda VT600
7 hours ago, miksamgm said:

@aca-pn brate, posto kupio po to prodao. Kako su mi pricali vlasnici tako sam napisao.

Ovaj sa outlenderom je vozio mesec dana zime stalno 4x4 pa odatle i njegova matematika. 

Inace moj jedan auto je 4x4 i potrosnja neide na auto putu ispod 10.5l nikako, magistrala 8.5l a po lokalu 12+. SUV od nepune 2,5t i aerodinamicnost ko kuća. 

Koji je to SUV od nepune 2,5t?

• Tutti Frutti, 562 postova
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre 8 sati, Interceptor BP je napisao:

Koji je to SUV od nepune 2,5t?

2170kg neto + tecnosti

93l goriva

9l ulje motor

8l ulje menjac

8l prskalica soferke

Diferencijali, reduktor, servo, kociono oko 6l

Vozac i suvozac i eto "skoro 2.5t" kad vec cepidlacimo. Cim sam napisao u prethodnom postu oko 2.5t znao sam da ce biti objasnjasnjavanja, A Koji je to od 2.5t...

• Svrati ponekad, 293 postova
  • Motocikl: KTM EXC
On 10.8.2019. at 20:45, Cvijanović je napisao:

...tvrd ko daska,naglaseno naginjanje u krivinama....1.0 zaista malo trosi do duse tako i ide,onaj 1.2 je kom si kom sa,wagonR trosi sine kao tenk.jedina svetla tacka je polozaj vozaca i lezernost ulaska u vozilo.Aj neka je sa srecom!!!

Tacno je da je tvrd auto, ne smeta mi jer ja imam senika I nemam taj problem:jee:

Potosnju ne znam I nije mi mnogo bitna je gospodja prelazi bas malo godisnje. 

• Svrati ponekad, 438 postova
  • Motocikl: Honda VFR800 VTEC 2005.

Samo bih kratko dodao da je i moja žena vozila tu Agilu, od litre, sa tri cilindra, po gradu i samo po gradu dok smo imali bebe. Milina koliko je prostrano a u malo vozilo upakovano. Vrata se široko otvaraju,sedišta su visoko postavljena pa je lako ubacivanje i uzimanje nosiljki... Motor je smejurija, radi kao kosilica za travu, tako i ide ali se lako vozi.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja