Jump to content

Moto Zajednica

"Tour de Serbia"

Recommended Posts

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi

Dan 3. Tara. Uh, toliko toga ima na Tari. Kreni od vidika Banjska stena, Osluša, Biljeske stene. Jezera Zavoinsko i obavezno Perućac (iznajmiti pedolinu i udri, cena po satu je smešna).
Taj dan 3. će trajati par dana, ali vredi.
eb017068df18e30755a8e1dea6366352.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dan 2.

- Negotin

- Zajecar, al skroz pored Dunava voznja koliko je moguce

- Jagodina, muzej

- Despotovac, vodopadi, resavska pecina

- Kragujevac, sumarice

- Cacak spavanje

 

Nema sanse da ovo prodjes za jedan dan. Ako nocis na Srebrnom jezeru, podrazumeva se Dunavskom magistralom do Kladova, pa u Negotin. Meni samo za taj deo treba ceo dan. Kapetan Misin breg, kamp Toma, Tekija i brojni vidikovci iznad Kazana. Pa glavna ulica u Kladovu, Rajacke pimnice, manastir Vratna sa prerastima.

 

Ja sam nedavno prosao kroz Albaniju i isto tako video nista nisam, nedostatak vremena.  Zato mozda bolje da taj drugi dan podelis na dva dana i znas da si negde bio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ako mene pitaš, od Zaječara do Uvca malo smorna ruta za ovakvo putovanje. Istina, magistrala od Zaječara ka Paraćinu je sasvim fina i brza, kao što je neko već pomenuo, ali nadalje ima da se smorite opasno po vrućini. :D

 

Kad već stižete do Zaječara, fino bi bilo da se spustite do Knjaževca, pa odatle ili ka Sokobanji prema Bovanskom jezeru, ili preko Tresibabe ako biste malo da krivinarite, ili pak ka Pirotu gde je takođe fantasično za vožnju (mada je verovatno malo dalje za ono što planirate). U svakom slučaju bih preporučio kao mnogo bolju opciju da se preko Kopaonika zaputite prema Uvcu umesto da terate klasičnu magistralu sve vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat

Po mom misljenu na toj rutu izmenio bih sledece:

- doci do D. Milanovca a ne produziti do Kladova je greska, tako da bi tu bilo Milanovac- Kladovo- Negotin,

- sa Zlatibora ne bih isao za Valjevo, nego bih preko Tare dosao do Bajine Baste( put preko Divcibara tj. Bukovi u losem je stanju, put od Valjeva tj. iskuljucenja sa puta Valjevo - Loznica ka Peckoj je u losem stanju, a i greska je zaobici Taru iz takve rute).

 

Kad zavrsis putovanje ili ako neko zna, interesuje me put na ovoj ruti na Uvackom jezeru, kako je ovde prikazan od Kusica do Nove Varosi da li je asfaltni i u kakvom je stanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ovo što je prikazano je asfaltni deo puta, koliko vidim sasvim dobar. No svakako, da bi se došlo do nekog lepog vidikovca neophodno je da se malo siđe sa van asfalta, a negde i sa motora. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
Pre 2 sati, nenad.yzf je napisao:

interesuje me put na ovoj ruti na Uvackom jezeru, kako je ovde prikazan od Kusica do Nove Varosi da li je asfaltni i u kakvom je stanju?

Od Ivanjice do Sjenice sve asfalt, sasvim pristojan. Prelep pogled sa vrha Javora u toku vožnje! 

 

Od Sjenice do vidikovca Veliki Vrh ima nekih 7-10km makadama ali izuzetno dobrog. Odatle možda peške maksimalno 800m peške do samog vidikovca. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Taj put Ivanjica-Sjenica je prilicno opasan zbog mnogo rizle u krivinama. Narocito je nezgodno spustati se ka Ivanjici. Oprez!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Po mom misljenu na toj rutu izmenio bih sledece:
- doci do D. Milanovca a ne produziti do Kladova je greska, tako da bi tu bilo Milanovac- Kladovo- Negotin,
- sa Zlatibora ne bih isao za Valjevo, nego bih preko Tare dosao do Bajine Baste( put preko Divcibara tj. Bukovi u losem je stanju, put od Valjeva tj. iskuljucenja sa puta Valjevo - Loznica ka Peckoj je u losem stanju, a i greska je zaobici Taru iz takve rute).
 
Kad zavrsis putovanje ili ako neko zna, interesuje me put na ovoj ruti na Uvackom jezeru, kako je ovde prikazan od Kusica do Nove Varosi da li je asfaltni i u kakvom je stanju?


To sam se razmisljao da li produziti preko Kladova do Negotina, znaci vredi otici.

Plan je da se ide preko Zlatibora za Taru, ili je na mapi mozda neka greska?


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S
On 22.6.2019. at 11:15, JevtaNS je napisao:

https://goo.gl/maps/q186Ae1Mg5ztpmWm8

Na primer Spavanje ima usput gde god

Citam temu i razmisljam o ovoj ruti da ti predlozim kad vidim Jevta me preteko.

Ovo je inace fenomenalna ruta i ja se takodje razmisljam na ovako nesto ali tesko da cu stici ove godine.

Male izmene:

Od Zajecara produziti na Knjazevac pa na Staru planinu i tamo nociti, tamo je fenomenalna priroda. Odatle moze na Pirot pa Dimitrovgrad na Vlasinsko jezero ali je to je minimum jedan dan ako ne i 2. Alternativa je novim autoputem Pirot - Nis pa odatle na Kursumliju i Djavolju Varos.

 I ostalo se sve slazem sa Jevtom a ti izmeni po svojoj zelji i eventualno ubaci negde Cacak kad vec zelis ta svratis tamo.

Ovo preko Zajecara do Kragujevca pa na Cacak bi izbegao. Niti nesto specijalno lepo za voznju, verovatno u ovo vreme dosta guzve na putu, predeo lep ali nista specijalno da stanes da vidis...

 

Po meni do Smedereva ne gubi vreme da vozis magistralnim putevima jer su isto sve pravci, ravnica, nista za videti a dosta sporije se vozi. Spici autoputem taj deo, iskljuci se na Smederevo i posle obilazi sta zelis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2808 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ta ruta je osnova dodao sam ja tu i borsko jezero i prolom banju.Ima raznih varijacija.

Ja sam išao deo Stara tema pa se slike pogubile>:(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Biće uskoro :)
On 23.6.2019. at 11:05, nenad.yzf je napisao:

Kad zavrsis putovanje ili ako neko zna, interesuje me put na ovoj ruti na Uvackom jezeru, kako je ovde prikazan od Kusica do Nove Varosi da li je asfaltni i u kakvom je stanju?

 

@drmilan_  , @nenad.yzf

 

Deo puta koji si označio od Kušića (od odvajanja sa puta Ivanjica - Sjenica) preko Tisovice - do Božetića je makadam (ne znam u kakvom je stanju posle ovih kiša). Moj predlog je blago izmenjena ruta, komplet asfaltirana relativno skoro.

 

staticmap?center=43.46641948%2C19.965911
WWW.GOOGLE.COM

 

Nakon odvajanja sa glavnog puta, prolazi se pored spomenika Majoru Iliću i junacima Javorskog rata i bitke na Kalipolju 1876. godine. Tu se nalazi i Vasilijina česma, kao i stara karaula-carinarnica (tuda se nekada protezala granica sa Osmanlijskim carstvom).  Dalje samo pratiš asfaltni put i ne možeš da pogrešiš, i na kraju izlaziš na Manastir Dubnicu (vredi ga posetiti), gde ti ideš levo ka brani Rastoke i jezeru, a put desno skreće ka Božetićima i Štitkovu (isto jako lepo mesto, put je asfaltiran do njega).

 

 

 

Pozdrav, srećan put i uživajte :)

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ja sam bio oznacio mesta a on je izbacivao rute, zato sam stavio komplet putanju pa svako ko zna po nesto ce reci a ja izmeniti, hvala na predlogu i primljeno k znanju!


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha Virago XV250
On 6/23/2019 at 5:05 PM, nenad.yzf said:

Po mom misljenu na toj rutu izmenio bih sledece:

- doci do D. Milanovca a ne produziti do Kladova je greska, tako da bi tu bilo Milanovac- Kladovo- Negotin,

- sa Zlatibora ne bih isao za Valjevo, nego bih preko Tare dosao do Bajine Baste( put preko Divcibara tj. Bukovi u losem je stanju, put od Valjeva tj. iskuljucenja sa puta Valjevo - Loznica ka Peckoj je u losem stanju, a i greska je zaobici Taru iz takve rute).

 

Kad zavrsis putovanje ili ako neko zna, interesuje me put na ovoj ruti na Uvackom jezeru, kako je ovde prikazan od Kusica do Nove Varosi da li je asfaltni i u kakvom je stanju?

Od Bajine Baste preko Povlena (Debelo brdo) na Valjevo, ima vidikovac lep u Zarozju - Kapija Podrinja. Takodje u Zarozju je vodenica Save Savanovica prvog srpskog vampira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha Virago XV250

Mozda odaberes nesto sa ove ture koju san ja planirao za naredni mesec.

Prvi dan:

Sabac - Ravna Gora - Kostunici - Cacak - Ovcarsko Kablarskom klisurom - Cacak - Kraljevo - Vrnjacka Banja

Cirka 256 km (plus minus koji km) 

Vrnjacka Banja odabrana kao zgodna baza za sledeci dan a i mogu povoljno naci prenociste (x2 dana)

 

Drugi dan: 

Vrnjacka Banja - Brus - Kursumlija - Djavolja Varos - Kursumlija - Kopaonik (Pancicev vrh) - Goc - Vrnjacka Banja

Cirka 312 km (plus - minus koji km) 

 

Treci dan:

Vrnjacka Banja - Kraljevo - Novi Pazar - Sjenica (krstarenje Uvcem) - Kokin Brod

Cirka 255 km (plus - minus koji km) 

Kraljevo - Raska (usput imas manastir Zica i Maglic) dolinu Jorgovana neces zaboraviti i zeleces bar jos jednom da prodjes. Nije vazno kako znam :)

Novi Pazar - cevapi kod Jonuza i nemoj da promasis kiselo mleko

Novi Pazar - Sjenica - i posle do Kokinog Broda ... Zlatar, zlatniji od Zlatibora. Uvac prica za sebe.

 

Cetvrti dan:

Kokin Brod (Zlatarsko jezero) - Vodopad Gostilje - Stopica Pecina - Kremna - Mitrovac na Tari - Zaovinsko jezero (pun krug oko jezera) - Bajina Basta - Valjevo - Sabac 

Cirka 314km (plus - minus koji km) 

 

Plan je 4 dana. Moze biti i 5 a ako treba i 6. Moj zakljucak je da mi je optimalna dnevna kilometraza izmedju 270 i 330 km (plus - minus koji km). Pauze na nekih 90-120km ukoliko nema zaustavljanja zbog predvidjenih pikova. Ne vozim veliki motor i posle dva infarkta i jednog "paljenja na kablove" vozim "takticki". 

Sve sto ne vidis ove godine ili u ovoj ruti koju definises videces sledece godine ili u nekoj narednoj ruti. Ako budes hteo, mogu ti predloziti jos par lepih varijanti koje sam ja planirao do kraja avgusta do polaska na more. 

 

https://www.youtube.com/channel/UCb7FBID9IheJiyNWWCxDRGw

 

 

001.PNG

002.PNG

003.PNG

004.PNG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat
19 hours ago, Parlich said:

 

Prvi dan:

Sabac - Ravna Gora -

Put do Divaca preko Uba je katastrofa. Sad se trenutno i rade neke deonice od Debrca. Tako da ako bas nemas neke potrebe bolje idi direkt na Valjevo pa do Divaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Imam u planu da sledeci vikend obidjem Taru. Na moju zalost, a radost devojke idemo kolima...

 

Imam dilemu da li od Vidikovca Banjska stena produziti i na Vidikovac Biljeska stena posto ne znam kakav je put do tamo? Za 20km puta izbacuje da mi treba nesto preko 1h voznje.


Kao i od Vrelo Perucac do Vidikovca Banjska stena da li ici 1. putem ili 2. putem? Zbog stanja puta i prirode kojom se vozi.

 

pe-vi.jpg
DODAJ.RS

Slika pe vi dodata na Dodaj.rs sajt za slike

 

 

Cela rute tare je zamisljena ovako:

Tara-mapa.png
DODAJ.RS

Slika Tara mapa dodata na Dodaj.rs sajt za slike

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Biće uskoro :)

@

 

Moj glas ide za 1. Zato što je do Mitrovca asfalt, a posle je solidan makadam i to prilično ravan, jer se ide platoom.

 

U varijanti 2 ideš preko Rastišta i Aluge, što je ozbiljan makadam i to plus uzbrdo. Ne znam u kakvom je stanju sada taj put, prošao sam ga pre 4 godine, ali u suprotnom smeru (nizbrdo, od vidikovca ka Rastištu) i nisam nešto uživao... :)

 

Što se tiče Bilješke stene, do Predovog Krsta je asfalt i tu se završava, i onda do Bilješke stene imaš oko 6km makadama koji je u dobrom stanju, bez velikih visinskih razlika.

 

Kad sam bio tu, nikako ne odoh do Jagoštice, što mi je ostalo kao velika želja...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Propala prica vozanja, skontao sam da bi mi trebalo bar 2 nedelje da obieje, sve sto zelim a gospodja nije za vozanje po cele dane :tras2: 

 

Bilo kako bilo, idemo nedelju dana na taru, tako da rokajte sta sve videti i gde otici :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Meni se isto čini da bi za nedelju dana takvog tempa samo bili mrtvi iznureni a žali Bože goriva i tolika mesta obiđete a nemaš vremena ni da pošteno osetiš duh mesta i onjušiš vazduh. Tara nedelju dana tamanica! Podržavam gospođu. :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

@drmilan_ par postova iznad imas nesto od Tare sto sam ja planirao za sl vikend.

+ Odes na krstarenje Uvac sa posetom ledene pecine i vidikovca Molitva. (1500din po osobi, 4-5h traje)

Predlazem ti camp zip za smestaj, imaju dobre sobe pored prostora za kamp. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
19 hours ago, steefanv said:

@drmilan_ par postova iznad imas nesto od Tare sto sam ja planirao za sl vikend.

+ Odes na krstarenje Uvac sa posetom ledene pecine i vidikovca Molitva. (1500din po osobi, 4-5h traje)

Predlazem ti camp zip za smestaj, imaju dobre sobe pored prostora za kamp. 

Gledao sam bas to tvoje, a jel to na Uvac imaju organizovane ture od Tare ili kako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja