Jump to content

Moto Zajednica

Mini test

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4303 postova

Uticaj razlicitih hemikalija na gumice, da malo razbijemo mitove, ovo pojede gumice itd...

Danas - petrolej i axel sgrasso odmascivac.

70qMwr1.jpg

-
Levo petrolej, desno axel

dlZjF8f.jpg
-

Pogled u case nakon 3 sata. Apsolutno nikakvih naznaka promene boje tecnosti u obe posude.

qXhbsXj.jpg
-
Izgled gumica sa obe strane, levo petrolej.

DH30Dly.jpg
NtcizAb.jpg
-

Sledece benzin, dizel, wd, brake cleaner, carb cleaner.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

ovo sto ti radis je cisto ako ti je bas dosadno...

da bi video bilo kakve hemijske reakcije i uticaj razlicitih tecnosti na te gumice morao bi jako dugo da ih drzis u istim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
5 minutes ago, miksamgm said:

ovo sto ti radis je cisto ako ti je bas dosadno...

da bi video bilo kakve hemijske reakcije i uticaj razlicitih tecnosti na te gumice morao bi jako dugo da ih drzis u istim.

Ne kosta me nista pa usput neka stoji. Mogu da ih ostavim i 24h. Sigurno gumice na lancu ne plivaju satima u istim...  Mozes i sam probati isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

ako mislis iskljucivo na ciscenje-odmascivanje lanca,nece mu nista biti,sve i da ga cistis svaki dan sa Akrom(ekstremna abrazivna tecnost na gumu i plastiku),jer to sto ti natrljas cetkicom ili naprskas Axelom to sve ukupno je par minuta,posle ispiranje i podmazivanje,nista mu nece skratiti vek.

 

Ali neki test gumica za neke druge stvari na autima- motorima moralo bi dosta duze da se testira da se vidi koliko ce da skrati vek nekoj gumici,zaptivku i slicno...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

To ok, ali ja ovo radim iskljucivo zbog lanca, posto svi eto napisu nesto svoje a nikom nije palo napamet bar da proba nesto jednostavno pa vidi. 
Gumice ce biti u tecnostima do sutra poslepodne onda stavljam druge. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
To ok, ali ja ovo radim iskljucivo zbog lanca, posto svi eto napisu nesto svoje a nikom nije palo napamet bar da proba nesto jednostavno pa vidi. 
Gumice ce biti u tecnostima do sutra poslepodne onda stavljam druge. 
Pogledaj ovde: https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/15209-ciscenje-pogonskog-lanca/

Ima lep video test sredstava za čišćenje

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Sve što je na bazi nafte neće škoditi gumama, ja lično godinama koristim petrolej. Nafta i njenji derivati usput imaju i svojstvo podmazivanja, tako da je i to plus. Benzin i sredstva na bazi razređivača se brzo suše i pri isparenju oštećuju strukturu gume, ali to je dugotrajan proces. Najbolje se vidi na gumama karburatora gde posle nekoliko godina iste postaju krute. Dakle lanac može da se čisti bilo kojim sredstvom, pod uslovom da se odmah podmaže, i tako zaštite gumice (o-ring) da se ne isušuju i pucaju. Nijedno sredstvo od ovih ih neće razgraditi i "pojesti"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
1 minute ago, drtommy said:

Sve što je na bazi nafte neće škoditi gumama, ja lično godinama koristim petrolej. Nafta i njenji derivati usput imaju i svojstvo podmazivanja, tako da je i to plus. Benzin i sredstva na bazi razređivača se brzo suše i pri isparenju oštećuju strukturu gume, ali to je dugotrajan proces. Najbolje se vidi na gumama karburatora gde posle nekoliko godina iste postaju krute. Dakle lanac može da se čisti bilo kojim sredstvom, pod uslovom da se odmah podmaže, i tako zaštite gumice (o-ring) da se ne isušuju i pucaju. Nijedno sredstvo od ovih ih neće razgraditi i "pojesti"

E tacno to zelim i da pokazem, ali ipak makar necim da potkrepim a ne samo ono rekla kazala kao sto mnogi pricaju :)
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ali opet, postavlja se pitanje, ako imaš izbor - zašto onda ne odabrati namensko sredstvo koje je 100% ispravno umesto nekog koje nije namensko a može da posluzi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
6 minutes ago, Savan said:

Ali opet, postavlja se pitanje, ako imaš izbor - zašto onda ne odabrati namensko sredstvo koje je 100% ispravno umesto nekog koje nije namensko a može da posluzi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Jos jedna mogucnost je ta sto danas vlada kapitalizam. Tako danas smuckaju nesto sa vodom, nataknu ime, roknu BAR-code i izmisle za sta to tacno treba da sluzi pa neka placa onaj ko zna manje od proizvodjaca...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ali ako je nešto dokazano da nije dobro, iako možda samo pod odredjenim uslovima, iako možda na duže staze samo - zašto ne odabrati ono sto sigurno je dobro?

Naravno, ono sto je smuckano sa vodom i od celog proizvoda ima samo valjan bar kod - to se zaobilazi i vremenom će se samo to ugasi. Ali to je onda drugi test tj koje od namenskih sredstava je bolje ili losije. More value for same money.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
38 minutes ago, Savan said:

Ali ako je nešto dokazano da nije dobro, iako možda samo pod odredjenim uslovima, iako možda na duže staze samo - zašto ne odabrati ono sto sigurno je dobro?

Naravno, ono sto je smuckano sa vodom i od celog proizvoda ima samo valjan bar kod - to se zaobilazi i vremenom će se samo to ugasi. Ali to je onda drugi test tj koje od namenskih sredstava je bolje ili losije. More value for same money.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

A dokazano je da petrolej nije dobar ili...? I sta je zapravo dokazano? Evo, covek upravo dokazuje...  Ali meni ova razmena misljenja vec nekako pocinje da lici na filozofiranje... Po mom misljenju je svaki proizvod pre svega, obicna propaganda i onda ima cela jedna paleta "razlicitih" pa kome sta kao vise prija. I svi barataju nekim dokazima ali gde su ti dokazi...? Evo, covek dokazuje...

 

Moje licno misljenje je da je petrolej najbolji. Uvek polazim od pocetka a dizel i benzin su pre otkriveni i prirodniji od bilo kojeg proizvoda u koje se svasta stavlja pa se o tome nista ne zna ili se ne stavlja nista pa navode neke "carolije" koje sluze ovome i onome. Benzin je agresivan a ono u dizelu sto je zajednicko sa benzinom, brzo ispari a ono sto je specificno za dizel - to nastavlja da podmazuje.

 

Zahtev i cilj je veoma jasan i jednostavan - ciscenje metalnog lanca bez ostecenja gume na njemu. Zasto stvarati od muve slona? Mislim da za tako nesto stvarno nije potrebno imati carobne napitke... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre 4 sati, abarth_maniac je napisao:

Ako imas, pokusaj i u Famin da ih gurnes. Ako nemas, pokusacu ja. Interesantno, pratim. 

Ako mislimo na isti Famin, on sigurno ne smeta gumi, jer se sipa u ultrazvucne kade za ciscenje dizni, a svaka dizna na sebi ima O ring koji se ne skida obavezno pre ubacivanja na pranje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Važi. U pravu si. Ceo svet je lud a ponajviše naučnici koji se bave istraživanjem i napretkom proizvoda. Sve je to marketing i otimanje para budalama.

Ende diskusija.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
1 minute ago, Savan said:

Važi. U pravu si. Ceo svet je lud a ponajviše naučnici koji se bave istraživanjem i napretkom proizvoda. Sve je to marketing i otimanje para budalama.

Ende diskusija.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Stvarno nisam mislio nista lose, niti da se dokazujem. Ne branim ja nikom nista, niti da proizvodi nisti da koristi. Samo sam izneo misljenje da petrolej sluzi svrsi, bar po meni. Izvinjavam se ako nesto nije bilo uredu sa moje strane.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Kada smo kod otimanja para i marketinka, negde polovinom 80-ih, čitam u novinama članak o usavršenom dvotaktnom motoru, male kubikaže, čini mi se nekih 250 ccm, koji je bio sposoban da zameni glomazne četvorotakne mašine, sa istim učinkom, a potrošnjom manjom od 2 l/100 km. Naravno, nikada nije ugledao svetlost dana, jer bi velike kompanije izgubile prihod. Tako je i u ovoj temi, zanemaruju se provereni, prirodni derivati, jer tu nema velikih zarada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja