Jump to content

Moto Zajednica

Sa njom stalno neki problem Aprilia

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova

То је та ушица коју немаш и тамо где су тачке треба да има рупице и према стране издува.b086217e2a471f6cc0139c090ea5b1b1.jpg

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Aprilia rs 125 2007

Koliko ja znam ta usica obicno ide prema usisnoj strani. A da ima rupice bas tu kod izduva znaci da bi on automatski izbacivao smesu iz kartera kroz auspuh. Rasutrao sam par dvotaktnih masina sa egzapom, i ni jedan nije imao te rupice. Te rupice bi onda pokvarile rad lamelnog ventila. Ili mozda ja gresim. Koji model ima te rupice? Ne gledaj ovo kao neku uvredu, samo me zanima ķako to moze da funkcionise? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Значи ушица на усис, две рупице са леве и десне стране изнад болцне и две на издув. Због слике обележио сам их на усис да би видео о чему причам.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Рупице су превише мале да би пореметиле вакум кад се клип крече према горе а и доњи притисак кад се крече према доле и гура гориво преко преливних канала у главу. Али довољно велике да нанесу уље на зид цилиндра испод издува и издувни вентил.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Најчешче топљење клипа код 2Т машина се деси баш на страни издува, поготово кад је издувавање лоше. А каквих све отвора на клиповима има код неких модела то је чудо. Сваки 2Т мотор је прича за себе, добро студирај цилиндре, учи и примењуј.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Aprilia rs 125 2007

Upravo studiram i ne uspevam da nadjem informaciju za rotax122. Koliko sam uspeo da nadjem, te rupe se koriste kada je pregradjen izduvni kanal, tj ima onu gredicu na sredini i te rupe podmazuju ispod nje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Upravo studiram i ne uspevam da nadjem informaciju za rotax122. Koliko sam uspeo da nadjem, te rupe se koriste kada je pregradjen izduvni kanal, tj ima onu gredicu na sredini i te rupe podmazuju ispod nje. 
Та гредица се користи кад је издув веома широк и кад не би било ње ломиле би се карике.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Aprilia rs 125 2007

Da, razumem, za takav izduv se buse rupe koje izlaze na taj stubic. Moj cilindar nema taj stub. I ne mogu da nadjem nigde informacije o rupicama za rotax 122 ili uopste rs 125. Na kojoj meri? Kolike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Da, razumem, za takav izduv se buse rupe koje izlaze na taj stubic. Moj cilindar nema taj stub. I ne mogu da nadjem nigde informacije o rupicama za rotax 122 ili uopste rs 125. Na kojoj meri? Kolike?
Две од по 1мм. Кад је клип у GMT кроз идув обележиш једну на врх издувног канала а другу на дну. То кад ти је цилиндар у руци. Све оштре ивице клипа обориш дремелом, квалитетни клип их нема али ови бижутериски и те како.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

?!

Kakvo bre bušenje klipa na izduvu?

Kada je situacija kao na jednoj od fotki, gde je po pola izduva pregrada, klip ima na sebi rupe...i one moraju da budu precizno postavljene da bi "vozile"  tačno po pregradi, cilindru. To ne služi za podmazivanje ventila, već za hladjenje pregrade koja ume da se zagreje mnogo više od ostatka cilindra...jer se nalazi na takvom mestu i ima malu površinu.

Svaka rupa koja se buši na klipu zarad boljeg hladjenja, podmazivanja...nikako ne sme sa strane cilindra da ima prazan prostor. 

Otvori sa strane usisa su nešto drugo i to sa ovom pričom nema veze.

@nenadrs

Ako kažeš da lova nije problem, uzmi dobar cilindar sa klipom...nov. Pre montiranja dobro pretresi mašinu. Zameni ležajeve, semeringe i sve dihtunge....i cepaj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Aprilia rs 125 2007

To sam i ja ukapirao da ide za taj stub, koji ja nemam. 

Zanima me da li valja mitaka cilindar? Jer strani sajtovi koji imaju italkit 125ccm (koji bi uzeo) ne rade isporuku za srbiju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Da malo offujem povodom rupica. Kad sam bio mlad i neiskusan, ali u fazi da budzim, sam eksperimentisao najstrasnije. I jednom prilikom busnem klip ka izduvu. Na otvoreno. Da vidim sta ce da se desi. 2mm otvor (prepisivao sam neka resenja sa kross motora, ovde je bio u pitanju prepis sa KX80) 

Dobio sam da motor skoro nemerljivo vise trosi, auspuh masnjikav, izduvni kanal bez garezi. I pri tom, veci maksimalni broj obrtaja, ali drugaciju isporuku snage. (kad sam na faksu pitao da mi objasne, jer imam svoju teoriju, poklopila se prica) Radi se o motoru iz potpisa, mnogi ne znaju sta je to cudo, ali je isao izmerenih 94 km/h. :jee:

Doduse, sa cilindrom moje izrade i klipom koji nije ni nalik fabrickom. 

Elem, za tvoj slucaj. Najpre, pronadji poreklo opiljaka. Lezajevi su stradali garant od opiljaka, odakle god da su dosli. Sve u delove, temeljno pranje, pa sklapanje. 

A cilindar ne moras nov, mozda moze da se nadje polovan u dobrom stanju. Na NSR koji sam kupio poodavno je bio cilindar sa hilznom. Patio sam se jednu sezonu, potom kupio polovan set i to ne bas sjajan (budzet bio tanak) , mislim da se i dan danas voza. 

Nov jeste najbolja solucija, ali ako moze dobar polovan za 200e npr, nemoj da bezis od toga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Aprilia rs 125 2007

To cudo imam i ja haha. Jeste off al ajde. Ne bezim pd polovnog, samo ne bi da dam 100-200e i odnesem da se meri a on jajast. A i tih polovnih ima malo. A za malo vise para mogu da uzmem nov i mirna glava. Samo sto cu taj nov cekati dosta dok stigne sa ebaya.

IMG_20190702_091427.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Da malo offujem povodom rupica. Kad sam bio mlad i neiskusan, ali u fazi da budzim, sam eksperimentisao najstrasnije. I jednom prilikom busnem klip ka izduvu. Na otvoreno. Da vidim sta ce da se desi. 2mm otvor (prepisivao sam neka resenja sa kross motora, ovde je bio u pitanju prepis sa KX80) 
Dobio sam da motor skoro nemerljivo vise trosi, auspuh masnjikav, izduvni kanal bez garezi. I pri tom, veci maksimalni broj obrtaja, ali drugaciju isporuku snage. (kad sam na faksu pitao da mi objasne, jer imam svoju teoriju, poklopila se prica) Radi se o motoru iz potpisa, mnogi ne znaju sta je to cudo, ali je isao izmerenih 94 km/h. :jee:
Doduse, sa cilindrom moje izrade i klipom koji nije ni nalik fabrickom. 
Elem, za tvoj slucaj. Najpre, pronadji poreklo opiljaka. Lezajevi su stradali garant od opiljaka, odakle god da su dosli. Sve u delove, temeljno pranje, pa sklapanje. 
A cilindar ne moras nov, mozda moze da se nadje polovan u dobrom stanju. Na NSR koji sam kupio poodavno je bio cilindar sa hilznom. Patio sam se jednu sezonu, potom kupio polovan set i to ne bas sjajan (budzet bio tanak) , mislim da se i dan danas voza. 
Nov jeste najbolja solucija, ali ako moze dobar polovan za 200e npr, nemoj da bezis od toga. 
Лош препис мајстореееее

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Imao sam 15 god, a pri tom, ne vidim kolega iz kog razloga je los prepis... 

Sa klipom 39mm, hilznom i cilindrom, koji je fabricki pa preradnjen, motins klipom, dobih da motor koji ide 58 po fabrickim podacima, (moj je merio 55 kad je kupljen) dodjem do 102 kmh na satu i 94 po navigaciji. 

Gde sam pogresio? Sem sto sam prepisivao od kawe, ali nista bolje mi nije bilo pri ruci tada. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Imao sam 15 god, a pri tom, ne vidim kolega iz kog razloga je los prepis...  Sa klipom 39mm, hilznom i cilindrom, koji je fabricki pa preradnjen, motins klipom, dobih da motor koji ide 58 po fabrickim podacima, (moj je merio 55 kad je kupljen) dodjem do 102 kmh na satu i 94 po navigaciji.  Gde sam pogresio? Sem sto sam prepisivao od kawe, ali nista bolje mi nije bilo pri ruci tada. default_1jee1.gif

 

 

А по чему моја 40годишња искуства која бесплатно делим са вама на овом форуму проглашавате за глупост. Којим аргументима??? Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Da mi ne zamerite, ali gde sam ista lose rekao za Vas napisan post? 

Cak naprotiv... 

Ili niste dobro razumeli prvi post, ili se ja nisam dobro izrazio. 

Ili niste dobro videli ko je sta napisao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja