Jump to content

Moto Zajednica

Patike

Recommended Posts

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Posle ponovo iscepanih patika odlučim se na nešto drugačiji pristup.
Odem i kupim sebi neke patike od nekog megog materijala sa mrežicom odozgo.Definitivno nisu za vožnju motora.
Pošto mi je pretoplo u moto duboim patikama ili čizmama da vozim po lokalu,a ne ide da u Fila papučama idem na posao kreće razmišljanje(To mi je teško palo).
Zahtevi su bili da ne klizi ,da je dovoljno izdržljiva da istrpi menjač,prednost prirodni materijal,da se ne kuva jako noga u njima...
Odluka je pala na Patike za fudbal.https://www.sportvision.rs/patike/7100647-umbro-only-football-ic
Napravljene od prirodne kože,đon neklizajući i predviđene za šutanje.
Danas sam ih uzeo i prva vožnja  [yahoo] osećaj na menjaču skoro pa ko u Fila papučama.Probao stvarno nije klizav đon.
Najvažnije lagane i udobne .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Kopacke su zakon.

Stvarno u lokalu na 5-10 min po ovoj vrućini sta nositi.
Ja sam pre neki dan uzeo patike za trčanje u komoenzaciji, ali nisam zadovoljan kako lezu na menjač. Možda dok se razgaze jedno 2-3 meseca.

Inače ja na posao odneo Fila papuče i onda kad dodjem samo se preobujem iz gore pomenutih patika.
b6eb9a2bc39a21e838ed08829870d46b.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

^^И исто тако никакву потпору за зглоб немају, не чувају га ни најмање од пу, пу, далеко било ситуација.

 

Такође, иако су за шутирање прављене, неће дуго одолевати мењачу и немају никакво ојачање на том делу.

 

И још једна ствар, али то је већ до фирме, тек је нешто мало пристојније ићи у њима на посао него у сандалама.

 

То је оно што видим од мана. Позитивне стране си већ навео

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

UMBRO ONLY FOOTBALL IC

 

Sasvim pristojno deluju odozgo.Što se zaštite tiče.Ja sam svoj motor počeo da vozim pre 37 godina.Tada nismo imali pristup opremi i ja sam naučio da to tako može i može.Vožnja motora je sračunati rizik i u ful opremi.Da kada idem na kupanje vozim u šortsu i majici

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Za relacije 5-10minuta jel nije praktičnije biciklo?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Jeste za većinu normalnih ljudi.
Već na 25 stepeni do posla na biciklo stizem mokar, a zimi mi hladno dok na motoru zimska jakna i dugačke gace omogućavaju da se udobno vozim od 5+ stepeni.
Neka bude 10 min ako se ide malo duzim putem , još 10 nazad i da se završi neki poso... Oko 30-40 min vožnje dnevno nije loše, s obzirom da zbog sitne dece ne mogu da vozim ture. Ili ovako ili nikako za sada.

Mozda za patike, sorc I majicu na motoru može da se kaže da je ok ako vozimo kao biciklu ili skuter za prevoz po gradu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
On 27.6.2019. at 20:07, JevtaNS je napisao:

UMBRO ONLY FOOTBALL IC

 

Sasvim pristojno deluju odozgo.Što se zaštite tiče.Ja sam svoj motor počeo da vozim pre 37 godina.Tada nismo imali pristup opremi i ja sam naučio da to tako može i može.Vožnja motora je sračunati rizik i u ful opremi.Da kada idem na kupanje vozim u šortsu i majici

Kako stvarnost moze da te preobrati...Kao mog sina...Ali mator si ...,nemoš ti naučiti više...:gej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
On 29.6.2019. at 9:11, Savan je napisao:

Za relacije 5-10minuta jel nije praktičnije biciklo?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ja do posla imam 12,5 km regionalni put sa dosta kamiona.Nije za biciklo.

pre 23 minuta, sashac je napisao:

Kako stvarnost moze da te preobrati...Kao mog sina...Ali mator si ...,nemoš ti naučiti više...:gej:

Možda bi i naučio kada bi hteo.Ali smatram da kvari užitak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Neki ljudi jednostavno vole da meću bez kurtona. Pokupe neke kurve i doplate da jebu bez i misle se valjda neće.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 2 sati, Savan je napisao:

Neki ljudi jednostavno vole da meću bez kurtona. Pokupe neke kurve i doplate da jebu bez i misle se valjda neće.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Oni koji vole bez kurtona ne kupe kurve, a oni koji  kupe kurve sa kurtonom neka se zapitaju sta i sa kim rade. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa vidiš da neki vole da rizikuju :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1573 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Obožavam ove fantazmagorične obrte u temema kada se u par postova stigne od patika do prezervativa.  :lol2:

Doduše i prezervativ se može smatrati delom moto-opreme, tako da je sve to vrlo on-topic.  :D

 

Eto, recimo, onaj putopis po Rusiji by @SHeLLe  -  nezamisliv bez gorepomenutog  :lol:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jbg, iz digresije u digresiju i tako ... :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

I ja mrzim likove koji na jednu zadatu temu pišu večito o sebi i svojim kompleksima i te komplekse ne izlečene turaju pod nos svima kao da je to pravilo.
Druže ako ti sedaš na motor svaki put kao robo kap to je tvoj izbor i problem, ne nameći ga svima pod moranje uz cinične opaske.
Što se tiče udesa uredna vožnja i sreća najviše pomažu, sve ostalo je tek posle.

Послато са уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Devedesetih niko kacigu nije nosio, pogotovo ne po gradu. Koja je poenta da sednes na neku zver od motora a da te ribe ne vide...
Osim, naravno, onih koje su se lozile na nindža kornjače.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre sat vremena, bit je napisao:

I ja mrzim likove koji na jednu zadatu temu pišu večito o sebi i svojim kompleksima i te komplekse ne izlečene turaju pod nos svima kao da je to pravilo.
Druže ako ti sedaš na motor svaki put kao robo kap to je tvoj izbor i problem, ne nameći ga svima pod moranje uz cinične opaske.
Što se tiče udesa uredna vožnja i sreća najviše pomažu, sve ostalo je tek posle.

Послато са уз помоћ Тапатока
 

Evo pre neki dan na + 40 u 12 sat podne bih kod cika Rajka nam dragog,i neka posvedoci da sam uredno imao moto patike-duboke, marke HG,Dig pantalone sa protektorima,ixs mash jaknu,rukavice kozne sevnty degrees air flow,i pojas marke dainese.I namestismo automat za migavce,i moze isto da posvedoci da sam bio skroz suv,kad se skinuh...

Tvoja mrznja prema nama likovima kompleksasima(voleo bih da me upoznas,pa da onda popricamo o mojim kompleksima) je tvoj problem,i moras sam to da prevazidjes.Barem ja,cinican nisam bio.A moj sin je ostao bez koze leve ruke,i leve noge,i 3 meseca se oporavljao,i jos ima problem sa nervima sake-jer nije hteo da me poslusa,i u sorcu i majici je otisao do trznjaka 500 metara od zgrade.Ja samo zelim da vas sve vidim citave,i zdrave,zato sam nekad kategorican.Oprostite mi na tome.

A tema koje su fudbalerske patike dobre za motor-ravna je gluposti.Jevto brate izvini.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Vidiš da ima neki lični razlog za nepoštovanje naslova teme i pametovanje.

Retko ko je ovde maloletan, ako pita za patike onda patike, ne robo kap oprema i priče o bezbednosti. Da je tako, svi bi terali oklopna vozila, ne bi prelazili pešački i td...

Nezgode se dešavaju na svakom mestu i u svim životnim okolnostima, nemoguće je biti pripremljen na sve to. Meni je žao što si imao tragediju ali to ti ne daje za pravo da forsiraš opremu od 1500-2000 e nekome ko je pitao za najobičnije patike. Eto vidiš sve si nabrojao kao oni likovi iz YouTube videa...

Druže i ja bi kortež ili majbah blindirani ali...

 

Послато са уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 5 sati, bit je napisao:

Vidiš da ima neki lični razlog za nepoštovanje naslova teme i pametovanje.

Retko ko je ovde maloletan, ako pita za patike onda patike, ne robo kap oprema i priče o bezbednosti. Da je tako, svi bi terali oklopna vozila, ne bi prelazili pešački i td...

Nezgode se dešavaju na svakom mestu i u svim životnim okolnostima, nemoguće je biti pripremljen na sve to. Meni je žao što si imao tragediju ali to ti ne daje za pravo da forsiraš opremu od 1500-2000 e nekome ko je pitao za najobičnije patike. Eto vidiš sve si nabrojao kao oni likovi iz YouTube videa...

Druže i ja bi kortež ili majbah blindirani ali...

 

Послато са уз помоћ Тапатока

Da ,i zato je ortopedija puna svaki dan,zbog takvih razmisljanja.Ma samo da skoknem do iza coska...Jevta je super lik,i zreo covek.Ali barem Nike air force one(duboke),a ne one fudbalerske plitke patikice...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Jevta kada hoće duboku obuću bira u ormai između dvoje dubokih moto i moto čizama.

Ali jevta ima hedonističku crtu i voli da uživa u životu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

I ovaj bio hedonista...

s1200_Tennis_Shoes.jpg
WWW.VITALMX.COM

Thought i`de share this... "Please wear boots while riding, because tennis shoes obviously won't cut it when that time comes. (EMS pic after motorcycle crash where tennis shoes...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3475 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Što se opreme (zaštitne) tiče, treba naći kompromis jer često preterana količina (ili neadekvatna vrsta opreme za date vremenske uslove ili vrstu vožnje) isto može da uslovi da nam vožnja bude nesigurna i neprijatna.

Svaka delatnost kjom se  bavimo nosi i neki rizik, pa tako i onaj ko vozi motor mora da računa sa nekim rizikom i da bude svestan da postoji mogućnost da doživi nesreću i da bude povređen.

Vrlo je bitno da svako za sebe (i za svaku vožnju) odredi kojem se riziku izlaže i da na osnovu toga izabere i odgovarajuću opremu. 

Kada vozim zimi oblačim sve što imam (da bih se zaštitio i od hladnoće i od mogućeg pada koji je u takvim uslovima vrlo izvestan). Kada po vrućini krenem negde na par kilometara, nosim patike (ili sandale), često obučem i šorts i majicu i rukavice. Pri tome načinom vožnje (sporo i opušteno) smanjim mogućnost da doživim udes na minimalnu meru (što nikako ne znači da je moguće da se tako nešto isključi) ali se to uzima u obzir kao proračunati rizik.

I tokom leta na dužem putu nosim kožne pantalone i jaknu i ozbiljne čizme. rukavice se uvek podrazumevaju.

 Jeste tačno da čovek može da doživi udes i na vožnji od par stotina metara od kuće, isto kao i na par stotina kilometara, ali opet naglašavam da je situacija takva da na vožnju od par kilometara mogu da vozim i sa 20-30km/h, a na dužem putu to ne biva nikako. A takođe i ako se smlatim u blizini kuće komplikacije su (i za mene i za bližnje) mnogo manje nego na par hiljade kilometara dalje. Meni je motor prevozno sredstvo a ne sredstvo za iživljavanje i nabijanje adrenalina, pa shodno tome i vozim takvu vrstu vožnje i nosim i odgovarajuću opremu za datu priliku.

Kada sam pre tri godine imao udes (na petstotinak metara od kuće) imao sam na sebi kacigu, sandale, šorts, rukavice i prsluk. Pri udesu napukla kaciga (Shoei) i spasila mi glavu, a sakupilo se ukupno četrnaest preloma (uglavnom rebara, neka i višestruko), da pri tome nisam imao ni jednu jedinu ogrebotinu bilo gde na telu.

Pre svega načinom vožnje (i predviđanjem u saobraćaju) umanjiti mogućnost da dođemo u situaciju da imamo udes, a izborom opreme smanjujemo mogućnost da pri eventualnoj nesreći teže stradamo. 

Tačna pravila šta nositi u određenoj situaciji niko ne može da nam odredi, to sami moramo da odlučimo (prema proceni opasnosti na konkretnoj vožnji i prema onome koliko smo spremni da rizikujemo).

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 23 minuta, zika56 je napisao:

često preterana količina (ili neadekvatna vrsta opreme za date vremenske uslove ili vrstu vožnje) isto može da uslovi da nam vožnja bude nesigurna i neprijatna. 

Upravo tako, zamislite da čekate u gradskoj gužvi u punoj opremi na semaforu i proklinjete autobus koji se nacrtao baš pored vas, a i onaj ispred koji vas, osim gušenja gasovima još i dodatno greje.   I onda nervoza samo raste i čim se ukaže prilika zavrće se gas da bi malo vazduha ušlo kroz opremu i dalo trunku osveženja.

 

Kada vozim u majici, vozim dosta laganije u odnosu na vožnju u punoj opremi jer znam da će me svaki eventualni incident koštati daleko više nego da sam navukao na sebe svu zaštitnu opremu.

I da, svako sedanje na motor treba da bude proračunato prihvatanje rizika, te se u tom smislu za to treba i pripremiti.

Takođe koristim motor kao prevozno sredstvo, i prošle godine sam imao udes vraćajući se sa sastanka u cipelama i košulji.   I dalje nosim košulju na posao i na isti idem motorom.  Jbg, proračunati rizik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Što se opreme (zaštitne) tiče, treba naći kompromis jer često preterana količina (ili neadekvatna vrsta opreme za date vremenske uslove ili vrstu vožnje) isto može da uslovi da nam vožnja bude nesigurna i neprijatna.
Svaka delatnost kjom se  bavimo nosi i neki rizik, pa tako i onaj ko vozi motor mora da računa sa nekim rizikom i da bude svestan da postoji mogućnost da doživi nesreću i da bude povređen.
Vrlo je bitno da svako za sebe (i za svaku vožnju) odredi kojem se riziku izlaže i da na osnovu toga izabere i odgovarajuću opremu. 
Kada vozim zimi oblačim sve što imam (da bih se zaštitio i od hladnoće i od mogućeg pada koji je u takvim uslovima vrlo izvestan). Kada po vrućini krenem negde na par kilometara, nosim patike (ili sandale), često obučem i šorts i majicu i rukavice. Pri tome načinom vožnje (sporo i opušteno) smanjim mogućnost da doživim udes na minimalnu meru (što nikako ne znači da je moguće da se tako nešto isključi) ali se to uzima u obzir kao proračunati rizik.
I tokom leta na dužem putu nosim kožne pantalone i jaknu i ozbiljne čizme. rukavice se uvek podrazumevaju.
 Jeste tačno da čovek može da doživi udes i na vožnji od par stotina metara od kuće, isto kao i na par stotina kilometara, ali opet naglašavam da je situacija takva da na vožnju od par kilometara mogu da vozim i sa 20-30km/h, a na dužem putu to ne biva nikako. A takođe i ako se smlatim u blizini kuće komplikacije su (i za mene i za bližnje) mnogo manje nego na par hiljade kilometara dalje. Meni je motor prevozno sredstvo a ne sredstvo za iživljavanje i nabijanje adrenalina, pa shodno tome i vozim takvu vrstu vožnje i nosim i odgovarajuću opremu za datu priliku.
Kada sam pre tri godine imao udes (na petstotinak metara od kuće) imao sam na sebi kacigu, sandale, šorts, rukavice i prsluk. Pri udesu napukla kaciga (Shoei) i spasila mi glavu, a sakupilo se ukupno četrnaest preloma (uglavnom rebara, neka i višestruko), da pri tome nisam imao ni jednu jedinu ogrebotinu bilo gde na telu.
Pre svega načinom vožnje (i predviđanjem u saobraćaju) umanjiti mogućnost da dođemo u situaciju da imamo udes, a izborom opreme smanjujemo mogućnost da pri eventualnoj nesreći teže stradamo. 
Tačna pravila šta nositi u određenoj situaciji niko ne može da nam odredi, to sami moramo da odlučimo (prema proceni opasnosti na konkretnoj vožnji i prema onome koliko smo spremni da rizikujemo).

Razumem tvoju motivaciju da napises to sto si napisao u potpunosti. Ali...moram donekle dopuniti neke stvari za koje smatram da nisu 100%.
Jevta, ti, pa donekle i ja, i gomila drugih ovde, smo odrasle drtine koje znaju šta i kako i odluke donosimo svesno na osnovu naučenog i lično dozivljenog pa je samim tim i teze ubediti takvog nekog da ne radi ono sto on lično misli da je ispravno. ‘Omudrali’ smo previše za to i tek nijanse sa dobrom potporom mogu da promene naše mišljenje o nečemu a konkretno u ovom slučaju o bitnosti obuće tokom vožnje.

Meni lično je zao onih mladih koji još nisu imali prilike da nauče na ovaj ili onaj način a imali su sreće da ih ne snadje neko zlo i igrom slučaja su dospeli do ovih redova i možda kao zadnja barijera pred neko zlo oni bi trebali da pročitaju ispravne činjenice. Kolika bi greota bila da neki klinac odabere patike da kupi umesto čizama, misleći da je to OK jer je tako procitao ovde a potom izgubi nogu, posao, porodicu..

Konkretno, rizik, bilo da voziš 30 / 50 / 100 je potpuno isti. Kad voziš 30 imaš lažni osecaj sigurnosti da si ti više in control nego kad voziš 100. Nije istina, voziš 30 i sa jedne strane ti zalaje neko kuče i odvuče ti pažnju dok sa druge strane neki klinac glumi Ronalda i napuca loptu koja se odbije i pravo tebi pod točak. Mozes biti iskusan koliko hoćeš, takve situacije nemaš pod kontrolom i oljustices asfalt. Znaci rizik je isti, u proračunu rizika si ti kao vozač, tvoje vozilo i okolina. Ono sto se zapravo razlikuje su moguće posledice na razlicitim brzinama, tesimo se kao prvo neće to nas a kao drugo, prezivecemo to bezbolno. Slika na netu koliko hoćeš takvih koji su mislili na taj način.

Na kraju se opet sve svodi na individualni zaključak pojedinca kakav će izbor napraviti. Ali naša odgovornost je da stavimo činjenice na pravo mesto i da stvari nazovemo onako kakve jesu. Kaciga glavu čuva, rukavice ruke, a cizma nogu. Patika je modni detalj u ovom slučaju i ne dodaje ništa bezbednosti.

Srećno u odluci i puno uživanja u vožnji.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja