Jump to content

Moto Zajednica

Pritisak u gumama

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550 1997

Pozdrav, zanima me vasa preporuka za pritisak u gumama za kawasaki zephyr 550

prednja- 120/70/17

zadnja- 150/70/18

trebutno mi je prednja na 2.0, a zadnja na 2.2. Video sam na nekim sajtovima da bi zadnja trebala da bude na 2.5 pa me zanima vase misljenje. Hvala :)

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

E bas si ga ubo. Imam isti motor a i iste dimenzije guma... Malo mi je to za obe, pogotovu za zadnju. Inace treba da pise na njima do kojeg pritiska idu, koje su marke te gume? I veoma bitna stvar koliko kg taj motor uobicajeno treba da tegli...? :moto3:

 

Kod mene su prethodno bile Pirelli i fabrickih dimenzija a sad su Dunlop iste dimenzije kao tvoje. Te Pirelli sam pumpao, prednju ako se dobro secam na 2,2 a zadnju na 2,5-2,8. Dok je za ove Dunlop to bilo evidentno malo, prednja 2,4-2,5 a zadnja je morala preko 3,0 i mislim da sam na 3,2 bio zadovoljan. Ali kazem tezina, ja sam daleko od prosecnog coveka pa me ima 150 kg a zephyrom sam isao i na dalje puteve pa jos kad se napakujem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Ne moze to niko da ti kaze... Ispod 2,2 neka ti ne bude prednja a zadnja neka ne bude ispod 2,5. Ali to je za ljude 70-80kg a pusti statistiku, moras sam da procenis koliko ti treba... I uzmi u obzir da dimenzije guma nisu one koje je fabrika propisala, primer ti je moja zadnja (ni sam nisam mogao da verujem kolika je razlika u pritisku) a kazem imao sam obe fabrickih dimenzija. Nema ti tu neke pomoci sem ako ti nije isplativo (a ne da je isplativo nego je suludo) da dodjes do SU pa da pumpamo gume... :lol2:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Имам малу дигресију , заборављате на носивост гуме ! :popovanje:

Битна ставка , може се гурати притисак али и водити рачуна о том делу да није свака гума са истим могућностима оптерећења ( 62,73.....) тако да када имате вишак сопствене тежине ( народски речено Дебо ) није исто као и онај са манекенских 70 кг итд. плус натоварен запут и још сапутник са два сунцобрана :tuzno:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Имам малу дигресију , заборављате на носивост гуме ! :popovanje:
Битна ставка , може се гурати притисак али и водити рачуна о том делу да није свака гума са истим могућностима оптерећења ( 62,73.....) тако да када имате вишак сопствене тежине ( народски речено Дебо ) није исто као и онај са манекенских 70 кг итд. плус натоварен запут и још сапутник са два сунцобрана :tuzno:
Vec sam negde napisao da na samoj gumi pise do koliko ide... Postoje neka mala odstupanja ali...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

То што пише до колико иде ? нема много везе са носивошћу , ја сам узео гуме које носе до 370 кг а максимум је до 2,9 бар-а тако да није ти меродаван притисак .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
То што пише до колико иде ? нема много везе са носивошћу , ја сам узео гуме које носе до 370 кг а максимум је до 2,9 бар-а тако да није ти меродаван притисак .
Ostao sam nedorecen. Pise sve, do koliko ide pritisak, nosivost pa cak i brzina... Samo ovo za brzinu sam zaboravio da li na gumi ili po katalozima...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

A jes, vala, teško skinuti manual, pa lepo pročitati šta je fabrika rekla koje gume idu na taj motor i sa kojim pritiskom se duvaju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Nije mi bilo tesko da sve detaljno napisem, mislim da nista nisam izostavio... Sve sam ja to natenane odradio kad je meni trebalo, samo gume nisam stavio fabricke vec one koje sam imao u mogucnosti. Fabricke je tesko naci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Najbolje je da pogledas u manual ili ako nađeš teh. karakteristike na netu

kod mene, na ZZRu 500 prednja 2,4 a zadnja 2,7. Motor težak 220kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

ZR 550 B2 Zephyr

Service

Chain Freeplay mm:
35-45
Coolant:
Air
Engine Oil Classification API:
SF
Engine Oil Grade SAE:
10W-40
Engine Oil quantity with filter (litres):
2.7
Fork oil grade:
10W/20
Front Fork Oil cc (left leg):
412cc (98mm AIR GAP)
Front Fork Oil cc (right leg):
412cc (98mm AIR GAP)
Idle Speed (rpm):
1150-1250
Spark Plugs Gap (mm):
0.6-0.7
Tyre Pressure Back Bar / psi:
2.2 / 32
Tyre Pressure Front Bar / psi:
2.0 / 28
Valve Clearance Cold - Exhaust:
0.15-0.25 mm
Valve Clearance Cold - Inlet:
0.10-0.20 mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s

Pozdrav ljudi, zelim sa vama da podelim svoje iskustvo sa pritiskom u gumama.

Fabrika za moj motor preporucuje pritisak od 2.5 napred i pozadi, sve je to lepo i motor sam dugo tako i vozio medjutim primetio sam da mi je za dve godine 3 puta pukla zadnja guma. Nije maler u pitanju i to da sam ja magarac koji ne vidi opasnost ispred sebe koja moze da mu pocepa gumu vec nesto drugo, sam pritisak. Naime kako imam 105 kg a to je nekih 30ak kilogram vise od prosecnog Italijana i Japanca ne moze za mene prosecnog Srbina biti isti pritisak kao i za njih, jasna logika. Sa druge strane maksimalan pritisak na koji se guma pumpa je 2.9 sa maksimalnim opterecenjem i dva putnika te se tako da zakljuciti da ni to nije pritisak koji zadovoljava moje potrebe kada sam sam na istom. Ako su dve prosecne osobe teske 150 kg a ja sam 105 da se zakljuciti da bi pritisak na opterecenijem tocku trebao biti 2.7 a na prednjem kako fabrika kaze. Stvari bi bile idealne i kada bi manometri na nasim pumpama bili ispravni a cak i na onim gde nam se cini da jesu pritisak laze za 0.2 bara te je tako jedino resenje da kupis manometar i sam izmeris pritisak nakon pumpanja. Ovo mi nikada ne bi bila tema da nije bilo tog silnog pucanja pneumatika a pritom se radi o turing gumama koje su na sredini gde su se cepale najtvrdje. Konkretno ova sada je riknula nakon 1200 km :tras2: i jako mi je zao sto sam bacio 20k dinara na tako mali period posto se iskreno plasim da vozim vulkaniziranu. Nadam se da je nekome moje razmisljanje pomoglo i da se nisam bacio u ocajnicko filozofiranje zbog neplaniranih troskova :) pozdrav ekipa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Ceo svoj zivot i na svakom motoru sam pumpao identicno gume, visok sam 180 i kila imam/imao od 75 do 85

Napred 2.5 i 2.8 nazad.

Nikada nikakav problem sa gumama nisam imao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Koliko motora sam prejahao, na kakvim sve gumama, ponekad čak i vidno ispucanim od starosti... Uglavnom uvek kombinacija najmanje fabrički propisanog i jačeg od toga. Ja sam preko 2 metra a 150 kila, ponekad sam znao da prevezem i po kojeg drugara. Drugar kojeg sam najviše nosio je i najteži 90-100 kila i nikada problema imao nisam a i sa njim pozadi sam znao da razvijam ozbiljnije brzine.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s

nisam pristalica da se pritisak pumpa na svakom motoru isto jer ni sve gume nisu iste, ono sto fabrika preporucuje treba prilagoditi sebi. Ukoliko je to 2.5 na oba tocka neka bude 2.5 realna bara na oba ukoliko je vozac tezi od proseka malo se zajaca pritisak i to je sva mudrolija. Jos jednom ponavljam da manometar na pumpi zna posteno da slaze imajte to na umu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Više je pitanje u slučaju nas pozamasnih a pogotovu kad imamo i putnika iza, jel nismo prekoračili maks nosivost samog motora

A inače i ja pumpam svoje gume na 2,5 i 2,9. Za normalnu urbanu po asfaltiranim putevima. Za off je verovatno drugačije, kao i za stazu takodje.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
15 hours ago, baracoka said:

nisam pristalica da se pritisak pumpa na svakom motoru isto jer ni sve gume nisu iste, ono sto fabrika preporucuje treba prilagoditi sebi. Ukoliko je to 2.5 na oba tocka neka bude 2.5 realna bara na oba ukoliko je vozac tezi od proseka malo se zajaca pritisak i to je sva mudrolija. Jos jednom ponavljam da manometar na pumpi zna posteno da slaze imajte to na umu

Ovo sam čuo jedino od vulkanizera, a onda doživeo i da mi ti isti naduvaju sve 4 gume različito. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s

Ne treba ti narocita pamet da shvatis da je to tako a to sto ti vulkanizeri pumpaju pritisak razlicito u sve cetri gume je syandardno zato sto svaki vozac koji vodi racuna o svom vozilu odmah nakon zamene guma ode i iskonyrolise pritiske sam, sta god ti njima pricao oni te gledaju kao jednog od 20 koje odradjuju danas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Najbolje je imati svoj manometar i po njemu sam našteluješ. Manometri na pumpama i drugim javno dostupnim mestima često su neprecizni. Više puta su padali raznim šeprtljama na beton a sumnjam da to neko povremeno baždari. Ima u svakoj radnji sa autodelovima da se kupi manometar a često bude montiran i na ručnoj ili nožnoj pumpi. Svi kompresorčići za kola ga imaju. 

Ja podešavam pritisam na fabrički propisane mere ali na donje vrednosti pošto nisam težak. Ko je malo "gabaritniji" pumpa na gornje vrednosti i nema problema. Obično ima istaknuta tabela sa vrednostima pritiska na viljušci ili štitniku lanca  za različita opterećenja kao i vožnju po autoputu većom brzinom.

Tako je najsigurnije, briga nekog tamo vulkanizera. Na kolima svaki točak duvaju 2 Bar-a i teraj...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Razmišljam sad... Pumpam gume na benzinskim pumpama ali apsolutno svaka na kojoj sam pumpao imala je digitalno podešavanje pritiska na kompresoru i samo izvedeno crevo. Na 1 pumpi je neko vreme bio pokvaren kompresor i to je lepo pisalo, popravili ga posle nedelju dana. Mislim da nije greška otići na takvu neku pumpu...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja