Jump to content

Moto Zajednica

savet u vezi ZR 7

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

Motor je toliko redak na ovim prostorima da čak nema ni svoju temu u Garaži. Mogao sam pitanje postaviti u Zephyru ili  Z 750, ali bi gušio, pa rekoh , bolje da otvorim posebnu.

Konkretno pitanje je u vezi magneta.  

kažu da je najproblematičniji deo motocikla i da se teško nabavlja.  Da li magnet može da se servisira ili se zamenjuje ceo novim/polovnim ?  Da li odlazi češće rotor ili stator ?

Imam priliku da ga naručim sa e-bay-a , zajedno sa još par drugih stvari , kao što su  set za slavinu, gume usisa na karburatorima, ralica .....Planiram da ovu sezonu  izvozam tako kako je sad,  a preko zime da se odradi ozbilniji servis sa štelovanjem ventila i karburatora, gume,ulje u štapovima  i  još par drugih stvari ,da ga dovedem u red za  narednih nekoliko sezona pošto mi se baš sviđa i ne bi ga menjao duže vreme.. ako neko vozi ovaj motor zamolio  bih i da napiše i koje ulje sipa u njega, po fabričkom katalogu može i 10w 40 ,a može i 20 w 50,  pa iz svog iskustva vožnje na ovim prostorima  i temperaturi,70% gradske vožnje, koje bi više odgovaralo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

To što ovog modela nema u forumskoj garaži krivi su malo i vlasnici....mislim ako je potrebno ikoga kriviti.

Primetio sam da je fenomen neispravnog magneta prilično rasprostranjen na više modela Kawasakija i to otprilike do '90ih godina....i onako razmišljajući dodjoh da zaključka da je obično problem bio u sistemu proizvodjača Kokusan. Sama izrada magneta sa nezaštićenim poljima očigledno nije bila dovoljno pouzdana za moto upotrebu. Kasnije je to rešenje napušteno. Lepljenje i sve te druge rabote apsolutno ne garantuju ispravnost i dugotrajnost...već je jedini lek zamena i rotora i statora ( magneta i namotaja). 

Za primer ću uzeti recimo KLE koji pati od iste boljke i tu je isto tako rešenje naći noviji sistem. Ima i zamenskih magneta, a da sve ostalo ostane isto.

E sad...ja ovo zaista nisam dublje istraživao, možda je neophodno zameniti i regler...ali ako zaista misliš da se još dugo družiš sa tom Kawom i da sa njome gadjaš daleke mete...trebalo bi da ozbiljno rešiš ovu problematiku.

Ebay je naravno od velike pomoći, a u tvom konkretnom slučaju posebno američki. Tamo je toga bilo mnogo više nego ovde.

Ako spravu koristiš sporadično tokom cele godine 10w40 je dobar izbor...20w50 može, ako se već čuje poneki zvuk iz mašine (to je stari koncept sa lancem po sred motora) i ako će intenzivnija upotreba da bude u toku letnjih meseci...neka tura ili svakodnevno grad i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To je motocikl proste konstrukcije i rešenja, agregat dobro pouzdan i trajan. Ako je ispravan, ima da pogazi godine i kilometre bez da se zakašnje.

 

Ja bih u tom slučaju išao na 15W50 zbog vazdušnog hlađenja sa nekim kvalitetnim uljem, tipa Silkolene Comp4.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

E baš je tako. Prepravio sam samo sedište , najviše zbog suvozača ,sada je udobniji, a meni je odmah "seo"..NIje neki turer za autoput za Nordcap ili Bajkal, ali je odličan za regionalne puteve, 300-400 km oko Bg,Divčibare, Kop, za grad za dvoje, sasvim je ok.

 

Probaću ovaj put 15w -50 ili 20w 50 najviše zbog menjača, jel je malo bučniji. Sama mašina ni ovo redje ulje 10w-40 ne troši  značajno.., dakle veoma malo, možda mi je potrošio 2 dcl na 6000 km, od prošlog menjanja..

Ranije sam sipao Motul u druge, pa sam i nastavio i u ovoj Kawi, ima Motul 5100 15w-50 polusintetika  i  Motul 3000 20w-50 mineralno, pa ću videti...

evo i  user manual Kawasaki ZR 7,  kome treba

 

card.png
UFILE.IO

Upload files, for free, securely, anonymously, without limits. @UploadFilesFree

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

U taj motor 15w 50 i samo teraj. Nije za njega 10w 40. Mogu da ti preporucim i Bardahl, samo dobra iskustva, ja zadnjih par godina samo njega sipam.

 

A sto se tice putovanja, moze on da pregazi dosta, ne brini.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, Nebojša S said:

E baš je tako. Prepravio sam samo sedište , najviše zbog suvozača ,sada je udobniji, a meni je odmah "seo"..NIje neki turer za autoput za Nordcap ili Bajkal, ali je odličan za regionalne puteve, 300-400 km oko Bg,Divčibare, Kop, za grad za dvoje, sasvim je ok.

 

Probaću ovaj put 15w -50 ili 20w 50 najviše zbog menjača, jel je malo bučniji. Sama mašina ni ovo redje ulje 10w-40 ne troši  značajno.., dakle veoma malo, možda mi je potrošio 2 dcl na 6000 km, od prošlog menjanja..

Ranije sam sipao Motul u druge, pa sam i nastavio i u ovoj Kawi, ima Motul 5100 15w-50 polusintetika  i  Motul 3000 20w-50 mineralno, pa ću videti...

evo i  user manual Kawasaki ZR 7,  kome treba

 

card.png
UFILE.IO

Upload files, for free, securely, anonymously, without limits. @UploadFilesFree

 

Što nije za Nordcap? To što ima motocikala sa duplo većom snagom i opremom, tj. podižu standard, ne znači da ZR7 ne može da izgazi kilometre :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja