Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Interceptor i GT 650

Recommended Posts

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Već neko vreme se trujem video klipovima o Rojal Enfield motorima tj o dva nova modela koja su izbacili:

 

Interceptor 650

 

GT 650

 

Oba motora imaju vrlo slične karakteristike, motor od 650cc, Brembo (njihova kompanija) kočnice, ABS, direktno ubrizgavanje i ostale stvari koje čine moderan motor ali bez velikih komplikacija. Čak se uz motor dobija i kutija za alat.

 

Inače motor je dizajniran u UK a proizveden u Indiji....

 

Meni se ova dva modela veoma sviđaju, posebno jer je cena oko 6.000Eur (tako sam načuo nisam gledao cenovnike) i mislim da se za te pare ne moze naci bolji urban cruiser.

 

Čak mislim da ovim motorima ulaze na teritoriju Triumph motora po mnogo povoljnijoj ceni.

 

Ova dva motora su klasičan retro dizajn sa taman dovoljno moderne tehnologije da garantuju ispravnost a druge  strane da ne naduvavaju cenu motora.

 

Da li je neko imao prilike da vidi uživo ove motore i da ih provoza...

 

fb.jpg
WWW.ROYALENFIELD.COM

Royal Enfield Interceptor 650 cc - Explore specifications, colours, engine, reviews...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Možda grešim...ali ja ne videh da iko u Srbiji prodaje indijske moto proizvode. Nove, sa garancijom i servisom (slabo to rade i ozbiljnije kuće). Oni bi prvenstveno cenovno, a boga mi i zbog toga šta nude za tu lovu, bili mnogima prvi izbor pri kupovini. Očigledno postoji nekakav "dogovor" da to ovamo ne dolazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Kad kupiš nov indijski Royal Enfield, on je sve samo ne garantovana ispravnost. Raspitaj se malo na Youtube. 

 

Utisci su očajni, počev od konstantne kvarljivosti do jako loše završne obrade. 

 

Neki su čak pisali "otvoreno pismo Royal Enfieldu" da prekine da skrnavi slavno ime! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Čini mi se da Hrvatska ima uvoznika za RE....

 

Kažu da su značajno popravili kvalitet sa ova dva motora...

 

E sad kako i da li pazariti i servisirati motor u HR je pitanje....ali koliko sam video, motor je veoma lak za održavanje jer nema nikakve komplikovane mehanike....

 

Možda sačekati malo da se vidi kako su se pokazali pa uzeti polovan star 2-3 godine....

 

Ali da izgledaju top to se mora priznati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Vozio sam, pre pet godina, sa još dvojicom kolega, Royal Enfield Bullet 500 u Indiji. Na izvoru, tako reći. Bio je iznajmljen, nov, sa malo pređenih kilometara. Sva trojica smo se navozali uz malu potrošnju i mnogo sitnih iritantnih sitnica. Moj primerak je kao hladan ubacivao u prvu tako što sam skakao po polugi. Najbukvalnije. Smejali se prolaznici. Kad se ugrejao, kvačilo je izbacivalo na leru i gasio se svaki put kada pritisnem ručicu kvačila. Ma i najmanje a u velikom gradu, bio je Mumbaj, to je bilo i više nego irirantno. Ne preporučujem ga osim ako ne želiš da ga menjaš i podešavaš prema svojim željama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Euro norma je verovatno OK, obzirom da imaju ovlašćenog uvoznika u Švajcarskoj (sigurno već ima i polovnih). 

 

Meni je njihova misija isto bila jako zanimljiva, ali kad sam odgledao i pročitao kakvi se sve cirkusi dešavaju, potpuno sam ih precrtao. 

 

Lep motor u tom stilu :

 

 

45732a108c6a-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki w800, 2011. godište, Naked, vozilo prešlo 22330 km...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne može to nikako da prođe u Evropi. Nije kvalitetno, slaba dilersko - servisna mreža i loš kvalitet. Sa druge strane, ko od mlađih u EU zna za Royal Enfield? Propade Harley sa imidžom a ne Enfield. Indija je druga priča, veliko tržište, domaći proizvod a i oni koriste motocikl kao osnovno prevozno sredstvo. Da li je loše ili ne, za bolje (većina) ne zna. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Royal Enfield je u Indiji prestižni motor. Nemaju oni para za njega. Voze samo neke starije modele, polovni pa popravljeni. Prošle godine sam hteo da vozim nove modele ali ih nije bilo za iznajmiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

RE sada ima mnooogo bolji dizajn.

 

@lomitelj priča o bullet koji je zaista teško s**nje. 

 

Interceptor je pravljen kao jeftini početak sa velikom mogucnosti da se nadogradi....a GT je klasican caffe racer....

 

 

interceptor650.jpg

images.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja