Jump to content

Moto Zajednica

Nekoliko tipova motorista/bajkera/vozaca motora/sta vec...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Vozikam se ja tako neko dan, lijepo vrijeme, nema guzve na putu, vozim lagano, i pocnem da razmisljam o razlicitim tipovima nas koji vozimo na dva tocka i shvatim da tu postoji samo nekoliko kategorija. Ajde da krenem sa obrazlaganjem moje teorije. Kategorije nisu ni po kakvom redu poredane nego kako se sjetim cega.

 

1. "Sminkeri ili pozeri" - Pod ovom kategorijom podrazumijevam veliki broj "bajkera". To su oni koji vecinom voze dva tipa motora. Ili skuter ili R motor. Kad kazem da voze jedan od ova dva tipa motora, ne mislim na to da su svi koji voze skutere ili R-ove u ovoj kategoriji, nego da takvi najcesce voze nesto od ovoga. Njima je bitno da fino izgledaju na motoru, a mnogima predstavlja i neki statusni simbol. Vecinom su to skuteri tipa Piagio Beverly ili tako neki, a obicno voze samo sa onom "tuta" kacigom, u sorcu, patikama ili cipelama i cesto u roze majici... :) Znam, zvuci smijesno i meni dok pisem, ali ih znam nekoliko takvih pa se evo i sada u sebi smijem sto sam ih svrstao u ovu kategoriju. :) Naravno, ganjanje sto veceg broja zenskih celjadi se podrazumijeva. E tu uskacu i mnogi koji voze R-ove. Oni vecinom voze bez ikakve opreme, cak i bez kacige. Bitno im je da dignu motor na zadnji ispred nekog kafica i sl. Njima je stil oblacenja slican ovima na skuteru, osim roze majice. :) Pored dizanja na zadnji, bitno je i da sto brze prodju pored tog istog kafica. Znaci, motor im sluzi samo kao neki "statusni simbol" i kao "mamac" za zene. I, da oni vecinom ne idu na motorijade, osim ako je tu u njihovom gradu, pa da iskoriste defile da se malo izdrndaju.

 

2. "Bajkeri u dusi" - U ovu kategoriju bih svrstao vecinu nas koji volimo motore i uzivamo u njima. Koliko sam do sada vidio, svi sa ovog foruma (osim onog crnog djeteta :D ) spadaju u ovu kategoriju. Znaci, motor im nije statusni simbol i ne voze ga "da bi dobro izgledali na njemu". Odnosno, motor posjeduju i voze za svoj uzitak, a ne da bi bili vidjeni. Posjecuju moto skupove, druze se, odlaze na solo ili zajednicke voznje. Ukratko, uzivaju u carima i blagodetima dva tocka. Mislim da nema potrebe dalje da obrazlazem ovu kategoriju, sve je jasno.

 

3. "Kombinacija 2. i potrebe" - Ovde bih svrstao one koji nisu bas cista kategorija 2. nego motor posjeduju i voze zato sto prepoznaju njegove prednosti i on im sluzi samo za prevoz od tacke A do tacke B. Vecinom zive u velikom gradu, gdje su velike saobracajne guzve, pa je motor idealno prevozno sredstvo za odlazak na posao i dolazak na posao u nekom razumnom roku, jer se lakse mozes provlaciti, i sl. Dobar dio njih spada i u ovu prethodnu kategoriju, pa kombinuju potrebu sa uzitkom.

 

4. "Trkaci" - Jedna skroz druga kategorija, a to je moto sport i voznja trka. Mogu eventualno da budu i u nekoj od prethodnih kategorija, ali su cesto kategorija za sebe. Ne moram ih posebno opisivati, jer je to svijet za sebe, posto svakako ne ucestvuju u saobracaju, nego samo na stazi.

 

 

Eto, to su otprilike u grubo cetiri kategorije kako sam ja podijelio vozace motora.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Lukavac, Be i Ha.
  • Motocikl: Suzuki GS 450 L

Zanimljiv referat, ali jako opsirna tema i kao i uvijek vrlo tesko je napraviti adekvatnu podjelu kad se radi o vrstama ljudi ili motociklista u ovom slucaju. Razumijem, onako u grubo vec je naglaseno, ali 4 kategorije su premalo i potrebno je barem po meni jos dosta u najmanju ruku, podkategorija.

Meni recimo je bitno kako izgledam na motoru barem samom sebi tako da uvijek gledam da jakna ili pantalone budu lijepe dizajnom ali da poziram i vozim bez opreme ne.

Motore volim od "malih nogu" sto bi se reklo ali skupove ne podnosim organski i ne posjecujem iste pa onda nekako i nisam za tu kategoriju bajker u dusi iako motor vozim iskljucivo za svoju dusu i samo radi vlastitog uzitka. :moto2:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 48 minuta, blackbeast je napisao:

Pa dobro, podjela jeste gruba, ali je dozvoljeno mijesanje kategorija. :-)

 

u suštini je sranje podela.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ja vozim "golišavog", svraćam na moto skupove i često nosim roze majicu. Zbog toga što mi ide uz ožiljke na licu... Sad sam se rascepio kao ličnost.:stabre::D

U koju kategoriju da se svrstam?:D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Postoji i  kategorija 5, a to su oni koji smatraju da ako voze motore iz nekog razloga vrede više i da su "bolji ljudi" od onih koji ih ne voze.   :staa:

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Mislim da ste propustili još jednu veliku skupinu/vrstu "bajkera", a to su oni koji imaju motor ali "ne stižu da ga voze"!?

  • Sviđa mi se 4
  • Tužan 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Hehe, gde da se ja smestim? Skoro pa sam se rodio na motoru jednog martovskog dana davne 1963 godine, da je pokojni ćale vozio nekog tadašnjeg kolibrija, a ne Zundapp-a. Sreća moja, (a i majčina), stigosmo na vreme u bolnicu :). I tako godina za godinom, motor za motorom, završih ja sa ovom mojom vernom mazgom. Kožne pantalone, kožna jakna, majca i prsluk sa bojama kluba, volem bre pivo, a volem i skupove, druženje, zezanje... A volim i neobavezne ture sa lepšom polovinom i ako se nađe neko još od kolega. Reče Sashac, pametni i glupi. J...bem li ga gde sam? Pametan, verovatno što još uvek vozim i u jednom sam komadu, a glup, što se u ovim godinama grčim na zujalicu, umesto da ko i svaki normalan čikica vozim BMWa. Al jedno znam: briga me kako ću da izgledam na motoru, briga me za skuvane putnike u kolima bez klime. Imam ja svoj motor i svoje uživanje. I lepo se družimo evo već četrdeset godina

Živeli moji motoristi, bajkeri, šminkeri, pozeri i ostali :BJB-Kawasaki:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Postoje 2 grupe bajkera.Pametni i glupi.:takoje:


Ok za bajkere.
Kako dijeliti ljude koji nisu “bajker”?


Vozim motor, nisam bajker.
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2
3 hours ago, mrle said:

u suštini je sranje podela.

Pa dobro druze, ne moras odmah da vrijedjas. Ako nisi shvatio, tema je vise saljivog karaktera. Nisam ja sproveo nikakvo naucno istrazivanje nego cisto iz zezancije napravio grubu podjelu, iz nekog mog ugla. Naravno da ima jos kategorija i milion podkategorija, ali sam ovo napisao zato sto iz svake ove grupe znam bar nekoliko likova. Pa i onih na Beverliju u roze majici i bijelim patikama. :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2348 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 7 minuta, el classico je napisao:

 


Ok za bajkere.
Kako dijeliti ljude koji nisu “bajker”?


Vozim motor, nisam bajker.

 

A,pa to je bar lako. Za te podele mi na Balkanu smo prvaci sveta!

Srbi i hrvati, cetnici i partizani, gejaci i švabe, rokeri i narodnjaci, mi i oni...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N
1 hour ago, DonToni said:

Mislim da ste propustili još jednu veliku skupinu/vrstu "bajkera", a to su oni koji imaju motor ali "ne stižu da ga voze"!?

Popularna kategorija medju bajkerima-uvoznicima motora. "Prodajem zbog nedostatka vremena. Kupac placa samo registraciju!"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Mislum da bi na 6. mestu mogli da budu vozaci Harlija, u vecini slucajeva krupni ili malo puniji ljudi, u koznim jaknama i prslucima, sa kacigama kao vojnim slemovima, ali crne boje. Veliki broj njih je uclanjen u neke moto klubove, cesto prave zajednicke voznje i zajednicke ture sa drugim clanovima, zajedno izlaze po pub-ovima i kafanama. I takodje veliki broj njih nose velike brade :D
Ne retko, sa njima na motoru mozete videti i lepse polovine u slicnom stilu oblacenke (Izuzev brade, one ih depiliraju... Uglavnom )

7. Mesto bi bili bajkeri u pokusaju, koji nisu polozili za motor, ili su tek polozili, kupili motor, uglavnom neki jaci zbog poziranja, a ne smeju da ih voze :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre sat vremena, el classico je napisao:

 


Ok za bajkere.
Kako dijeliti ljude koji nisu “bajker”?


Vozim motor, nisam bajker.

 

isto.Pa bajkeri su ljudi...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 7 sati, blackbeast je napisao:

Vozikam se ja tako neko dan, lijepo vrijeme, nema guzve na putu, vozim lagano, i pocnem da razmisljam o razlicitim tipovima nas koji vozimo na dva tocka i shvatim da tu postoji samo nekoliko kategorija. Ajde da krenem sa obrazlaganjem moje teorije. Kategorije nisu ni po kakvom redu poredane nego kako se sjetim cega.

 

1. "Sminkeri ili pozeri" - Pod ovom kategorijom podrazumijevam veliki broj "bajkera". To su oni koji vecinom voze dva tipa motora. Ili skuter ili R motor. Kad kazem da voze jedan od ova dva tipa motora, ne mislim na to da su svi koji voze skutere ili R-ove u ovoj kategoriji, nego da takvi najcesce voze nesto od ovoga. Njima je bitno da fino izgledaju na motoru, a mnogima predstavlja i neki statusni simbol. Vecinom su to skuteri tipa Piagio Beverly ili tako neki, a obicno voze samo sa onom "tuta" kacigom, u sorcu, patikama ili cipelama i cesto u roze majici... :) Znam, zvuci smijesno i meni dok pisem, ali ih znam nekoliko takvih pa se evo i sada u sebi smijem sto sam ih svrstao u ovu kategoriju. :) Naravno, ganjanje sto veceg broja zenskih celjadi se podrazumijeva. E tu uskacu i mnogi koji voze R-ove. Oni vecinom voze bez ikakve opreme, cak i bez kacige. Bitno im je da dignu motor na zadnji ispred nekog kafica i sl. Njima je stil oblacenja slican ovima na skuteru, osim roze majice. :) Pored dizanja na zadnji, bitno je i da sto brze prodju pored tog istog kafica. Znaci, motor im sluzi samo kao neki "statusni simbol" i kao "mamac" za zene. I, da oni vecinom ne idu na motorijade, osim ako je tu u njihovom gradu, pa da iskoriste defile da se malo izdrndaju.

 

2. "Bajkeri u dusi" - U ovu kategoriju bih svrstao vecinu nas koji volimo motore i uzivamo u njima. Koliko sam do sada vidio, svi sa ovog foruma (osim onog crnog djeteta :D ) spadaju u ovu kategoriju. Znaci, motor im nije statusni simbol i ne voze ga "da bi dobro izgledali na njemu". Odnosno, motor posjeduju i voze za svoj uzitak, a ne da bi bili vidjeni. Posjecuju moto skupove, druze se, odlaze na solo ili zajednicke voznje. Ukratko, uzivaju u carima i blagodetima dva tocka. Mislim da nema potrebe dalje da obrazlazem ovu kategoriju, sve je jasno.

 

3. "Kombinacija 2. i potrebe" - Ovde bih svrstao one koji nisu bas cista kategorija 2. nego motor posjeduju i voze zato sto prepoznaju njegove prednosti i on im sluzi samo za prevoz od tacke A do tacke B. Vecinom zive u velikom gradu, gdje su velike saobracajne guzve, pa je motor idealno prevozno sredstvo za odlazak na posao i dolazak na posao u nekom razumnom roku, jer se lakse mozes provlaciti, i sl. Dobar dio njih spada i u ovu prethodnu kategoriju, pa kombinuju potrebu sa uzitkom.

 

4. "Trkaci" - Jedna skroz druga kategorija, a to je moto sport i voznja trka. Mogu eventualno da budu i u nekoj od prethodnih kategorija, ali su cesto kategorija za sebe. Ne moram ih posebno opisivati, jer je to svijet za sebe, posto svakako ne ucestvuju u saobracaju, nego samo na stazi.

 

Eto, to su otprilike u grubo cetiri kategorije kako sam ja podijelio vozace motora.

A ima i onih koji, kad nemaju šta da rade, smišljaju svoje teorije i pokušavaju da ostale trpaju u pojedine grupe i kategorije.:P 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N

9. Vozači zapuštenih tomosa? - Iskopan u rudniku mrkog uglja u jugozapadnoj Sloveniji 1926. Tablice i saobraćajna još uvek na Kraljevinu SHS. Poslednji servis pred kraj sezone 1945-e. Dobra šara na gumama. Ne kvari se. Sipaj i vozi.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Do sada kad god sam sreo kolegu na dva tocka, uvek je pozdravio ili otpozdravio. Nekako je lep osecaj kada ti se neko javi ko uziva u istim stvarima kao i ti :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

E, videces jednom kad ti se desi da te iskuliraju, vide da se javis ali prave se da si vetar, da te nema, u trenutku ti dodje da napravis polukruzno, krenes za njim i na semaforu utvrdis koliko je kvalitetna njegova kaciga xD

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja