Jump to content

Moto Zajednica

Smanjenje buke u kacigi?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4393 postova

Ima li neko neki savet, nesto sto mu je pomoglo (osim cepova, slusalica , vizira)?

Sta je problem? Problem je sto vizir gadja negde u vrat ili imalo ispod njega , vazduh ulazi ispod i pravi buku.
I sad, kada stavim jednu ruku , tacnije dlan oko vrata, samo blago kao kad hocete nekog da uhvatite za vrat, buka se poprilicno smanjuje. Ili, ako stavim pesnicu ispod brade, isto se desava. Kaciga je dobre velicine, sve zatvorene, zavesica, sundjeri deblji nego na staroj itd itd... Kao da postavljanje ruke razbija vazduh koji dolazi sa vizira pa otuda i smanjenje buke , i to primetno.

Probao sam skroz zatvoriti bradu ali to ne daje rezultat kao postavljanje ruke ispod brade.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Mozda da podbradak na kacigi produzis? Ja sam na prethodnoj kacigi kupio neki produzeni zbog hladnog vazduha zimi i shvatio da je sa njim kaciga dosta tisa.

Nesto na ovaj fazon

chin-curtain.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4393 postova
8 minutes ago, milos-v said:

Mozda da podbradak na kacigi produzis? Ja sam na prethodnoj kacigi kupio neki produzeni zbog hladnog vazduha zimi i shvatio da je sa njim kaciga dosta tisa.

Nesto na ovaj fazon

chin-curtain.jpg

Pa i kod mene nije nesto drugaciji i kraci :/ i poprilicno je zatvorena kaciga okolo sa postavom :/ Moram da lociram gde ulazi i kako nekako da sprecim makar malo, jer je drasticna razlika kad samo malo stavim ruku.
Na staroj cak ni nemam podbradak pa nisam nikad ni obracao paznju na buku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Isti problem sam imao na Vfr..150km na sat ubija..dve ruke oko vrata nista se ne cuje ..nisam uspeo da utvrdim o cemu se radi...zamenio 3 kacige u peroidu dok je motor bio kod mene i nisam uradio nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Ja imam veći problem, kada vozim iza drugarovog Shadowa, ne da ne čujem vetar, nego ne čujem ni svoj motor

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

A čepovi za uši su najjeftiniji 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Ja sam taj problem u najvecoj meri resio odgovarajucim cepovima. U pocetku sam koristio neke speedo za plivanje, i slabo se smanjivala buka, plus me bolelo uvo bukvalno nakon par sati voznje jer su dosta kruti i neudobni.
Otkad sam provalio one najobicnije od pene (150 dinara u svakoj apoteci) preporodio sam se. Poenta je samo da se zgnjece sto vise moguce pre stavljanja i zatim kad ih ubacis u uši i kad se rasire eliminisu sve iritantne zvukove.
Samo ih cesto menjam jer izgube na kvalitetu vrlo brzo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

A ima i ovakvih dodataka koji deluju kao resenje samo ne znam gde mogu da se nabave i pasu li na bilo koji model full face kacige...
71cacdc2c15e525c35f14d0bf79a9c43.jpg
071ee59fb7f2823b861d4ad4bc072474.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Meni skuter baca vazduh tacno po sredini kacige, preko 100 km na sat ne cujem nista.
Kaciga je mt full face.
Za mene jedino resenje je izolir traka, nalepim na viziru kacige po ivicama, da odbija vazduh, smanjena buka bar za 50%, ruzno izgleda ali koga briga :)

Послато са SM-G925F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja