Jump to content

Moto Zajednica

Pritisak u gumama

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s
1 hour ago, ivica744 said:

A gde ode i skontrolise?

Pa ode tamo gde inace pumpa gume, na benziskoj stanici ili sa licnim manometrom, ne razumem ljudi pa valjda redovno proveravate pritisak u pneumaticima. Gde moze da se doduva guma nego na pumpi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Imam svoj manometar a i kupio sam pumu za bajs sa manometrom, ona velika. Uzeo sam neku Italijansku, bila je oko 3K dinara.

Pumpa extra, kontrolišem gume pred svaku dužu vožnju ili na 15 dana.

Fabrika je preporučila 2,5/2,5  a ako je suvozač onda zadnja ide na 2,9.

Ja se toga pridržavam i nisam imao problema do sada.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@bajker71,@baracoka,kupio sam dosad ko zna koliko manometara i pistolja za pumpanje guma,i cesto se desavalo da budu netacni,pogovo oni kupljeni u prodavnici auto delova.Sa kupovinom novih demonterki stigli su mi i bazdareni manometri,pored njih sam kupovao michelin bazdarene (cca 100 eura).Manometre koji stoje napolju i sluze za dopumpavanje guma podesim prema onima koje samo ja koristim i njih kontrolisem prema bazdarenima jednom sedmicno,tako da nemojte misliti da su na benzinskim precizniji nego kod vulkanizera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s
2 minutes ago, ivica744 said:

@bajker71,@baracoka,kupio sam dosad ko zna koliko manometara i pistolja za pumpanje guma,i cesto se desavalo da budu netacni,pogovo oni kupljeni u prodavnici auto delova.Sa kupovinom novih demonterki stigli su mi i bazdareni manometri,pored njih sam kupovao michelin bazdarene (cca 100 eura).Manometre koji stoje napolju i sluze za dopumpavanje guma podesim prema onima koje samo ja koristim i njih kontrolisem prema bazdarenima jednom sedmicno,tako da nemojte misliti da su na benzinskim precizniji nego kod vulkanizera.

Sigurno je da nisu precizniji na benziskim o tome je i rec :) a sto se manometra tice meni je najpouzdaniji onaj koji imam u pneumaticima na automobilu i oni redovno pokazuju razliku od 0.2 bara u odnosu na digitalne manometre na nisovim pumpama, sto se tice rucnih meni se KTM trkacki manometar pokazao odlicno,  moze se naci na internetu za 30ak evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 19 minuta, baracoka je napisao:

Sigurno je da nisu precizniji na benziskim o tome je i rec :) a sto se manometra tice meni je najpouzdaniji onaj koji imam u pneumaticima na automobilu i oni redovno pokazuju razliku od 0.2 bara u odnosu na digitalne manometre na nisovim pumpama, sto se tice rucnih meni se KTM trkacki manometar pokazao odlicno,  moze se naci na internetu za 30ak evra.

Ne znam da li smo se razumeli,poenta je da ako imam vise manometara(bar jedan bazdaren) i mogu da ih uporedim i ako pokazuju iste vrednosti to je to.Ako imas samo jedan a nije uporedjivan ni sa jednim drugim,njegova preciznost je pod znakom pitanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Da dodam,prilikom kontrole pritiska uzeti u obzir da stavljanjem creva(zabice) na ventil i skidanja iste dolazi do malog ispustanja gume.Na moto gumama gde je 2,5-3 bara pritisak to obicno bude 0,1-0,2 bara, i to moze izgledati kao manometar koji "laze" za tih 0,1-0,2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s
4 minutes ago, ivica744 said:

Ne znam da li smo se razumeli,poenta je da ako imam vise manometara(bar jedan bazdaren) i mogu da ih uporedim i ako pokazuju iste vrednosti to je to.Ako imas samo jedan a nije uporedjivan ni sa jednim drugim,njegova preciznost je pod znakom pitanja.

naravno da jesmo, meni je reper bio manometar u automobilu rucni od ktm i onaj na pumpi. Znaci poredjenje izmedju 3 uredjaja i ukoliko se dva slazu vrlo je verovatno da je treci neispravan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja