Jump to content

Moto Zajednica

Odabir kacige

Recommended Posts

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Mogla bi biti malo tisa slazem se, kod mene se nigdje nije pocela parati, a kupio sam je ranije, mozda je ti vise eksplatises
Sundjeri jednako tvrdi, a nadam se da ce malo popustiti jer me posle duze voznje steze u predjelu vilice, a za ventilaciju se slazem da je slaba, moglo bi dosta bolje.
Nervira me takodje sto vizir ne ostaje u gornjem krajnjem polozaju kad ubrzam preko 50, odma padne za zub.

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Da i to za vizir, znam da ima još nešto.. default_0a-smiley.gif

Malo mi je bilo to mana da bi popizdeo, ovako je spisak kompletan..

 

Eksplatisem je to je sigurno, od aprila do sad sam prešao oko 25000km i imam samo nju, tako da ima ona radnih sati, nije da nema, samo....

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V
On 11.9.2019. at 10:26, Juan je napisao:

E sad, kako izgleda sa strane vozac vespe sa ff kacigom.. sta mislite?

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Ako nisu padali izgledaju isto i ovaj sa FF i ovaj sa JET. Ako su (daleko bilo) padali, ovaj sa sa FF ima mnogo lepši osmeh. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Svako bar jednom padne. Samo je pitanje da li će pasti na bradu, jer JET kaciga tu ne pruža nikakvu zaštitu. Sa druge strane, kad vidim one "nokšir" šlemove koji se nose po gradu, strah me da pomislim kako bi se taj proveo da padne

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Ne bi nosili slemove kada bi ih policija nagazila. Ja sam jedva naterao oca da kupi normalnu kacigu sa homologacijom. Jeste jet ali bolje to nego ono plasticno g.... univerzalne velicine iz Kineske prodavnice. Moja kacga za bajs je pojam zastite (imaju i one homologaciju) za tu Kinesku. 

Ne znam samo kako ga policija nikada nije zaustavila. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Interesantna stvar..

A koliko generalno flip-up losije podnosi udarac u bradu..?

Možda svi oni mehanizmi za spuštanje i podizanje, mogu da posluže čak i za amortizaciju..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Vidim da oko flip-up ima oprecnih misljenja, neki su za, neki protiv. Kazu, moze da se desi da se mehanizam otkljuca prilikom udarca. Mada je meni licno, to malo cudno, posebno kod velikih, renomiranih proizvodjaca. 

 

Ali mnogo cudnije mi je da obzirom da se zna koje zone glave su najvise izlozene povredama zakonodavci dopustaju nosenje kaciga koje ne stite bas te zone (brada i nos). I to ne samo kod nas negu u svim zemljama. Ali to je vec verovatno pitanje biznisa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

@milos-v obe stvari koje si postavio su nevidjeno korisne ali ne sasvim tacne. Da se razumemo zagovornik sam iskljucivo full face kaciga ali oba statistika u procentima sigurno ne oslikava pravo stanje stvari sto i nije toliko bitno. Kao i svaka statistika ukoliko ne znas ko je narucioc iste i sta je u istrazivanju zahtevao kao parametre dobijes brojeve koji ne oslikavaju realnost. Da ne elaboriram sigrno je jasno sta sam hteo da kazem.

 

Osvrt na flip up kacige iz mog ugla, mislim da je nepotrebna stvar jer upavo u gradu gde najvise saobracajnih opasnosti vreba je ljudi koriste kao jet kacigu. Na putu retko jer nije prijatno. Znaci iz aspekta sigurnosti u gradu imas jet kacigu. Druga mana je sto imaju par stotina grama vecu tezinu (u proseku) od full face kaciga. Treca je da ima vise pokretnih delova koji se mogu razglaviti. Cetvrta je da to sve zajedno jos dodatno platite. 

 

Kako niko ne zna kada moze da se desi sranje kako onda moze da kaze da je sa flip up koji ponekad otvara bezbedniji nego sa jet kacigom? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Jeste Vlado, ovo što si napisao je sve tačno, ali.....
Nosim ćoroskope, i to je meni primarni razlog zašto se odlučujem za flip up kacigu. Sa FF kacigom mi je horor svako sedanje na motor- skini naočare, stavi kacigu, stavi naočare, kad je skidam, opet u krug..


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova
pre 29 minuta, ProMaster je napisao:

Jeste Vlado, ovo što si napisao je sve tačno, ali.....
Nosim ćoroskope, i to je meni primarni razlog zašto se odlučujem za flip up kacigu. Sa FF kacigom mi je horor svako sedanje na motor- skini naočare, stavi kacigu, stavi naočare, kad je skidam, opet u krug..


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Ne kazem ja da nema prednosti ali ako pricamo o bezbednosti onda ne pricamo o kompromisima. 

 

Samo kazem da je moj stav da flip up ne opravdava tu kao 2 u 1 funkciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
48 minutes ago, Zuba87 said:

Онда ФФ и замениш сунчане цвикере оним за вид и тераааај! :)

 

To tako prosto deluje onima koji ne nose naocare za vid ;)

Onda iste te naocare za vid koje bi vratio na glavu posle stavljanja kacige moras da ubacis u kutiju pa u dzep. Pa kada skines FF kacigu sa suncanim naocarima za vid, opet vadis kutiju pa vadis naocare i vracas ih na glavu. Prosto :jee:.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Нееее, нисам то мислио, већ да се онај уграђени сунчани визир замени визиром за вид! default_0a-smiley.gif


Kao da mi nije dovoljno što i ova stakla kad treba da menjam, doživim omanji srčani udar kad mi kažu cifru, mogu misliti koliko bi koštao komad za kacigu..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Bolje da ne znas. Gledao ja koliko bi kostala nestandardna stakla koja bi mogla da se ugrade u sportske naocare, biciklisticke npr. Ako obicna stakla kostaju 3-4000 (a i to je jeftino) ova kostaju bar 15-20. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
 
To tako prosto deluje onima koji ne nose naocare za vid 
Onda iste te naocare za vid koje bi vratio na glavu posle stavljanja kacige moras da ubacis u kutiju pa u dzep. Pa kada skines FF kacigu sa suncanim naocarima za vid, opet vadis kutiju pa vadis naocare i vracas ih na glavu. Prosto :jee:.

Nosim naočare i ff kacigu. Kad krenem da stavim kacigu, skinem naočare i stavim ih na sedište od bajka - realno to je potez od 2 sekunde. Stavim kacigu na glavu i onda zavucem naočare izmedju glave i kacige.

Nikakav problem mi to nije. Možda kad bi to radio svakih pola h i jedno 10x zaredom, pa da me onda krene nervirati, ali kako to nije slučaj..


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

I ja nosim naocare i ff kacigu..jeste malo cimanje pogotovu sto je kaciga kako treba da bude i ide uz glavu da budem slobodan kazem pasent..ali tu ima jos jedan problem ..nositi potkapu na takvu kacigu i onda zavuci nacare ispod kacige i potkape..a pritom da stoje iole normalno u smislu da ne stezu ili stoje krivo zarad boljeg pogleda...e to je cimanje..al sta da se radi..cuvam kacigu i vrat pa racunam da mi je podkapa potrebna ..isto tako i naocare:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja