Jump to content

Moto Zajednica

Sredjivanje tek kupljenog Beverly 250

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

37.jpg.37447a3fbf1a76f0469677b9684388c9.jpg37.jpg.37447a3fbf1a76f0469677b9684388c9.jpgKako sam prodao moju predivnu Hondu SILVERWING 600 jer mi je bila po kilazi preteska krenuh u potragu za laksim skuterom. Naravno trazio sam da je po mogucstvu Honda ...da ima ravan patos bez one grede (grbe) i da ima minimum 16 coli tockove.

Nisam mogao naci za planiran novac Hondu a bilo je 2 komada...pa sam suzavao izbor da ne duljim i kupio Beverlija 250 iz 2004god. 8 komada sam gledao potrosio oko 200e za gorivo vozeci se po Srbiji dok na kraju ne ubode bas dobar agregat ali motor samo vozen ne ODRZAVAN....Cile matoriji od mene i drugi vlasnik u Sr.oko 8g.kod njega...

Krenuh u detaljno rastavljanje i kontrolu naravno od prednjeg kraja .iako sam  ga doterao na tockovima do Kragujevca.

Detaljno sam se informisao po internetu oko tog modela i usledio je pravi SOK !

Ima radionickuh knjiga za njega ali su sve nedorecene i  uskracene za full informaciju pa moras debelooo ukljuciti mozak ili zvati servisere koji su ovlasceni a oni onako drsko   mi uglavnom kazu preko telefona.....pa kupi  informaciju uplati mi toliko i toliko  ili kaze ....ja to od oka sipam sta stignem, .....mislim na ulje za viljusku prednju i zazore ventila  Honda je ipak BR 1 u svemu...imam pravo uporedjivati jer sam rasturao i jedan i drugi i video sta Piagio radi i kako a i kvalitet materijala ...Honda bezi svima celu svetlosnu godinu u svemu....

UTISAK moj....posle detaljnog rasturanja i zagledanja delova i plastika ..

Beverly  kao i ostali talijani te kupi dok je nov izgledom ( dizajnom  i kolor semom) dajuci lazni utisak da si kupio skupocen motor i da si medju elitom....Uostalom i na forumu se da cesto procitati ....Kupi BV i bices svugde zapazen i okretace se svi za tobom......serem im  se onda u motor koji ima bar 1,500,000 ljudi na planeti .Koja crna elita skorojevici sve

Sta me odusevilo kao starijeg vozaca koji zna sta da trazi od motora i koji pre svega zna za sta mu treba motor:)

Ciklista ! sam vrh ! povozan kao pero  pristupacan za servisiranje( nas koji sami odrzavamo ) prelepo rasporedjena tezina napred - pozadi...vesanje prednje i  zadnje...I pre svega obrtni momenat!!! Fantazija za tu kubikazu i konjazu (tuce po tom pitanju mog omiljenog Kymca i jos mnoge koje sam probao)

Motor koji ce mi sluziti za grad i za put  univerzalac dakle:)

 

10.jpg

15.jpg

16.jpg

13.jpg

14.jpg

11.jpg

17.jpg

9.jpg

32.jpg

34.jpg

33.jpg

31.jpg

35.jpg

30.jpg

12.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg

28.jpg

29.jpg

26.jpg

27.jpg

43.jpg

54.jpg

56.jpg

57.jpg

58.jpg

55.jpg

70.jpg

71.jpg

73.jpg

67.jpg

53.jpg

40.jpg

41.jpg

42.jpg

44.jpg

45.jpg

46.jpg

47.jpg

48.jpg

75.jpg

19.jpg

6.jpg

7.jpg

1.jpg

8.jpg

111.jpg

222.jpg

333.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Moze i da se umesto pistolja na vazduh koristi i neka dugacka sipka sa inbusom pa da se ugura u stap kako bi  drzao kontru dok se odozdo odvija ili zavija ali...meni je lakse u radionici sa pistoljem...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Nisam bas stigao ni sve detalje da slikam i objasnjim,,,vrat sa lezajevima...redosled skidanja plastika....i.t.d...

Prednji kraj sam pretresao i sada znam sta je uradjeno.

Dosla je na red i sredina motora:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Zbog tehnickih nemogucnosti ...nemam 3 ruke..:lol2: nisam slikao neke sitnice ...ciscenje karburatora ...provera termostata na otvaranje i tajming.......zamenu ulja u motoru i diferencijalu...stepen kompresije ....i.t.d.:popovanje:

Moram ovo napisati BOLI ME.!!!

Postoje 2 tipa karburatora za njega ...e sada , ima na  jednom tipu sisica kao na kocionim klestima kojom odzracujete sistem kada menjate antifriz...dok na drugom...ima crevce koje se otkaci na kratko i kada pocne da curi tecnost (antifiriz) vrati se nazad ....meni to nije pilo vodu iz mnogo razloga jer izmedju ostalog nije mu to najvisa tacka ....pa sam ostavio otovoren sud  dok nije sam izbacio u njega .KRETENI u service manualu NIGDE NE PISU KAKO SE ODZRACUJE I GDE !!!

Ipak je Honda majka svima ostalima ;)

Hvala Bogu nije mi prvi u zivotu pa sam resio logicki razmisljajuci..:grr: ali zasto mozgat,i zasto nisu napisali lepo ....ma sve neke polu informacije u radionickoj knjizi UZASSSS

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Vozicu oko 200km dok se sa ovim uljem u motoru ne isperem masinu,  a onda sam planirao skidanje kartera ....kupio sam i originalni dihtung (nije nigde proslinio ni ovaj  sada  ali ce tada morati da se zameni 0  iz razloga sto stanje u karteru mo moze mnogo toga reci  o agregatu....mada prelepoooo i jako tiho radi za sada bez ijednog jedinog stranog zvuka :)

Iznenadilo me sto su apsolutno sve zabice na plastikama na svom mestu i nijedna nije nikada krpljena ...sem te 1  sa slike ali to je toliko ocigledno da je udarena spolja u neki stub ili gde vec ...cak nije  ni odrana (nije klizanje u pitanju)

U planu je......

da se vozim do zime....tada menjam kolor semu celog motora  ai sediste omeksavam i menjam i njemu boju ....ova siva mi je bas monotona  depresivna...imam jednu zamisao za sada  pa cu jos videti  ....:Bandolero:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Dobro, slikao si mu unutrašnje organe, a gde je slika kompletnog skutera?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Bes mi sve ,procitah do zadnjeg sa ushicenjem,i ti ne stavi sliku skuta...Sad si pravi Japi...moras odelce da forsiras...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 9 sati, vidakn je napisao:

Dobro, slikao si mu unutrašnje organe, a gde je slika kompletnog skutera?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

pa svi znaju kako izgleda Beverly 250 .....i sta bi mogao da vidis sa slike celog skutera kada su svi delovi od znacaja ispod plastika???

POENTA je ovog opisa bila pokazati sta je i kako je radjeno ono sto bi svako trebao da uradi na tek kupljenom motoru , da bi se sigurno a i pouzdano vozio a pri tome da ne razmislja sta je precutao ili sakrio neki od predhonih vlasnika.:)

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
pa svi znaju kako izgleda Beverly 250 .....i sta bi mogao da vidis sa slike celog skutera kada su svi delovi od znacaja ispod plastika???
POENTA je ovog opisa bila pokazati sta je i kako je radjeno ono sto bi svako trebao da uradi na tek kupljenom motoru , da bi se sigurno a i pouzdano vozio a pri tome da ne razmislja sta je precutao ili sakrio neki od predhonih vlasnika.
Obzirom da si slikao flaše sa uljem, buksne i konektore a svi znamo kako izgledaju, računam da slika kompletnog motora ne bi bila suvišna...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Gresis prijatelju moj....mnogi i dan danas na FORUMU pitaju ...a gde se sipa ulje ....ili a gde se ispusta ulje .....da ne govorim  o malo vecim zahvatima.....a detaljno sam pisao bas u zelji da ako mogu pomognem nekom da sam u kucnoj radinosti  naravno ako ima volje i iole uslova  sam  uradi sve sto je potrebno a da ga pri tome ne deru majstori i jos pod znakom pitanja dali su bas sve i uradili....

Slikacu popodne i ceo motor samo da namontiram i duzi vizir sa nosacima koje sam upravo danas kupio.:) a koje sam naravno morao i prepravljati.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Samo da ne pređe u raspravu, jer mi nije to bila namera.

Sve si ti super objasnio, nego kompletnije bi bilo da vidimo i ceo motor kad ga već predstavljaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 10 sati, vidakn je napisao:

Samo da ne pređe u raspravu, jer mi nije to bila namera.

Sve si ti super objasnio, nego kompletnije bi bilo da vidimo i ceo motor kad ga već predstavljaš.

Samo za tvoje oci...zelja ispunjena  ...mada sam tek sada dosao iz radionice:)

88.jpg

89.jpg

90.jpg

91.jpg

92.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Beverly kao i svaki drugi nista posebno:klovn: ali do male pre sam grunfovao vizir  za njega .Naime nasao sam po BEZOBRAZNOJ CENI nov u PGSu samo nosac za vizir ...znaci dve sipke ....za koje su mi trazili 6,800 ali kao navodno posto je za stari model i ujedno im je poslednji komad  daju mi popust od 5,400 ili 5,600 nisam zapamtio bas....E sad nastaje sex :hej: nije im kompletan !!!

Fali u pakovanju najbitnije a to su 4 crne plasticne caure koje idu na sipke  a bez kojih nemogu ugraditi i sam vizir.

Nebudem lenj i okrenem par brojeva i nadjem nosac sa sve vizirom ali od Beverliya 500 za 20e :) malo grunfovanja i ugradim nosac .

CILJ mi je funkcionalnost pa zatim tek i estetika.

95.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Jucer a i danas su me 3 vozaca bas dobronamerno na semaforu opomenula da mi je konstantno ukljucen zmigavac.

Kako sam na svim mojim motorima imao buzer  da izbegnem bas takve situacije , danas sam i njega ugradio kod kolege N.F.S. kojem se ovom prilikom zahvaljujem na pomoci:)

96.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Sutra ako da Bog ugradjujem i relej sa elektronikom za svetla.

Naime uzasno me nervira kada dam kontakt i palim motor sve vreme svetli i kratko svetlo.Stoga ugradjujem i taj dodatak sa zadrskom svetla od 10 sekundi :lol2:

97.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Samo za tvoje oci...zelja ispunjena  ...mada sam tek sada dosao iz radionice
88.thumb.jpg.5aeee840480f78bcb94daeda1fc63c21.jpg
89.thumb.jpg.c4e6ddb993ab9d5dadbcd379ee436068.jpg
90.thumb.jpg.7ea4afe9de4716a1dda0928d6b390504.jpg
91.thumb.jpg.35b16f0fc9ca2ff0512a9783f612f62f.jpg
92.thumb.jpg.848417c9fe573033a85a5aa594a77cec.jpg
Tako je!
Lep je to skuter!
Da te služi dugo!



Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Pa da se nastavim gde sam stao sa sredjivanjem...:)

Na zalost vecine sa foruma.....nema za sada sminkanja i lickanja sto se naravno naj vise ceni i prati.....no evo stigao je i za neki kraj a skoro sam na 98% sa pretresanjem motora u celini i silen blok .

Prilicno malo zajeban za skidanje morao mi je pomoci kum ali i muka malo za namestanje ,to jest za ubacivanje jer mora na presu koju naravno nemam ...pa se moralo kod drugog prijatelja koji je ima :)

98.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sve je meni to super, samo se ne slazem za

to da mu je ciklistika dobra. Ili nesto sa mnom nije u redu. Vozio sam brdo skutera i najruzniji osecaj mi je na tom skuteru. Na 500 posebno. Sav se neki klinac uvija. Kad je taj silen blok u do rom stanju onda je situacija malo bolja, ali cim malo popusti katastrofa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

:neznam: i ja sam ga vozio kao igračku (500), ciklistika mu je bila baš super.

 

Sjajan foto manual za pretresanje Bev-a! Ovakve stvari čine forum vrednim čitanja! :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Ja licno nisam kompetentan da dam misljenje o vecini skutera kada je ciklistika u  pitanju.

Razlog je tome sto sam PROBAO oko 30setak skutera a imao ili imali u porodici 5 ili6 .Samim time nije mi isto kada se opusteno vozim na svom i imam ga na vise relacija probati i sabrati utiske ali i videti sta nudi u voznji a opet NIJE isto probati tudji skuter .Iz prostoga razloga bar kod mene .....sto nemam dovoljno vremena da se otisnem na neku duzu relaciju pa samim time nemogu upoznati skuter ...Ovaj Beverly  250 me odusevio sa drzanjem po krivini  ( a neumem inace krivinariti sa skuterom ):lol2: prilikom naglog kocenja isto prelepo drzi  pravac i uopsteno ....ram mu je krut ne upreda se kao kod drugih skutera koje sam imao prilike voziti.PUN POGODAK sto see tice ciklistike  bar po meni i mojim potrebama i nacinu voznje:)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Rekao sam da mozda sa mnom nesto nije u redu. Ja nikako ne mogu da se nadjem sa njim. I uvek bi pre kupio 250-300 nego 500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja