Jump to content

Moto Zajednica

MotoGP Asen 2019

Recommended Posts

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Ono što mi  ide na živce, je što je na Fenatija skočila kuka i motika, jer je idiotski udario čovjeka. A ovaj čovjeka na zemlji da potrga ne bi li došao do motora i alali Huso materi, ništa.


Istina... Mislim da je 73 preterao. Kontam da je prso ali opet - ovaj lezi dole zaglavljen ispod motora (mogla mu je i noga biti slomljena), a M junior mu se dernja u facu i gura ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Piše lepo na vodi Rosa, ja čitam Rosi.
Nije loše krenuo šampionat za dedu mlađeg 3 godinice od mene, ali ova 3 uzastopna pada + par katastrofa grešaka na kvalifikacihama + sledeće godine je stvarno teško da bude bolji no ove, hmmm. Možda da proba da dođe do 10 u Moto2 ili Moto3...(baš je zeznuto tamo, doduše)
Vinjales nije čudo što je pobedio, od katastrofe na početku je sve bolji i bolji, bukvalno se čekala trka u kojoj će pobediti, ali kasno.
Markez, odvezao stručno, shvatio da je glupo zezati se sa 20 bodova.
Kvartararo, pobediće i on neku trku, ova mu je za malo izmakla.
Rins, jbg. Mir i Morbideli, svaka čast. Dukatijevci, čak i kada se vidi da im loše ide budu 4 i 6.
Sve u svemu, odlična trka. Šteta što je praktično već rešen pobednik, ali zasluženo u svakom slučaju.

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
Pre 12 sati, Biker-Boy je napisao:

 

Pa naravno da nije skakanje na noge kad Markez nekog obidje, to je sasvim normalno, to se i ocekuje od njega, covek je s razlogom 7-struki sampion, i sad trenutno je sampion i u svom prajmu,

zato i jeste mnogo veca stvar kad neko njega obidje, sasvim logicno, nema to veze s tim da li je Markez popularan ili ne medju publikom.

 





Markez je, zajedno sa Lorenzom, vjerovatno jedan od najomraženijih vozača MotoGP-a.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Meni lično njegov uspjeh ne smeta, naprotiv. 
Uspješni ljudi me inspirišu na mnoge načine.

Samo posmatram, i nekako mi nije "sjeo".
Više volim Dovija od njega, daleko više.
Deda smara, iako je pojam MotoGP vezan za ime Rossi.
Realni budimo, ima maksimalno 10 bitnih imena... svi ostali su tu da napune cirkus.
Lik kojeg nikada prežaliti neću je Simončeli.




EDIT: Isti taj Markez je dva puta u trci izašao sa staze na zeleno.

Jednom čak odmah posle tog zelenog na pravcu napadao vozača ispred sebe.
Mislim da pravila treba da su malo jasnija, da ne kažem jasna!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pravila su jasna, ali ne vaze jednako za svakog, to je problem.

 

Ni ja ne volim svakog vozaca, ali imam ogroman rispekt za sve, pogotovo najbolje vozace.

 

Bas sam pre neki dan gladao kompilacije padova raznih vozaca, pa to je neverovatno, zilioni padova, letova, lomova... ti ljudi imaju celicnu volju i muda, svaka im cast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
a338b09021d1c7663bf3e6d22093af2a.jpg
WWW.AUTOSPORT.COM

Yamaha MotoGP rider Valentino Rossi has apologised for his crash with LCR Honda's Takaaki...

 

Ne kapiram kako bi postavljanjem videa nesrece naskodili ugledu i sponzorima institucije zvane Rossi. 

Takva vrsta protekcije ne vidim kako pomaze bilo kome. Meni kao postovaocu Rosija, ostavlja gorak ukus u ustima. 

Svi grese. Te motore voze ljudi.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nisu ga u tom momentu "hvatali" ovim letecim kamerama, s obzirom da je bio daleko od bilo kakve borbe za neko ozbiljnije mesto a trka tek u zaletu? 

Ne verujem da bi cenzurisali, tj da ne bi pustili snimak. Ali opet, dorna je to. 

Nego, izgleda kao da je bas bio brz na izlazu kad obilazi, i onda nestade prednji kraj. Vrlo nekarakteristicno za matorog. Jel se precenio pa kasno kocio? 

Sto se ducatia tice, sa razlogom je Dovi tu gde jeste sa poenima. Zavrsava visoko kotiran svaku trku i skuplja. Jest MM trenutno neprikosnoven, Vinjales u fazama, Qua vrlo blizu da opasno pomuti, ali Dovi je sve vreme tu negde. Ima jos dosta trka, moze svasta da se desi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 5 sati, GuMi5 je napisao:

Lik kojeg nikada prežaliti neću je Simončeli.

Koliko ga je lepo bilo gledati na stazi, neverovatno. 

Nisi jedini... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Koliko ga je lepo bilo gledati na stazi, neverovatno. 

Nisi jedini... 

Vas dvojica ste Rosijevi navijaci jel da Simonceli bog da mu dusu prosti je bio vrlo agresivan vozac, sudar sa Lorencom, izbacio pedrosu i slomio mu kljucnu...al dedu nije opizdio nijedared pa je miljenik? Odgledajte film "hiting the apex" ima ona konferencija za stampu gde ga Lorenco ljudski upozorava da ne dolazi u kontakt sa drugim vozacima i smanji agresivnost nasta se Sic sprdao i zbijao sale. Koje rezultate je ostvario u motogpu dok je vozio, kolko pobeda, postolja...Vinjales ima bolje rezultate, quartararo daje nadu da ce biti uspesniji. da nije dedin ortak i da ga nije deda na dukatiju puko jer Sic nije hteo da pusti motor, do sad bi bio zaboravljen, ovako je institucija znate na ciju inicijativu. Nek su njemu siroki putevi nebeski, al nemojte velicati nesto kad nije bilo rezultata za takve hvalospeve.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa nije ni stigo covek da redovno pokaze sta moze, to mu je bila tek druga godina u kraljevskoj klasi, i imao je 2 podijuma i uglavnom top 5 rezultate, bilo je samo pitanje vremena kad ce da se aktivira i da pocne da nize pobede.

I ne zaboravite, nisu svima odma cvetale ruze u kraljevskoj klasi, nekima je trebalo par sezona da udju u stos...

i nisu svi odma upali u fabricki tim, vec kod privatnika kao Simoncelli.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad
3 hours ago, stilgar said:

Vas dvojica ste Rosijevi navijaci jel da emoji41.png Simonceli bog da mu dusu prosti je bio vrlo agresivan vozac, sudar sa Lorencom, izbacio pedrosu i slomio mu kljucnu...al dedu nije opizdio nijedared pa je miljenik? Odgledajte film "hiting the apex" ima ona konferencija za stampu gde ga Lorenco ljudski upozorava da ne dolazi u kontakt sa drugim vozacima i smanji agresivnost nasta se Sic sprdao i zbijao sale. Koje rezultate je ostvario u motogpu dok je vozio, kolko pobeda, postolja...Vinjales ima bolje rezultate, quartararo daje nadu da ce biti uspesniji. da nije dedin ortak i da ga nije deda na dukatiju puko jer Sic nije hteo da pusti motor, do sad bi bio zaboravljen, ovako je institucija znate na ciju inicijativu. Nek su njemu siroki putevi nebeski, al nemojte velicati nesto kad nije bilo rezultata za takve hvalospeve.

 

 

Al se ispredeo covek i osta ziv ..... , da li ti znas sta je radio JLo dok se sam nije poceo lomiti ? I da rezultati su krenuli bas te godine kad je i poginuo ... verovatno bi sledeca sezona bila ta prva uspesna. Inace MM je napravio vise sranja u svim kategorijama nego Sic ... cak je skoro i svoju karijeru doveo u pitanje ....

Inace Pedrosa kad god padne sa motora ode kljucna kost.. toliko je puta lomio da verovano vise ni nema kost ....  nije samo zbog SIC-a

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Pa ne znam, meni lično nije bio "drag" Simončelijev stil vožnje. Previše ljudi je na stazi ispaštalo radi njegove brzine i ponašanja na stazi. Da je bio brz, jeste, ali to mu ne daje pravo da maltretira pola postave na stazi. Preselio se čovjek na onaj svijet, pa nema smisla da se plete po njemu, ali daleko od cvjećke.

  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Daleko od toga da je bio cvećka, mnogo sam ga gotivio, ali takođe nisam opravdavao neke agresivnije manevre. Ono čime je mene kupio je lavovsko srce i harizma koju je imao. A i posle onih para incidenata se smirio i počeo "čistije" da vozi što se i dalo primetiti.

 

lep trenutak mi je bio kad je osvojio drugu poziciju u Australiji i kad mu je Stoner srdačno čestitao u boksu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

@stilgar dobar je deda i sa Morbidelijem, pa nesto ne vidim da ga velicamo na forumu. Dobar je i sa Petrux-om, pa isto nesto ne vidim da Danila velicamo na forumu.

 

Mislim da Sic-a ljudi vole jer je predstavljao neku dozu nepredvidivosti, malo je vise vozio srcem nego glavom. Splet okolnosti je doveo do prerane smrti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, mixa je napisao:

Previše ljudi je na stazi ispaštalo radi njegove brzine i ponašanja na stazi. Da je bio brz, jeste, ali to mu ne daje prave da maltretira pola postave na stazi. 

Nesto mi se to ponavlja u zadnjih par sezona:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Al se ispredeo covek i osta ziv ..... , da li ti znas sta je radio JLo dok se sam nije poceo lomiti ? I da rezultati su krenuli bas te godine kad je i poginuo ... verovatno bi sledeca sezona bila ta prva uspesna. Inace MM je napravio vise sranja u svim kategorijama nego Sic ... cak je skoro i svoju karijeru doveo u pitanje ....
Inace Pedrosa kad god padne sa motora ode kljucna kost.. toliko je puta lomio da verovano vise ni nema kost ....  nije samo zbog SIC-a
Znam sta je JL radio u chupa chups fazi. Samo hocu da kazem da je sticajem nesretnih okolnosti, od simpaticnog, agresivnog vozaca sa harizmom, od koga su se tek ocekivali rezultati, al tek kad i ako sedne na fabricki motor, napravljena legenda jer je najveca legenda tako htela. Ko zna kako bi tekla njegova karijera i dal bi ista napravio u motogp da se nije desilo to sto se desilo, a da je kojim slucajem u nekoj trci oborio i ne daj boze povredio Rosija...zakljucite sami

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 29 minuta, easy naked je napisao:

Zarco je završio trku u Assenu u boxu jer  je motor po njemu bilo previše rizično dalje voziti. Ne secam se da je on pao?

Izjavio je da je bilo rizično jer ima arm pump problem i da nije mogao da kontroliše i oseća motocikl kako treba. Zato se povukao. Inače je u jednom trenutku bio 10. u toku trke

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Piše se detaljan izveštaj sa Asena, samo ide malo sporije pošto se svašta dešavalo iza kulisa na Asenu. Timovi testirali nove šasije, itd, itd 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja