Jump to content

Moto Zajednica

Sa njom stalno neki problem Aprilia

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Aprilia rs 125 2007

Pozdrav svima, od skoro imam rs 125. Kao si svaka druga i ova ima neke bubice. Naime, pre par dana pukle su karike, i cilindar je unisten, stavicu sliku dole. Potrebna mi je pomoc da nabavim nov cilindar jer ne zelim da radim hilznu, ili ako jr moguce nekog ko radi reparaciju nikasila.

Molio bih admine da premeste temu ako je potrebno jer sam nov na forumu i je snalazim se bas najbolje.

IMG_20190624_171507.jpg

IMG_20190624_171446.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ova baš i nisu bubice...

Ovako kako je slikano deluje da cilindar nije oštećen, a po izgledu čela klipa ovde je vrlo verovatno da postoji problem sa nekim od ležaja. Na klipnjači ili bočni od radilice.

To bi bilo dobro ozbiljno proveriti, čak i rasturiti mašinu po pola. Samim stavljanjem novog cilindra i klipa, šta god da izabereš, rizikuješ ponovno oštećenje od nekog zaostalog truna, komada košuljice, karike...i sl.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Aprilia rs 125 2007

Skinuo sam cilindar nisam slikao,osigurac bolcne je ispao i karika nema zavrsile su u auspuhu. Ima ris ma cilindru iznad usisnog kanala bas dubok i nesto manji iznad izduvnog. Kad se vratim sa posla slikacu detaljno sve. Zamenicu sve lezajeve, samo da rasturim skroz masinu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Aprilia rs 125 2007

Ispravka, iglicasti je tu osiguraci svi na mestu, ne znam od cega je ovo sve i sta ga je uzrokovalo. Klip je vertex sa 6k km. Nema promene boje na bolcni karter je pun opiljaka. Svecica iridium 10 toplotna vrednost. Iglica u karbu je na drugom mestu od dole, znaci vise goriva, 130 glavna dizna phbh28 karb.

IMG_20190630_160520.jpg

IMG_20190630_160836.jpg

IMG_20190630_155933.jpg

IMG_20190630_155740.jpg

IMG_20190630_155859.jpg

IMG_20190630_160910.jpg

IMG_20190630_160918.jpg

IMG_20190630_155909.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Koliko ja vidim, i karika ti je na klipu i deluje cela. Ovo mi deluje kao da je nešto upalo u cilindar. Možda si radio nešto oko motora, bila skinuta svećica, pa ti neka šajbnica upala unutra a da nisi primetio - il nešto slično ako si radio nešto oko karburatora . 

 Probaj da uhvatiš klipnjaču rukom, pa da malo cimaš - gore - dole, dal ima lufta , možda se nešto desilo sa ležajem radilice il bočnim ležajevima .

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Aprilia rs 125 2007

Hvala na savetu, pogledacu sve detaljno kad je otvorim skroz, cudno mi je bilo da je ceo lezaj u maloj pesnici. Inace da li znas mozda kako bi mogao da nabavim cilindar i klip? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Lezaj je ceo jer je iglicasti, tesko on moze da se unisti. Moraces da rasturis masinu i proveris odakle opiljci u njoj. Po meni ovaj cilindar moze jos da se koristi, ja ga ne bi dirao, narocito ako planiras da ga hilznujes, bolji je ovakav nego da ubacis gusanu hilznu, samo nov klip sa karikom i da nadjes sta je crklo u masini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Aprilia rs 125 2007

Hocu samo da nadjem malo vremena ubi me posao. Isao bi svakako na novu termo grupu ako uspem nekako da je nabavim. Hilzna nikako ne dolazi u obzir, nemam bas poverenja u ljude koji rade to. Mislis da bi mogao ovaj cilindar da se koristi? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Teško da je nešto upalo kroz karb...jer ova mašina ima ventil na usisu.

Pa u tom smislu, pošto je šteta očigledno od preliva na gore, može biti da je ventil oštećen. Da se otkinulo parče ili jedna od lamelica....ili nitna ili tome slično.

Mislim, posle ovakve štete nema kalkulacija (neko naravno bi)...rasturanje po pola i pregled SVEGA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Gledam ove fotke...malo uveličam...i deluje mi da je ispao pin iz klipa, onaj na sastavu karike!

Mislim da postoji varijanta klipa sa dve karike...pa bi bilo dobro da se cilindar premeri, ozbiljnim instrumentom, zbog eventualne ovalnosti...da se ispolira na najveću moguću meru i da se vidi nakon toga koliko će risevi biti izraženi. Ako je mera ok, a riseva još bude, manje izraženih, mašina bi mogla da radi sa malo problema na leru. Možda se pojavi i malo goriva nazad na usis

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

U prvom postu si napisao da su pukle karike, a karika je cela kolko vidimo na slici.  Da li je bila pukla pa ste je zamenili, pa se posle toga desilo ovo ili već koji je redosled događanja ? 

 Mislim, da li se ovo desilo u vožnji, ili si jednostavno upalio motor a on počeo da zveči , šta, kako ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Aprilia rs 125 2007

Prvi post je bio na osnovu onoga sto sam video samo skidanjem cilindra. Napisao sam 6k km ima taj klip. Motor je tog dana upaljen ugrejan na radnu temperaturu, lagano vozen, i pri prvom ispucavanju na 11krpm samo je spustio obrtaje i nije hteo da upali, prethodno nije digao temperaturu, imao je snage, normalno je radio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Ja mesam 250 grama na 10 litara, motorex full sintetika uvek, uvek grejan pre voznje.
2,5% са једном кариком? Човече ништа испод 4%. Клип треба да има допунске рупице за подмазивање и то најмање две према издувном каналу - бургија 1/1,5мм. Ја у овакве случајеве препоручујем уље за картинге на базу рицинуса, и сматрам да грешиш за хилзну осим ако немаш доброг мајстора да је одради. Нови цилиндар са клипом нечеш да наџеш испод 500€. А ако се решиш на ту лудост препоручујем кит 180, има да паднеш на дупе како му паше а разлика у цени је минимална.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 9 sati, pronto je napisao:

Gledam ove fotke...malo uveličam...i deluje mi da je ispao pin iz klipa, onaj na sastavu karike!

Mislim da postoji varijanta klipa sa dve karike...pa bi bilo dobro da se cilindar premeri, ozbiljnim instrumentom, zbog eventualne ovalnosti...da se ispolira na najveću moguću meru i da se vidi nakon toga koliko će risevi biti izraženi. Ako je mera ok, a riseva još bude, manje izraženih, mašina bi mogla da radi sa malo problema na leru. Možda se pojavi i malo goriva nazad na usis

Nema ovde poliranja, cilindar je sa nikasilom koji je vrlo tanak sloj, tako da neko poliranje tj honovanje ne dolazi u obzir. Ili da koristi cilindar ovakav kakav je ili da se ubaci gusana hilzna ( ja sam imao losa iskustva sa tim, pad performansi je osetan) ili nov cilindar, sto je dosta skupa varijanta, ne isplati se za starije motore. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Хилзновани цилиндар би сигурно имао боље перформансе него овакав за којег сам убеџен да је био преко сервисног лимита и пре склапања. Оригинални клип има велику скрачену ушицу(фабрички) на страни усиса, питање је дали је вожен оригинална филтер кутија или неки спринт филтер. Тачније, врло је могуче да си возио посну смесу што је допунски елиминисало и тих недовољних 2,5% мешавине. Дали си проверио растојање клипа и главе у GMT? Све испод 0,5 на нормалној 95тици ствара самозапаљивање и уништава чело клипа и главу. Није искључен ни проблем са електроником. Треба да знаш да са безоловним бензином уље се теже микса зато је добро да се користи и адитив који замењује олово у бензину(то важи кад се мешавина припрема у канистер) и то.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
Pre 3 sati, aca-pn je napisao:

Nema ovde poliranja, cilindar je sa nikasilom koji je vrlo tanak sloj, tako da neko poliranje tj honovanje ne dolazi u obzir. Ili da koristi cilindar ovakav kakav je ili da se ubaci gusana hilzna ( ja sam imao losa iskustva sa tim, pad performansi je osetan) ili nov cilindar, sto je dosta skupa varijanta, ne isplati se za starije motore. 

Naravno da ima poliranja.

U taj cilindar ide bar 4 klipa sa merama različitim za po 1 stotu.

Maksimalni prečnik bi trebalo da je 54.

Zato i rekoh da se cilindar prvo prekontroliše subitorom. Ako je van pomenute mere, nema dalje upotrebe.

Hilzna može da bude dobro rešenje, ako joj se posveti pažnje....što ne radi otprilike niko.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Aprilia rs 125 2007

Hilznu necu raditi to je sigurno, ne znam majstora koji bi to dobro uradio. Matrijalna sredstva nisu problem, znam da je komplet nov dosta skup, al cu ga uzeti svakako. Vozim na normalnom filetru, sa airboxom. I mislim da je 2.5% dovoljno jer do sad nisam imao problema. Desavalo dr da neki put na pumpi slucajno zamesam nesto malo preko 3% egzap zalepi u roku od 50km. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Hilznu necu raditi to je sigurno, ne znam majstora koji bi to dobro uradio. Matrijalna sredstva nisu problem, znam da je komplet nov dosta skup, al cu ga uzeti svakako. Vozim na normalnom filetru, sa airboxom. I mislim da je 2.5% dovoljno jer do sad nisam imao problema. Desavalo dr da neki put na pumpi slucajno zamesam nesto malo preko 3% egzap zalepi u roku od 50km. 
Залепи јер је прљав и гар му смањује толеранцију за кретање горе доле, иначе пумпа у леру меша 1,5 - 2% а при пуној туражи 4 - 5%. Одлично познајем и проблематику и ову машину тако да не гатам. Имао сам неколико таквих у животу AF1, RS125, Пегасо комада два и много што шта друго.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

И баш због издувног вентила клип на ту страну треба да има две рупице од 1 до 1,5мм, тако заплискује вентил, лади и подмазује га. Добро 2Т уље не сагорева бар 80% веч излази из издува у виду ситних капљица, Е САД није пријатно и хигијенски али нема карбона и подмазивање је на највишем нивоу. Део уља остане и у ауспух, зато исти треба на најнижој тачки да има рупицу од 2мм због дренаже истог и тако дуга је прича.........

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Hilznu necu raditi to je sigurno, ne znam majstora koji bi to dobro uradio. Matrijalna sredstva nisu problem, znam da je komplet nov dosta skup, al cu ga uzeti svakako. Vozim na normalnom filetru, sa airboxom. I mislim da je 2.5% dovoljno jer do sad nisam imao problema. Desavalo dr da neki put na pumpi slucajno zamesam nesto malo preko 3% egzap zalepi u roku od 50km. 
А за хилзну немаш мене што је штета јер ја сам у Македонију а ти у Србију и то је.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja