Jump to content

Moto Zajednica

sutra za transalpinu i transfagaras

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 20 sati, DraganNS je napisao:

Sad sam, iz zezanja, podstaknut ovim što si napisao pokušao da na Booking-u rezervišem smeštaj sa doručkom u Targu Jiu 30.8. noćenje za 1 osobu i ne izlazi mi ništa ispod 35-40e :stabre: Možda je fora u last minute bukiranju, ne znam, prošle godina je bila kišna pa sam bukirao bukvalno dan-dva pred polazak i bilo je za 25e sa doručkom da se nađe bez problema... :neznam:

evo ja se vratio ,spavanje novaci i targu jiu 100 leja po sobi  2 kreveta po noći..Kurs je 4,65 leja1 evro.U prolazu u drugim gradovima vidim te iste cene.Samo su bezobrazni i kao i na bukingu je to cena po sobi a ako dodješ sam ista cena.Ja sam išao na nevidjeno i uspeo prvi dan da dobijem za 80 leja.Drugi dan na transalpini upoznam slovenca koji ima istu turu kao i ja pa čak i kroz Novi Sad .Tako smo se i udružili i dobili sobu u targu jiu za 100 leja vila TEI .Smeštaj dobar ,čisto ,klima ,frižider,prostrana soba i veliko kupatilo.

Hrana u Sebešu odličan restoran ,dobro sredjen ,kad se prolazi veliki motor istaknut na nekom postolju.Veliki  izbir hrane i pića,znači nije neko sranje,naprotiv .Karadjodrdjava sa sirom i slaninom 2 normalna komada 17 leja .Pivo 6 leja.U novacima isto pivo pola litre u piceriji 3.5 leja piza kuće 15 leja-normalne veličine.Našeg benzina trošio  od Ns Do turn sevrina 4,5 litara  a rumunski 220 km 8 litara a drugi put 200 km 8 litara ali je bilo 60 km autoputa sa 150-160 non stop.Ija sam se iznenadio da mi versis tolko malo troši.Benzin jeftiniji 15 dinara nego kod nas.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Gotovo isto kao da se voziš u SRB. Karađorđeva je u SD skuplja a teško i da smeštaj ima za 1200 dinara da valja. Benzin ispade najveća stavka tu. 

 

Jel plaćate karticama direktno? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

imam jednu napomenu.Išao sam po transalpinu nedeljom kad ima turista i automobila.Na važnoj raskrsnici na kojoj se produžuje ka sebešu i prelazi planinski masiv ima znak koji je bio zaklonjen ljudima i automobilima.Trebalo je levo a prvih 50 metara je planina devastirala put koji je od zemlje.Dok sam vozio pogledom sam to utvrdio a pošto je desno bio normalno širok put ja sam krenuo desno bez zaustavljanja.Drugari su pokušavali da me stignu skoro 40 km ali bez uspeha.Onda sam stao na neki izvor da se odmorim i pijem planinske vode.Tad su me i stigli.

Greškom sam skrenuo u centralnom deluplanineideći od zapada ka istoku.Taj put spaja tranalpinu i transfagaraš i oznaka je 7a.Nije loš a nije ni ko pista bar prvih 40 km.Ko želi da se voza po planini preporučujem.Ali nikako ne preporučujem put targu jiu -banja herkulane 67 mnogu rupa,izlomljen put poprečno na svakih pola metra kao talasi i izdrobljen put od planine i to čitavih 100 km.NIKAKO NE IĆI OVUDA.

Takodje je užasan put kroz ravnicu od oravite do vršca,motor i unutrašnji organi poskakuju na sve strane čitavih 50 km -obavezno ići na belu crkvu pa vršac ko želi tuda.Ovaj put je užasan a duplo je bolji od ovog prvog od targu jiua.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
On 6/30/2019 at 11:14 AM, JevtaNS said:

I konzerva sardine košta kupio je kući ili na putu

Košta i kad ne odeš na put. Sedeo kući ili vozio mora da se jede.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
imam jednu napomenu.Išao sam po transalpinu nedeljom kad ima turista i automobila.Na važnoj raskrsnici na kojoj se produžuje ka sebešu i prelazi planinski masiv ima znak koji je bio zaklonjen ljudima i automobilima.Trebalo je levo a prvih 50 metara je planina devastirala put koji je od zemlje.Dok sam vozio pogledom sam to utvrdio a pošto je desno bio normalno širok put ja sam krenuo desno bez zaustavljanja.Drugari su pokušavali da me stignu skoro 40 km ali bez uspeha.Onda sam stao na neki izvor da se odmorim i pijem planinske vode.Tad su me i stigli.
Greškom sam skrenuo u centralnom deluplanineideći od zapada ka istoku.Taj put spaja tranalpinu i transfagaraš i oznaka je 7a.Nije loš a nije ni ko pista bar prvih 40 km.Ko želi da se voza po planini preporučujem.Ali nikako ne preporučujem put targu jiu -banja herkulane 67 mnogu rupa,izlomljen put poprečno na svakih pola metra kao talasi i izdrobljen put od planine i to čitavih 100 km.NIKAKO NE IĆI OVUDA.
Takodje je užasan put kroz ravnicu od oravite do vršca,motor i unutrašnji organi poskakuju na sve strane čitavih 50 km -obavezno ići na belu crkvu pa vršac ko želi tuda.Ovaj put je užasan a duplo je bolji od ovog prvog od targu jiua.
Po tvom savetu, gledao sam da izbegnem nekako taj put 67, ali slabi su izgledi. Ruta mi je takva da krecem iz Bg, i zeleo bih bas da idem kroz Djerdap pa me to vodi pravo na taj put. Sto se mora, nije tesko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Druže, mislim da je došlo do male (ali veoma bitne) konfuzije: pretpostavljam da Saša misli na put 67D a ti bi da koristiš put 67 koji vodi od T. Severina do T Žiua. Ovaj prvi je loš (nisam vozio ali ko jeste tako kaže) dok je ovaj drugi dobar, vozio sam u oba pravca. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Tako je. 
67 je glavni put i on je ok. U povratku prošle godine mi smo se od Targu Žiu vraćali ka Banji Herculane. Ako me sećanje dobro služi, ova deonica je bila savršena, preko 30km krivina na krivinu. Put kojim se ide je odličan ali ako malo agresivnije vozite, iziskuje 1000% koncentracije. 

staticmap?center=45.01409422%2C22.651409
WWW.GOOGLE.RU

 

E onda odatle gde se ruta na ovom linku završava je jako loša deonica koja nas je prošle godine baš dobro umorila do Baia Herculane. 
Mi smo posle okrenuli na put 57B i pored vodopada Bigar na Belu Crkvu. Taj deo puta je takođe skroz dobar. U principu samo je deonica ispred Baia Herculane baš loša...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
16 hours ago, bokibd said:

Danas bio na transalpini, presli 600 km od cega 300km po kisi ukljucujuci i cijelu transalpinu. >:(

Nadam se da ste pokupili svu kisu za sledecih bar 10 dana ;). Krecem u subotu, a voleo bi da cela sledeca nedelja bude suva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Valjda jesmo, Rumunija je bila samo dio ture od 10 dana po Balkanu. Presli nekih 4000km od cega smo barem pola isli po kisi. Dje je kisa padala u zadnjih 10 dana tu smo mi bili. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
20 hours ago, mradomir said:

U subotu dobra kiša, ceo dan - kažu Norvežani.

Koji je to sajt na kome gledas, i za koje mesto? Da uporedim sa vise izvora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
17 hours ago, mradomir said:

Sad su malo kiše prebacili za petak. U subotu je trebalo biti 10mm.

Hvala. Super nek je danas prebace za cetvrtak i svima lepo :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 10 sati, markodjurovic je napisao:

Hvala. Super nek je danas prebace za cetvrtak i svima lepo :D;)

Izgleda da su te poslušali. Sutra i prekosutra sunčano :)

Sretan put.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Citam vase postove oko troskova u Rumuniji, cini mi se da preterujete malo. Drugar i ja se vratili pre sedam dana, prejahali preko TA i TF, spavali tri noci, po jednu u Targu Jiuu, Sibiuu i Craiovi, platili smestaj 20, 22 i 25 evra, sva tri bila odlicna. Hranili se u restoranima, prosek za nas dva je nekih 15ak evra, dorucak pekara ili prodavnica, pice gde i kad smo zeleli, gorivo za 1300 i kusur km, i na kraju smo potrosili po 150 evra. Nismo se razbacivali, ali se nismo ni stekali sa troskovima. Neka slike govore za sebe. Tako da prica od 80 evra po danu ne pije vodu, samo moze nekoga sa manjim budzetom da odvrati od putovanja. I ja sam vodjen pricama poneo na put 300, vratio sam pola od toga. Srecan put i bezbedna voznja svima koji krenu!

IMG_20190713_175649.jpg

IMG_20190715_112531.jpg

IMG-84a5f40053184a328d1a7351e3b3b363-V.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Stan 33,5 e po osobi i za tri nocenja (dve noci Sibiu i jedna noc Hunedoara) Apartmane smo bukirali mesec dana ranije. 

Hrana i pice 31,5 e po osobi za 4 dana

Definitivno nije skupo. Gorivo jeftinije nego kod nas .

Vredi ici ponovo ! Ima Rumunija toliko toga za videti. :)

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Zbog loseg planiranja nisam presao Transfagarasan, ali Transalpina je bombona. Isao sam dva puta oba puta od severa ka jugu. Prvi put smo isli od Sibiua preko mesta Dobra do TA. Meni je to tezak put sa mnogo strmih serpentina i rizlom po putu pre nego se stigne do TA. Za laksi motor je OK, ali za tezak motor sa dvoje na njemu i prtljagom sam sve vreme bio u grcu. Od Sebesa na TA je cisto uzivanje, nije asfalt bas dobar, ali je priroda sjajna. Generalno nisam nesto odusevljen putevima po Rumuniji. I za 7 dana nisam uspeo da se sporazumem da kupim sim karticu sa nekoliko GB neta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

procitah ove postove za TA i transfagarasan.uglavnom ideja je bila da idem u septembru, pa mi neko rece da je vrijeme tada lose i da je idealno u julu. ali pak, gore gledam svi ste se skvasili i u julu.sto cinjeti, da li rizikovati losije putovanje mozda i zatvaranje deonice, pitanje je.. cekati jul i dobiti slicne uslove isto pitanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja