Jump to content

Moto Zajednica

sutra za transalpinu i transfagaras

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2782 postova

sutra subota 29.6 .2019. krećem u 8 ujutru iz Novog sada,kovin,kladovo pa novaci.Drugar u zadnjem momentu odustao zbog godišnjeg.Ako ima zainteresovanih nek se jave pa da se udružimo pa i negde isput.Plan mi je 2 noćenja u novacima .Dnevna tura oko 430 km računaći od novog sada a i drugi dan isto 400 i nešto.

Vožnja standard,vozim versisa 650 .Kiše nema 100% uključujući i planinu -provereno na planinarskim sajtovima koji daju detaljnu prognozu na svakih 200 m nadmorske visine.Nije pretoplo 25-28 ideala.Sale 0641352299

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Lep predlog, na zalost ide nas par na slicnu turu za 2 nedelje..
Kakvi na zalost, sreca je to kako god okrenes :)
Srecan put i sigurni kilometri!

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Koliko realno kosta takva tura, 5 dana sa spavanjem i gorivom? Bez bahacenja? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

1250 km po 5 litara na 100 km.To je 80 evra gorivo.Verovatno i malo manje.Smeštaj oko 10 evra po noćenju.Ostalo nemam pojma ali sigurno je jeftinije nego kod nas.Par sokova i nekolko obroka ,može kiosk ,može supermarket,može i restoran ako nije skup.Putarina nema.Ja mislim da ću proći sa oko 130 evra.

Samo zanima me gde da promenim u rumuniji pare.Granica kakav je kurs na djerdapu jer ne bi da ulazim u turn severin samo zbog menjanja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Skocis do Carrefour-a (na periferiji Severina usput) i zamenis lovu u ovlascenoj menjacnici - traze pasos na uvid. Za jedan evro ne bi smeo da dobijes manje od 4,5 leja. Srecan put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Drugar I ja krećemo sutra iz Negotina ka Sibiu. Možda se budemo sreli negde.
I hvala na prognozi, ali kišno odelo ostaje u tank torbi, bez njega se više ni po gradu ne vozim

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre sat vremena, Arakis je napisao:

Koliko realno kosta takva tura, 5 dana sa spavanjem i gorivom? Bez bahacenja? :)

Oko 200E.

 

Za jeftiniju klopu u svakom većem mestu ima Auchan tržni centar i supermarket. Obično u samom supermarketu ima nešto kao menza. Uzmeš tacnu i biraš jela. Imaju i mesto gde se sedne, kao restoran, pristojno. Cene su smešne, ručak izađe reda 3 evra.

Takav jedan ima i u Sibiu.

Po restoranima u Sibiu su cene kao kod nas, ali je po manjim gradovima dosta jeftinije.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

I ja bih da overim karpate -medjutim ovaj vikend bas ne mogu...planirao sam  pocetkom avgusta-videcemo...u svakom slucaju hvala na pozivu i obavestenju-pisi nam putopis...srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Koliko realno kosta takva tura, 5 dana sa spavanjem i gorivom? Bez bahacenja?
Ja racunam oko 50e po danu, sve u granicama normale, nista preterivati a ni nesto cepidlaciti.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2809 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

50 e je tesno.Ja računam 30 e goriva 10-15 prenoćište bar još 10-15 klopa i na to ulaznice ako se nešto obilazi.Ja računam minimum 30 po glavi( i motor je glava)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Rumunija je jeftina, moze se proci sa tih 50-60 e dan. Ali bogami kad krenes na drugu stranu Alpe i ostalo ispod 100 e dan tesko. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tako nešto, mada opet, zavisi od čoveka do čoveka. Ja mogu da ponesem konzervu sardine i da je pojedem na ivičnjaku pumpe pored motora. Sa druge strane, na kraju dana nema šanse da legnem bez tuša i da malo ne uredim opremu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Mene je 3 noćenja - 4 dana izašlo oko 250 evra, s' tim da na smeštaju nisam štedeo (20-25e) dok sam se sa hranom provlačio, i gospodski i asketski - od specijaliteta kuće, langoša na TF, do skromne večere iz samoposluge. Znači, ako delite smeštaj i ne planirate kulturno-istorijske znamenitosti, 50-60 e je okvirni budžet koji pokriva gorivo, smeštaj, hranu i usputna osveženja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Ne znam kako nalazite tu jeftinoću, jer ja u Rumuniji ne prolazim ispod 80 E na dan. S time da za večeru uvek pošteno jedem, mislim kompletan meni u restoranu, a doručak uključen u noćenje. Uglavnom gde god da idem planski okvir troškova mi je 100 E na dan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Sad sam, iz zezanja, podstaknut ovim što si napisao pokušao da na Booking-u rezervišem smeštaj sa doručkom u Targu Jiu 30.8. noćenje za 1 osobu i ne izlazi mi ništa ispod 35-40e :stabre: Možda je fora u last minute bukiranju, ne znam, prošle godina je bila kišna pa sam bukirao bukvalno dan-dva pred polazak i bilo je za 25e sa doručkom da se nađe bez problema... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Različite su cene za dane vikenda i obične dane u nedelji. Vikendom veca navala... tako je za skoro sve destinacije.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
Pre 4 sati, JevtaNS je napisao:

Evo sad gledam za dvoje za sutra 10 smeštaja ispod 3000.

Koji vi booking gledate:)

Pa to kažem - izgleda da kada je "danas za sutra" onda može da se nađe povoljnije (last minute). Evo, tražim za sutra smeštaj u kome sam spavao prošlog Avgusta:

142074582.jpg
WWW.BOOKING.COM

Hotel Palace, Targu Žiju - Rezervišite uz Garanciju najbolje cene! 132 recenzije i 45 fotografija čeka vas na veb sajtu Booking.com.

Kad prebacim na evre kaže 25 evra. Tako sam i ja platio (isto sa doručkom) i bio sam zadovoljan. 

Ja sam ukucao 30.8. (sa doručkom, parking, wifi) i nije bio nikakav izbor: jedan motel na periferiji za 24e i prvi sledeći 30e, ostali sve skuplji...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2809 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja sam imao prosečnu cenu 11 e kada smo grupno išli nas 13 sve dvokrevetne sobe.Bez doručka dodouše meni to nije interesantno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja