Jump to content

Moto Zajednica

Odabir kacige

Recommended Posts

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Isto sve ali...

Naočare swissflex, like you wear nothing je reklama. Takoreći ni gram teške ( preterujem), ne osećaš ih na nosu, drške savitljive plastične do ekstrema, lako se navuku u fullface kacigu ( ima ih gde je naznačeno da su predvidjene za naočare tzv.žleb) i ispod potkape i milina. Žulja?

Žuljaju jeftine, proste a mogu i skupe, nepraktične. Tj. jedno su naočare za disko a drugo su sportske ili one nalik njima jer ima razlike.

Izgledaju šašavo al ja sam moj problem rešio. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: 599

Ja sam presao na sociva. Uzasno me nerviralno namjestanje naocala u kacigi. Ili zuljaju, ili stoje krivo, jedne sam skroz iskrivio od stavljanja u kacigu...

Dosta zavisi od kacige, naocala i oblika glave, ali sada mi je super jednostavnije (iako mi se bilo jako tesko navici staviti i skidati sociva - da ih nisam skupo platio najvjerovatnije bi odustao :D )

Po meni jednostavno zbog sigurnosti flipup nije bila opcija. Znao sam da bi u slucaju posjedovanja iste ona vise bila jet nego ff kaciga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Nisam znao da je toliki problem sa naocarima mada iskreno mislim da je teze rukavice navlaciti al ok. Moje ne podrzavanje flip up kaciga je iz ugla bezbednosti, kada je u jet rezimu ista je kao i bilo koji jet s tim sto je teze voziti zbog otpora vazduha a iz ugla tezine kad je u full face rezimu, teza je znacajno od full face. 

 

Vidim da je jedan brend (Nemacki) veoma popularan kod vozaca jednog brenda (Nemackog) motora i da se uglavnom voze sa dignutom bradom i sa Bluetooth - om zakacenim za telefom i ovo ono, navigacije, komunikacije cuda. Kada sam razgovarao sa njih cetvoricom bas dobrih drugara skoro da ni jedan nije ni znao da postoji kaciga a da nije ta Njemacka a izraz gadjenja na licu kada cuju Shoei ili Arai je kao da ih kinez u Bloku 70 ubedjuje da kupe aBiBas patike

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Meni je problem jer i toku dana stavim i skinem kacigu 8-10 puta sigurno..
Opet kažem to je moja praksa i moj izbor.
A da sam svestan da ff kacige pružaju bolju zaštitu jesam..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja