Jump to content

Moto Zajednica

BMW F800GS

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav ljudi, zanima me da li je neko vozio ovaj BMW F800GS. Donedavno sam vozio choppera i sad zelim da isprobam neki adventure bike. Budjet mi nije prevelik, nekih 5300 eura. Za te novce mogu uzeti GS1200, ali tamo mozda 2004-2005 godiste. Eh sad, pronasao sam izuzetno lijep F800GS i uklapa se u tu cijenu, 2009o godiste, ali sa jednom manom ukoliko se to moze nazvati manom. Motor je presao nekih 120 hiljada kilometara, znam da je to za motocikl bas dosta. Valjda su ga prije uvoza u Bosnu vozili neki ljudi sponzorisani od Touratecha po bijelom svijetu, od Aljaske do ne znam cega, uglavnom otvorenom putu bez previse offroada. Motor je uredno servisiran i odrzavan. Zanima me sta vi kao iskusniji vozaci na ovim motociklima mislite? Da li je pametno uzimati motor sa takvom kilometrazom, ili je bolje da uzmem stariji model sa manje kilometara i vise konjskih snaga? Na sta da obratim paznju ukoliko se odlucim za kupovinu? Svaka, ama bas svaka sugestija ce biti prihvacena i razmotrena i biti cu beskrajno zahvalan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Puno je to para za taj motor sa tolikokm.
Inače f800gs je kako dobar.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
Pre 12 sati, Shadow600 je napisao:

Pozdrav ljudi, zanima me da li je neko vozio ovaj BMW F800GS. Donedavno sam vozio choppera i sad zelim da isprobam neki adventure bike. Budjet mi nije prevelik, nekih 5300 eura. Za te novce mogu uzeti GS1200, ali tamo mozda 2004-2005 godiste. Eh sad, pronasao sam izuzetno lijep F800GS i uklapa se u tu cijenu, 2009o godiste, ali sa jednom manom ukoliko se to moze nazvati manom. Motor je presao nekih 120 hiljada kilometara, znam da je to za motocikl bas dosta. Valjda su ga prije uvoza u Bosnu vozili neki ljudi sponzorisani od Touratecha po bijelom svijetu, od Aljaske do ne znam cega, uglavnom otvorenom putu bez previse offroada. Motor je uredno servisiran i odrzavan. Zanima me sta vi kao iskusniji vozaci na ovim motociklima mislite? Da li je pametno uzimati motor sa takvom kilometrazom, ili je bolje da uzmem stariji model sa manje kilometara i vise konjskih snaga? Na sta da obratim paznju ukoliko se odlucim za kupovinu? Svaka, ama bas svaka sugestija ce biti prihvacena i razmotrena i biti cu beskrajno zahvalan. 

taj motor prelazi i preko 400,000,0 km (imas na ovom forumu par primera) to nije problem ako je odrzavan. mana mala autonomija, te ako razmisljas o nekoj avanturi, razmisljaj o dodatnim kolicinama benzina uz taj model. B varijanta je F800GS Adventure veca autonomija i povecana udobnost sedenja i zastite..

ipak je to dobar izbor!

srecno!

;o)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Iz iskustva, kao i bilo koji drugi motor, ako se dobro odrzava moze da prodje mnogo kilometara...  kao sto kolega napomenuo, mali rezervoar i manja autonomija ali ponovo sve zavisi od tvojih ciljeva i planiranja. Meni iskreno ponekad zatreba veci rezervoar. Ako ima BAS dobar paket opreme i u dobrom je stanju onda je cena prihvatljiva. U Austriji im cena pocinje od 5300 ali  sa 3 puta manjom kilometrazom i sa servisnom knjizicom od ovlascenog servisera (meni to iskreno ne znaci puno). Odlican motor, lako upravljiv sa svojim prednostima i manama.  

 

Glavna mana na koju treba obratiti paznju za godiste 08-12 je samo generator koji  zbog loseg dizajna greje ulje i spaljue navoje na statoru na svakih 40-70K km. Novi deo je nesto ispod 1K€ ali moze da se menja i samo stator ili navoji pa onda ispadne mnoooogoooo jeftinije. Lako ga je promeniti i bez ikakvog predznanja - sve ukupno 10 srafova i 1 dihtung i nigde ne curi ulje prilikom menjanja... Samo proveri kako puni akumulator i miran si.

 

Ako je vozilo bilo sponzorisano za put oko sveta, onda je cudno da nije F800GSA. Ko planira takva putovanja siguran sam da mu GSA nije puno skuplja opcija od normalnog GS. Aljaska i nije toliko naseljena zemlja da ima benzinskih pumpi na svakom cosku. Proveri tu pricu jos jednom za svaki slucaj.

 

Tu sam ako treba jos bilo koja informacija.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Eh Ivane, ovaj vas odgovor je detaljan i od dosta koristi. Ovako, od dodatne opreme motor posjeduje zastitu fara i hladnjaka, centralnu nogaru, touratech saltalicu i pedalu kocnice, touratech progresivne opruge, ohlins zadnji amortizer(gledao sam cijenu, taj nov amortizer kosta oko 1100 dolara), dodatni tank (rezervoar 7L), abs, putni racunar, grijace rucki, k&n filter. Zamijenjeno ulje i filteri, lanac i lancanici. Gume su na 80%, prije godinu dana postavljen nov alternator (to je to oko statora na sto mislite sigurno) i pumpa goriva. Takodjer registrovan je cijelu godinu. Znam da su u Austriji sigurno jeftiniji, ali ovdje u Bosni i nije neka ponuda tih motora, a da uzimam vani na tu cijenu sigurno moram dati jos 2000 eura na transfer, carine, poreze, itd... Na osnovu ovoga sto sam napisao, kakvo je vase misljenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

To je bas dobara opreme. Centlana noga, abs, putni racunar i grejaci su standadni i nisu dodatni... sve ostalo sto si nabrojao jeste dobar paket i vise je za offroad. E sad koliko ti imas iskustva u voznji da osetis te opruge je vec nesto sto ja ne mogu da kazem... U svakom slucaju oprema koja je na njemu vredi. 

 

Posto je oprema vise za offroad po mom skromnom misljenju proveri ram sa baterijskom od telefona, upali vidi kako se cuje... nije tih motor ali ne treba da cujes udaranje metala. Pri test voznji ti savetujem da nosis jet kacigu ili otvoren vizir bas da bi cuo motor. 

 

Iskustvo sa motorima vec imas tako da mozes da prepoznas sta valja ili ne, da proveris podatke u kom su stanju lanac i lancanici, gume i da proveris ulje. 5300€ za 120K km je po mom misljenu puno ali ako je ocuvan primerak eto ti argument za obaranje cene. Posto ce i tebi da obaraju cenu na 150K+ km.

 

Uzdravlje da testiras i nadam se da je dobar pa da ga i kupis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Čovik sa nikom A.J je jedan od najupućenijih u bmw moto segment.

On je vlasnik velikog bmw centra u Moskvi

Pošalji mu broj šasije sve će ti znat reć o motoru, od-do.

Ne ustručavaj se.

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS
On 7/1/2019 at 5:01 PM, Shadow600 said:

Vidim da se bas dobro razumijete u ove motore, da li imate neki kontakt gdje bih mogao da vam postavim jos koje pitanje na privatno?

poslao sam ti moj kontakt ako bilo sta zatreba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
On 1.7.2019. at 20:24, el classico je napisao:

Čovik sa nikom A.J je jedan od najupućenijih u bmw moto segment.

On je vlasnik velikog bmw centra u Moskvi

Pošalji mu broj šasije sve će ti znat reć o motoru, od-do.

Ne ustručavaj se.

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Znaš li nekog servisera za BMW u Novom Sadu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

A.J otvara servis u Beogradu koji bi ubrzo trebao počet sa radom.
To će biti najkvalitetnija usluga u regionu.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Danas htedoh malo da provozam masinu, ali nisam uspeo!

da upalim vergla ali ni da krkne, suvo se cuje kao da ne dolazi gorivo dok vergla!

kad sam dodao gas tokom verglanja upali!

sta bi moglo da bude?

 

Ne bih da ga ostavim ovako prehladjenog sad kad se sprema najjaci udar Korone!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Kad pustim gas ,kako padne kazaljka obrtaja tako se  i gasi!

ako ga turiram kontrolisano da ne pada na saug sve ok , ako pustim da padne odmah se gasi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Upali danas,

malo je varirao ler dok se zagresao, izvozao sam ga jedno pola sata i sve ok!

nadam se da se samo korone uplasio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Nbg
  • Motocikl: Versys

@Strale moguće je da je pumpa goriva u problemu. U pregovorima sam za jedan F800GS,isto se desava, ponekad, i drugar se baš namucio nekih 250km kroz rumuniju, verglanja, paljenja,bio sam prisutan. Ne dešava se stalno, i nema neki reper kada će se desiti. Kasnim "malo" sa odgovorom, baš iz razloga što istražujem iskustva ovog modela :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

F800 odličan motor....nije tezak kao 1200, lakse se hendluje, manje troši a karakteristike su veoma približne....

 

Vrlo mogućemoj sledeći ljubimac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Valjevo

Drugar je zimus kupio F800 GS, nazalost ne puni dovoljno. Procitao sam gore da se moze resiti jeftinije nego da se kupuje novi deo. Mozete li mi dati neki kontakt telefon ko bi to mogao resiti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja