Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za drzac za mobilni telefon

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Nisi vozio po visokim temperaturama
I to je moguće. Mada kad upekne zvezda, podne, 36 u hladu i nije za vožnju......mada ima nas raznih

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, Yanco je napisao:

Po nekoj logici, pre bih pristao da kabal za punjenje bude slobodan, nego da telefon bude čvrstom vezom povezan sa nosačem i konektorom na njemu. Kod slobodnog kabla vibracije sa motora ne mogu da se prenesu preko kabla na konektor na telefonu.

Pa ti postupaj po toj logici i puno ti uspeha želim. 

A mene je iskustvo (u poslednjih devet godina) naučilo da bez čvrste veze između kabla i telefona nema ništa od napajanja (mnogo puta ostao bez navigacije i to uglavnom kad mije najviše trebala, pa sam iz tog razloga za moj tel. napravio nosač sa konektorom i za poslednje dve godine nemam problema. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Po nekoj logici, pre bih pristao da kabal za punjenje bude slobodan, nego da telefon bude čvrstom vezom povezan sa nosačem i konektorom na njemu. Kod slobodnog kabla vibracije sa motora ne mogu da se prenesu preko kabla na konektor na telefonu.

Imaju i adapteri koji se ubace u tel a na to se magnetom vezom stavi kabal za punjenje. Mada te vibracije su više problem kod poljo mašina ako voziš krstenog japanca nećeš imati nikakvih problema sa tim


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

€ 0,54 35% Off | Keysion Led Magnetische Usb-kabel Snelle Opladen Type C Kabel Magneet Charger Charge Micro Usb Kabel Mobiele Telefoon Kabel usb Cord



46843e369c9bc5c9d3cfb74c4bfee4f4.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ima ih kupiti i kod nas kod Kineza, oko 400din, ja kupio drugaru jednom ali eto nisam sebi, da znam kako sluzi.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ovako sam ja napravio nosač. 

Iskoristio sam i "postolje" od nekog slomljenog držača sa buvljaka, a može i bez toga da se napravi. 

I nemam više problema sa napajanjem. O

IMG_20201202_184428.thumb.jpg.274a7cdcdec4c92cede956cb0c948aae.jpgIMG_20201202_184417.thumb.jpg.2fbfaf3437f2f17af44747981c2857fa.jpgIMG_20201202_184401.thumb.jpg.7d72f7446f939a1a5c6fb620af99d0c2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 2 sati, Savan je napisao:


Imaju i adapteri koji se ubace u tel a na to se magnetom vezom stavi kabal za punjenje. Mada te vibracije su više problem kod poljo mašina ako voziš krstenog japanca nećeš imati nikakvih problema sa tim emoji12.pngemoji12.png


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Od aprila, kada sam kupio "krštenog japanca" sam prešao skoro 10000km, sve vangradske vožnje i skoro 90% vremena sa telefonom na držaču. Niti mi se rasklimao kontakt za punjenje, niti mi se oštetio telefon... Sve je na mestu i sve stoji kako treba. Tako da ću nastaviti ovako bez improvizacija, pa da vidimo ko će prvi da popusti, telefon ili ja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 15 minuta, zika56 je napisao:

Ovako sam ja napravio nosač. 

Iskoristio sam i "postolje" od nekog slomljenog držača sa buvljaka, a može i bez toga da se napravi. 

I nemam više problema sa napajanjem. O

IMG_20201202_184428.thumb.jpg.274a7cdcdec4c92cede956cb0c948aae.jpgIMG_20201202_184417.thumb.jpg.2fbfaf3437f2f17af44747981c2857fa.jpgIMG_20201202_184401.thumb.jpg.7d72f7446f939a1a5c6fb620af99d0c2.jpg

imageproxy.php?img=&key=c1191bb371b75bfc

Nemoj da me shvatiš pogrešno, ne želim da nipodištavam tvoj rad, samo ja to nikad ne bih stavio na svoj motor. Ne zbog funkcionalnosti, jer verujem da obavlja funkciju koju su očekivao, već zbog estetike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 1 minut, Yanco je napisao:

Nemoj da me shvatiš pogrešno, ne želim da nipodištavam tvoj rad, samo ja to nikad ne bih stavio na svoj motor. Ne zbog funkcionalnosti, jer verujem da obavlja funkciju koju su očekivao, već zbog estetike.

Pa ja nisam ni napisao da ovakvu skalameriju neko treba da stavlja na svoj motor, nego sam samo pokazao princip na koji bi trebalo da bude rešen problem sa napajanjem. 

A inače meni motor služi da bi zadovoljio neke lične potrebe i zadovoljstva i bitna mi je tehnička ispravnost i funkcionalnost, a estetika mi je poslednja briga. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Danas sam poručio. Jeste malo skuplji, naročito zbog troškova dostave. Ali, dva načina kačenja, kopija RAM Mount sistema sa max fleksibilnošću, ugradjen punjač, nema plastike... Mislim da kratki tanki kablić (15cm) svojom težinom neće opteretiti konektor na telefonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 4 sati, Marko05 je napisao:

Ja uzeo na preporuku @Yanco i lepo je cucio.

I ja sam isti taj poručio 1. Decembra ali ga još nema... za 15 dana ističe 90 dana :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 43 minuta, DonToni je napisao:

I ja sam isti taj poručio 1. Decembra ali ga još nema... za 15 dana ističe 90 dana :(

 

Meni je stigao davno, ima mesecak dana sigurno. Ko zna kad šta stiže, baš nema pravila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Koristim Quadlock i preporucujem svakom. Nema kod nas, moze da se poruci i isporucuju u Srbiju. Preporuka je samo da na nosac se i kupi antivibrator jer cuva telefon a drugi proizvodjaci to nemaju kao opciju.

https://www.quadlockcase.eu/collections/shop-ride

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Meni je na kraju stigao ovaj

€ 5,15 19%OFF | 360 Degree Universal Metal Bike Motorcycle Motorbike Mirror Handlebar Smart Phone Holder Stand Mount For iPhone Xiaomi Samsung 4




Odlicno drzi telefon sa sve futrolom, samo mi se jedna stvar nije svidela. Moze da se rotira na levo ili na desno i to radi tako sto ima zupce i oprugu unutra i to radi sasvim fino jedino sto kad se namesti ima luft levo-desno sto je mene strasno nerviralo. Resio sam tako sto sam izvadio opdugu i stavio kraci sraf i sad vise ne moze da se steluje a i nema luft. Sve u svemu ja sam zadovoljan.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400
pre 12 minuta, x-man je napisao:

Meni je na kraju stigao ovaj

€ 5,15 19%OFF | 360 Degree Universal Metal Bike Motorcycle Motorbike Mirror Handlebar Smart Phone Holder Stand Mount For iPhone Xiaomi Samsung 4

 

 


Odlicno drzi telefon sa sve futrolom, samo mi se jedna stvar nije svidela. Moze da se rotira na levo ili na desno i to radi tako sto ima zupce i oprugu unutra i to radi sasvim fino jedino sto kad se namesti ima luft levo-desno sto je mene strasno nerviralo. Resio sam tako sto sam izvadio opdugu i stavio kraci sraf i sad vise ne moze da se steluje a i nema luft. Sve u svemu ja sam zadovoljan.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 

 

 

Jesli li ga isprobao “uzivo”

ne znam da li je to sigurno..

ne uliva mi sigurnost jer kao da svakog casa moze da “iskoci” iz lezista

.. a telefoni skupi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja sam imao sličan, Motowolf proizvođač. Nema teorije da telefon ispadne, osim ako se ne ostavi baš labav. Pristojno se zategne i to je to, nema mrdanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Kao sto kaze kolega, nema teorije da ispadne samo lepo da se stegne. Mozda je i najbezbedniji od svih tih kineskih jer telefon fakticki upada u falc i nema mrdanja. Snimicu neki dan kad budem skinuo ceradu.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 23 sati, aca-pn je napisao:

Stigao mi ovaj nosac juce, jako je kvalitetan i masivan, a vala i tezak. Kompletno je napravljen od aluminijuma, lako se ubacuje telefon, a kad se ubaci teoretske sanse nema da ispadne. Posto je sistem sa dve kugle, moguce je namestiti telefon u bilo koju poziciju. Moja topla preporuka, ja odusevljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja uzeo ovaj na KP, kaci se na retrovizor. Lepo cucnulo i ne mrda. Jos ga nisam vozio, javicu utiske. Ima i pucanjac u sebi

 

20210210_120009.jpg

20210210_162938.jpg

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja