Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha xt 660 x ne pali ventilator hladnjaka

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Molim za pomoc. Na yamahi moga sina nece da upali ventilator hladnjaka. Linija od releja do ventilatora radi ali relej ne dobija masu pa nece da pokrene ventilator. Ima li neko iskustva sa ovakvim slucajem. Napominjem da je zbog pada motocikla puklo crevo za vodu pa sam posle zamene creva dolio destilisanu vodu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Mislim da nije relej vec termo prekidac i na njega ide samo + skines oba kabla sa njega pa sastavi i trebao bi da se upali ventilator. Neka opet jos neko potvrdi jer ne znam kako je tacno ali prdpostavljam da je tako i na tom motoru. Ako ne pali kada sastavis te zice onda ne dolazi napajanje do termo prekidaca. Opcija je da napravis prekidac dok ne kupis novi termo prekidac92f2603d7172945e37fee84448da18e8.jpg

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Bigore nije tako ovde. Rele koji pusta ventilator ima direktan plus a masu dobija odnekud. Tu masu ne mogu da provalim odakle ide.kada dovedem masu na relej sve radi normalno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Prijatelju proveri sam sve to. Nema termo prekidac na hladnjaku. Izgleda da masu dobija preko kompjutera a kompjuter dobija informaciju preko nekog termodava koji kad iskljucim ventilator se pali ali se motocikl odmah gasi. Meni je ovo cudno jer je pre pada sve normalno radilo. Neznam da li je mozda dodavanjem vode u hladnjak i bocu za vodu mozda nastao neki vazdusni cep pa zato nece da pokrene ventilator. Pri padu je puklo neko crevo za vodu koje sam zamenio i dodao vodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ovde je nastao nesporazum zbog terminologije. Relej zna se sta je, ne moze relej da bude prekidač. Ti imas problema sa prekidacem, da li je on elektronski ili termicki manje je vazno. Ako je elektronski onda mora da ima neku sondu koja meri temperaturu, mozda je ona u prekidu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja