Jump to content

Moto Zajednica

Sredjivanje tek kupljenog Beverly 250

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
pre 3 minuta, muljaz je napisao:

Rekao sam da mozda sa mnom nesto nije u redu. Ja nikako ne mogu da se nadjem sa njim. I uvek bi pre kupio 250-300 nego 500

Ma razumeo sam  te potpuno....:)ja sam SW600 vozio od Kragujevca do kraljeva  (a znam put napamet  )kroz sve one krivine oko maximum 65 retko gde 70 JEDNOSTAVNO NISAM UMEO sa njim da se povatam po krivinama....sa Kimkom People 250 ladno sam isao po  tim istim krivinama 90 bez problema  sa Beverlijem ovim 100km/h znaci jednostavno motor me dozirao nije mi ulivao sigurnost jer je plivao .....i to na sto nekih podesavanja koje sam probao ....od raznih gustina ulja u prednjoj viljusci do podesavanja zadnjih amortizera pa do pritiska u gumama. E  sad.....za dug put je Silverwing 600 KRALJICA  za sve skutere ....nemogu joj prici ni po cemu :)Beverly je  bas gradski skutercic nije za dug put neudoban breee :lol2:tvrd :D ali bas lepo  vuce  basss...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Svaka čast na temi i umeću. 

Sad me potseti na mog beverlija isto 250 ccm i isto 2004. 

Ja sam isto bio odusevljen kako je okretan za grad, kako se lako vozi, mali gas, prede... a kad ti zatreba daš gas i zver postane. 

Zadnja guma mi bila kockasta pa mi u pocetku islo cudno obaranje. Kad sam zamenio gume druga pesma. Obara se lako i osećaj sigurnosti je odlican. Uz brdo na Ostružnici mu malo odvrnuo gas, isao ko zmaj 120 uz brdo.

Mana meni bila: 1. tvrdoća-stari put NS-BG, otkinuo mi bubrege na spojnicama- takav blesav put bio ( vise nije) ustajao sam da lakse podnesem. Dobar je i za duže voznje ali samo da je dobar put.

2. Sediste mi malo bilo bezveze. Da sam ga ostavio, prepravio bih ga jer sam stalno klizio prema napred i naniže.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 20 sati, Iv@n je napisao:

Svaka čast za slike i opis. Hvala.

Nema na cemu:) jednostavno samo mali deo sam prikazao i pokusao putem slika predociti  ljudima  sta bi po meni i kako bi trebalo da  se PROVERI TEK KUPLJEN MOTOR ,,,,veruj svasta sam za evo skoro 46godina bavljenjem motorima imao prilike da vidim a uz to da ne govorim kako jedno lepo zadovoljstvo moze preci u tugu kada te ostavi na putu iz nemarnosti nekoga od predhodnih vlasnika.....ne kazem da nece ni tada da se pokvari jbg ..kupis nov deo neki put pa ne valja .ali sanse su mnogo manje da ti presedne voznja kada se detaljno pretrese ceo motor.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Danima me muci preglednost u retrovizorima pogotovo u gradskoj voznji.Tek danas posle probe jednog drugog skutera ukapiram da je extremno aj da kazem ...nisko fabricki retrovizor nego kao kod ostalih mopeda koje sam vozio :grr:

Prvo

Skretao sam mnogo pogled na dole i u stranu sto je uzas jer dok vratim pogled vec sam presao izmedju 6 do 10m.puta

 

Drugo

...prelazili su mi skoro 1 cm preko krajeva rucica  sto nije nimalo pametno jer se volim provlaciti izmedju automobila u 2 trake ali i prilikom nedaj Boze  nekog obaranja na pod da ne pada motora:)

...pu....pu...pu prvo bi oni stradali jer su stariji od rucica.

a onda lepo skinem retrovizore ispravim na fabrickoj krivini na sipki ugao koji zelim i plus nadjem neke stare distancere  za koje iskreno i nisam znao da ih imam tamo negde  kojisu mi i podigli za nekih 2,5cm u vis.

E preporodio sam se i sad verujte samo krajem oka levo i desnovidim kao covek malte ne su mi u celom vidnom polju...1blesava sitnica a toliko moze da pomogne -odmogne 

666.JPG

555.JPG

444.JPG

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Takodje  ugradih i relej za zvucni davac zmigavca ali i relej za paljenje svetla sa zadrskom od 10 setak sekundi....nepunih...Strasno me nerviralo sto kada palim motor odmah se pali i kratko svetlo...necu bez potrebno opterecenje na akumulator ...:grr:

https://www.youtube.com/watch?v=uoR1aZ0BIMo&feature=youtu.be

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 4 sati, Angell_Bg je napisao:

Uzivanje je pratiti temu kompletnog sredjivanja. Svaka cast! default_1oda.gif

 

 

Hvala :)meni je to uzivanje ali i odmor za zivce,a ujedno znam i sta posle vozim ali i da ocekujem od motora:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Veceras malo poradih na prekidacima levim i desnim....stvarno su lepo dizajnirani a uz to i hromirani.:)

Medjutim patina se uhvatila pa aj da kazem izgubili malo i sjaj.

Sjajna pasta koju godinama koristim samo za niklovane i hromirane delove vadi sjaj kao da je novo.

Bas je svima preporucujem, a ima je u Louisu;)

777.JPG

888.JPG

999.JPG

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Skuteri nisu moj svijet ali sam sa velikim zanimanjem i iz cuga sve pročitao.
Kompliment za dosljednost.
Pozzz


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Nisu ni moj svet bili do relativno skoro....sinovi ih jesu vozili i ja sam im ih i odrzavao....Moje skutere poslednjih 7 il 8 godina opet ja odrzavam ali iskreno ....posle prelaska sa pravog motora na skuter pa HHMMM....tesko se navici nema drazi jednostavno .:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Zaboravih napisati da je zamenjen i flter goriva ali i nova creva ....stara su mi delovala na 2 mesta prilicno sumnjiva ...kao da su se preterano okamenila a to moze biti bas lose za kratko vreme jer dolazi tada lako do pucanja pogotovo na pregibima a i nije 100 DUKATA:)

1a.JPG

2a.JPG

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

pa nazalost i jeste ...:) Toliko mi se dopao model da sam posle jucerasnje probe Beverlija 350 rekao ...samo to i nista vise..mnoogo slicnosti ima sa mojim BEV 250 i zato bi ga kupio,a ima uz to i mnogo konja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi
pa nazalost i jeste ... Toliko mi se dopao model da sam posle jucerasnje probe Beverlija 350 rekao ...samo to i nista vise..mnoogo slicnosti ima sa mojim BEV 250 i zato bi ga kupio,a ima uz to i mnogo konja
Ima li negde postavljen oglas? Cena ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Ima li negde postavljen oglas? Cena ?
Nisam postavljao oglas jer želim da se vozim dok ne stigne Bv 350...da ne ostanem bez prevoza... Istrcala mi je varijanta ako da Bog da mi prijatelj uveze iz Nemačke Bv 350

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Evo i prvih utisaka sa aj da kazem malo duze voznje .U nedelju sam isao Kragujevac- Divcibare -Uzicka pozega -Kosjeric-

Potrosnja je bila , a mereno je kada sam bio pun  stvari i iza ledja preko glave 40cm stvari:na_glavi:znaci pretovaren  ....4,3 a drugi puta 4,5l....voznja je bila konstantno 90\100 km\h

Posle sam se vracao sa planine skroz prazan i vozio sam konstantno 100 do 110 km potorsnja je bila 3,6 do 3,8 licno sam ja sipao pistoljem nisam dao radniku pumpe.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Danas sam resio da pregledam saug na karburatoru...imao sam priike jucer da jednom prijatelju menjam njegov na BV 250 pa aj da vidim kakav je i moj ,to jest u kakavom je stanju ,....mada da kucnem u drvo nisam imao problema do sada sa njim RADIO JE :)

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Malo sam rasturao karburator ...kopkala me potrosnja ali stanje samog karburatora .

Bilo je to predvidjeno za kasnu zimu kada bas zahladni kao i farbanje celog motora medjutim dokon pop i goveda krsti :Dpa aj rekoh da ga pogledam ....:lol2:

Kupio sam set dizni i poigravao se sa njima.Potrosnja sada na otvorenom  (3 puta merio od cepa do cepa   sipao licno ) 2,9L/100km

Vozio naravno istu relaciju od KG do Pozege izmedju 90 i 110km/h  samo kofer pun i pod sedistem maximum stvari koliko moze stati.:)

Licno sam ne zadovoljan nego PREZADOVOLJAN !!!:jee1:

Ostaje da vidim i gradsku voznju jer sam se tek jucer vratio sa puta paaa....maximalna mu je ostala ista  kao i strartnost.....znaci nista nisam izgubio  na perfomansama;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Kolega, svaka čast na temeljnom pretresu tvog i mog omiljenog skutera, kao i na detaljnim fotkama rada koje će biti izuzetno korisne mnogima! Tvoj pristup održavanju motora garantuje dugo i pouzdano druženje sa ljubimcem i treba da služi kao dobar primer.

 

 Gotovo sve ono što si ti uradio u par nedelja odmah po kupovini, izuzev sređivanja karba i silen-bloka, uradio sam i ja ali step-by-step, svake sezone po nešto...:lol: Nije uopšte podatak za hvalu ali tako je to kad se nema ni garaža ni radionica a bogami ni viška vremena. 

 

Sa pažnjom i uživanjem sam pročitao temu.

 

Molim te da mi preporučiš, ukoliko si definitivno zadovoljan sada, set za reparaciju karbona. Koji si set uzeo, gde i koju bih cenu mogao da očekujem? Za veliki motor koji imam kupio sam Keyster komplet dizni (Made in Japan) koji je, po meni, možda i najbolji na tržištu ali nisam našao njihov set za Beverly.

 

Uzgred, kod mene, sa nikada do sada repariranim karbom, stvari stoje ovako što se tiče potrošnje:

Napomena: imam ugrađene fiksne originalne bočne kofere, veliki vizir i veliki topkejs sa grilom; Potrošnju računam puneći gorivo od 95 oktana na istoj pumpi i na istom aparatu (osim kad sam daleko od kuće) uvek 'do čepa'.

 

1. Gradska vožnja po propisima sa puno stajanja na semaforu a malo ili nimalo vožnje auto-putem kroz grad: 4.2 do 5 l/100km, najčešće oko 4.6l/100km;

 

2. Putovanje sa saputnicom, puni koferi, natovareni, putna brzina između 70 i 80 km/h po cajgeru : 3 - 3.2 l/100 km, najčešći prosek oko 3.1 l/100km;

 

3. Putovanje sa saputnicom, puni koferi, natovareni, putna brzina izmeđi 90 i 100 km/h po cajgeru :  3.5 - 3.6 l/100km; 

 

4. Putovanje sa saputnicom auto-putem, puni koferi, natovareni, putna brzina između 115 i 125 km/h po cajgeru : 4.7 - 5 l/100km

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Kolega, svaka čast na temeljnom pretresu tvog i mog omiljenog skutera, kao i na detaljnim fotkama rada koje će biti izuzetno korisne mnogima! Tvoj pristup održavanju motora garantuje dugo i pouzdano druženje sa ljubimcem i treba da služi kao dobar primer.
 
 Gotovo sve ono što si ti uradio u par nedelja odmah po kupovini, izuzev sređivanja karba i silen-bloka, uradio sam i ja ali step-by-step, svake sezone po nešto... Nije uopšte podatak za hvalu ali tako je to kad se nema ni garaža ni radionica a bogami ni viška vremena. 
 
Sa pažnjom i uživanjem sam pročitao temu.
 
Molim te da mi preporučiš, ukoliko si definitivno zadovoljan sada, set za reparaciju karbona. Koji si set uzeo, gde i koju bih cenu mogao da očekujem? Za veliki motor koji imam kupio sam Keyster komplet dizni (Made in Japan) koji je, po meni, možda i najbolji na tržištu ali nisam našao njihov set za Beverly.
 
Uzgred, kod mene, sa nikada do sada repariranim karbom, stvari stoje ovako što se tiče potrošnje:
Napomena: imam ugrađene fiksne originalne bočne kofere, veliki vizir i veliki topkejs sa grilom; Potrošnju računam puneći gorivo od 95 oktana na istoj pumpi i na istom aparatu (osim kad sam daleko od kuće) uvek 'do čepa'.
 
1. Gradska vožnja po propisima sa puno stajanja na semaforu a malo ili nimalo vožnje auto-putem kroz grad: 4.2 do 5 l/100km, najčešće oko 4.6l/100km;
 
2. Putovanje sa saputnicom, puni koferi, natovareni, putna brzina između 70 i 80 km/h po cajgeru : 3 - 3.2 l/100 km, najčešći prosek oko 3.1 l/100km;
 
3. Putovanje sa saputnicom, puni koferi, natovareni, putna brzina izmeđi 90 i 100 km/h po cajgeru :  3.5 - 3.6 l/100km; 
 
4. Putovanje sa saputnicom auto-putem, puni koferi, natovareni, putna brzina između 115 i 125 km/h po cajgeru : 4.7 - 5 l/100km
 
 
Prvo se zahvaljujem na izdvojenom vremenu čitanja teme... Sto se tice dizni... Pa imao sam sreće jer. moj prijatelj iz Kraljeva je imao set koji je kupio poodavno u Italiji a koji mu je dugo stajao kući. Obzirom da je prodao svoj skuter isto poodavno ustupio mi je set dizni. Po ceni koliko je i on platio. Potrošnju sam i ja merio isto kao i ti...ista pumpa isti automat i ja lično tocim!! Zadnjih 2 nedelje sam merio i potrošnju po gradu... A moram napomenuti da po gradu bas teram i ne žalim ga.... uvek neka žurba i potrošnja mu je na 100km tačna u sva 4 merenja ne prelazi 4.L Isto napomena bitna... Na otvorenom putu sat fabrički debeloooooo laže.. Naime na 80km realnih pokazuje sat 100km i na 110km realnih pokazuje lažnih 140km...toliko o Italijanima

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja