Jump to content

Moto Zajednica

"Tour de Serbia"

Recommended Posts

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Pozdrav svima, u razgovoru sa svojom gospodjom odluci smo da necemo nigde na more nego da napravimo neki mini "Tour de Serbia". Imamo 7 dana na raspolaganju, Ja sad istrazujem i gledam a ona klima glavom i slaze se uglavnom, ali posto ni ja nisam siguran ajde da pitam iskusnije kolege sta gde kako? Gde stati sta obici i videti? I pomoc i predlozi oko nocenja..

 

Dan 1. Polazak iz Subotice

- Kikinda

- Zrenjanin

- Smederevo, obilazak tvrdjave

- Srebrno jezero, tu bi nocili

 

Dan 2.

- Negotin

- Zajecar, al skroz pored Dunava voznja koliko je moguce

- Jagodina, muzej

- Despotovac, vodopadi, resavska pecina

- Kragujevac, sumarice

- Cacak spavanje

 

Dan 3.

- Cacak obilazak prijatelja i pice sa "kosookim" sto sam obecao za izdvojeno vreme i zivce dok sam sredjivao motor

- Mokra Gora

- Bajina Basta

- Tara, pa bi se tu verovatno zadrzali jedan dan ceo

 

Dan 4.

- Divcibare

- Valjevo

- Loznica i onda sta dalje?

 

Verovatno bi se negde zadrzali jedan dan ili tako nesto pa da 7. Dan budemo kuci, ili dajte neki predlog gde jos mozda svratiti?

 

P.s. voleo bih skvasiti dupe u nekoj reci

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Odlično! Pratim i ja pošto planiram nešto slično.


Hoces da se pridruzis? Plan je da se ide 21. Jula..


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Skvasi dupe u Šumaričkom jezeru u KG. Lepo kupalište, lepe bašte za kuliranje...

 

Možda bi iz Čačka mogao malo da proširiš krug na Zlatibor, Taru, Zaovine, uz Drinu...

 

P.S. Javi se kad budeš u KG ako ste za lokalno kraft pivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nije u Srbiji, ali kad si vec na toj strani, svrati do Tuzle na Panonsko jezero, nisam bio, ali svi koji su bili kazu da je super,  a to je unikatno slano jezero, pa bice skoro kao da si u moru okvasio dupe :D 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Skvasi dupe u Šumaričkom jezeru u KG. Lepo kupalište, lepe bašte za kuliranje...
 
Možda bi iz Čačka mogao malo da proširiš krug na Zlatibor, Taru, Zaovine, uz Drinu...
 
P.S. Javi se kad budeš u KG ako ste za lokalno kraft pivo.


Vidis, mogao bih prosiriti krug, zapisano . A sto se tice piva NARAVNO.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
4 minutes ago, drmilan_ said:

 


Hoces da se pridruzis? Plan je da se ide 21. Jula..


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Hvala najlepše na pozivu. Rado, ali mi odmor ističe 7. jula, tako da ću ja nešto skorije. Bezbedan i zanimljiv put vam želim pa ćemo se uklopiti neki drugi put nadam se.

 

P.S. Slažem se sa ovim što je pomenuo kolega 

6 minutes ago, Singularitet said:

Možda bi iz Čačka mogao malo da proširiš krug na Zlatibor, Taru, Zaovine, uz Drinu...

Ja bih u tom predelu verovatno potrošio najmanje dva dana. Mnogo je lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Lepo ali ovo je samo pola Srbije, bukvalno. Ako ne prodjes Zlatar, Pester, Uvac, Kopaonik, Goliju, Vlasinsko jezero, Staru planinu, Djavolju varos onda nisi ni trecinu Srbije video. Ovo sam nabrojao na brzaka sve sto je lepo da se obidje motorom. Ima jos milion mesta, planina, predela, etno sela i restorana za koje ces se cuditi da postoje u nasoj zemlji. 

Edit: ja bih taj tvoji prvi dan preskocio tj otisao bih odma juznije zato sto ti je Smederevo i okolina blizu pa to mozes drugi put kad imas samo 1-2 dana za turu. Ovako kad si vec izdvojio 7 dana bolje je da vidis neke dalje predele.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Lepo ali ovo je samo pola Srbije, bukvalno. Ako ne prodjes Zlatar, Pester, Uvac, Kopaonik, Goliju, Vlasinsko jezero, Staru planinu, Djavolju varos onda nisi ni trecinu Srbije video. Ovo sam nabrojao na brzaka sve sto je lepo da se obidje motorom. Ima jos milion mesta, planina, predela, etno sela i restorana za koje ces se cuditi da postoje u nasoj zemlji. 
Edit: ja bih taj tvoji prvi dan preskocio tj otisao bih odma juznije zato sto ti je Smederevo i okolina blizu pa to mozes drugi put kad imas samo 1-2 dana za turu. Ovako kad si vec izdvojio 7 dana bolje je da vidis neke dalje predele.


Djavolju varos zelim videti, bice tu prerpravke rute vidim ja, zato sam se obratio vama, sa sturim materijalom pa da prosirimo..


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Pozdrav, u 7 dana možeš obići samo mali deo, kao što su ti kolege rekle.

Podržavam predlog da kreneš ka jugu i da se fokusiraš na taj deo. A onda, jednom kada budeš imao manje vremena, recimo u nekoliko vikenda obiđeš i severni deo.

Lokacije su ti već nabrojali. Ima toga još... Ali ne vredi u samo 7 dana. ;) Lep provod!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ne znam da li sam prevideo (sorry ako jesam) ali kad si kod Gradišta šteta je ne obići Golubac i Đerdapsku klisuru. A posle Tare ja bih išao pored Drine do Ljubovije pa skrenuo na Pecku do Osečine pa levo ka Loznici (usput svrati do Tršića) ili desno do Valjeva pa odatle možeš na Šabac, Rumu pa svratiš do Vrdnika na Fruškoj gori (obiđeš neki manastir, okupaš se na bazenu ili nekom od fruškogorskih jezera). Ako voliš dunavski pesak onda ti je kupanje na novosadskom Štrandu "pod mus"... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 4 sati, drmilan_ je napisao:

 

Dan 2.

- Negotin

- Zajecar, al skroz pored Dunava voznja koliko je moguce

- Jagodina, muzej

- Despotovac, vodopadi, resavska pecina

- Kragujevac, sumarice

- Cacak spavanje

Predložio bih ti da nakon Despotovca i resavske pećine, produžiš do krupajskog vrela i tu prespavate. Jeftin smeštaj, priroda fantastična, a najbolji homoljski sir u celoj Srbiji. 

I naravno, kada ste u Jagodini, javi se da popijemo piće :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ako razmatraš Đavolju varoš, onda obiđeš i vodopad Jelovarnik ispod Kopaonika u blizni Brzeća. Pa se popneš preko Kopaonika i spustiš ili na Jošaničku Banju ali po meni bolje ka Raškoj, lepša priroda i onda odvezeš dolinu Jorgovana ka Čačku. 

 

Ili ako taj dan imate vremena, od Raške na Novi Pazar pa Sjenica (Uvac ako ima vremena) pa dalje preko Zlatara ka Zlatiboru ka Čačku. 

 

Taj put od Nove Varoši ka Zlatiboru jedan od lepših za vožnju. 

 

Ovo je samo predlog naravno, zavisi od vašeg vremena i organizacije. 

 

A ako budem tu, tu sam da častim turu pića u Čačku! 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N

Možda da nastaviš do Stare planine i Zavojskog jezera, Pirota i eventualno Vlasinskog jezera. Pa onda Kopaonik, Golija, Uvac, Zlatibor, Tara, Ovčarsko-Kablarska klisura,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Pozdrav svima, u razgovoru sa svojom gospodjom odluci smo da necemo nigde na more nego da napravimo neki mini "Tour de Serbia". Imamo 7 dana na raspolaganju, Ja sad istrazujem i gledam a ona klima glavom i slaze se uglavnom, ali posto ni ja nisam siguran ajde da pitam iskusnije kolege sta gde kako? Gde stati sta obici i videti? I pomoc i predlozi oko nocenja..
 
Dan 1. Polazak iz Subotice
- Kikinda
- Zrenjanin
- Smederevo, obilazak tvrdjave
- Srebrno jezero, tu bi nocili
 
Dan 2.
- Negotin
- Zajecar, al skroz pored Dunava voznja koliko je moguce
- Jagodina, muzej
- Despotovac, vodopadi, resavska pecina
- Kragujevac, sumarice
- Cacak spavanje
 
Dan 3.
- Cacak obilazak prijatelja i pice sa "kosookim" sto sam obecao za izdvojeno vreme i zivce dok sam sredjivao motor
- Mokra Gora
- Bajina Basta
- Tara, pa bi se tu verovatno zadrzali jedan dan ceo
 
Dan 4.
- Divcibare
- Valjevo
- Loznica i onda sta dalje?
 
Verovatno bi se negde zadrzali jedan dan ili tako nesto pa da 7. Dan budemo kuci, ili dajte neki predlog gde jos mozda svratiti?
 
P.s. voleo bih skvasiti dupe u nekoj reci
 
 
Sent from my iPad using Tapatalk

Ако могу да додам да други дан изгледа баш амбициозно. Низ Дунав је Голубачка тврђава, па Лепенски вир, па бродићем тура до Трајанове табле и Децебала. Неготин и околина нуде врхунска вина и добру клопу. А после вина и клопе иде одмор... И тако. Можда да поделите други дан на два?
Свакако, желим вам да се лепо проведете и безбедно вратите кући.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Ако могу да додам да други дан изгледа баш амбициозно. Низ Дунав је Голубачка тврђава, па Лепенски вир, па бродићем тура до Трајанове табле и Децебала. Неготин и околина нуде врхунска вина и добру клопу. А после вина и клопе иде одмор... И тако. Можда да поделите други дан на два?
Свакако, желим вам да се лепо проведете и безбедно вратите кући.


Drugi dan je mozda previse, podelice se to na jos jedan, kao sto rece drtommy mozda tako i bude. Pa u trecem nastavim ka cacku i itd. U cacku znaci vec 3 vas treba da iscimam, znaci dogovor pada dan ranije pa da svi zajedno posedimo, naravno da se nadjemo pa neku mini turu da se sedne negde lepse ne uz sam centar ;)

Nisam se nadao ovolikom odzivu, ali veliko HVALA SVIMA, sutra cu da sednem da prepravim plan rute. Kao sto rekoh ovo je bilo samo sturo, zato sam se obratio svima vama i vidim da nisam pogresio.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pridruzujem se stavu da okolinu istrazujes vikend turama, a ovu da se spustis juznije i obidjes delove koji ti nisu na dohvat ruke. 

Tipovi:

-dolina jorgovana (ibarska klisura Kraljevo-Raška)

-Kopaonik

-Uvac

-Pešter (npr. Novi Pazar-Nova Varoš...uključuje i Zlatar)

-Tara

-Kokin Brod-Zlatibor

-Drinska magistrala

-Divcibare

-Topola-Rudnik (novi put)

-Dunavska magistrala (Golubac)

-Stara Planina

-Vlasina...

i još mnogo toga...samo ih spojiš nekom svojom putanjom i provod je zagarantovan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
2 hours ago, JevtaNS said:

https://goo.gl/maps/q186Ae1Mg5ztpmWm8

Na primer Spavanje ima usput gde god

Od Uzica sve kao sto je ovde Sjenica...Novi Pazar...Raska i onda na gore ibarskom sve do Biljanovca. Tu skreces desno prema Kopaoniku. Ja bih samo tu izmenio malo. Tu ides Biljanovac-Josanicka Banja. Od Josanicke banje ides na Kopaonik pa se spustas dalje do Brzeca. Od Brzeca skreces desno prema Blazevu ( ne ides na Brus i Blace) i izlazis u Kursumliju. Od Kursumlije posle ides kao na ovoj mapi do Djavolje varosi.

           Varijanta2: Ako hoces krivine da peglas kao na stazi onda od Josanicke banje ides pravo do Brusa. U Brus skreces desno prema Brzecu ( za mene najbolje krivine u Srbiji Brus- Brzece) i onda Brzece- Blazevo- Kursumlija- Djavolja varos.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Ako si već u Bajinoj Bašti preporučujem da tu i prenoćite pa u jutro brodom od brane Perućac, Drinom do Višegrada (doduše nije baš Srbija). Bio sam prošlog leta i mogu reći da je kanjon Drine nezaboravan doživljaj. Inače Srbiju za 7 dana ne možeš obići ako želiš videti makar najlepša mesta: Prodzži odmor ako možeš. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
https://goo.gl/maps/q186Ae1Mg5ztpmWm8
Na primer Spavanje ima usput gde god


Svaka cast na trudu, ovo veoma dobro izgleda sa tim da bih isao bez autoputa i malko drugacije, ali ovu rutu cu da koristim verovatno, samo cu jos dane da rasporedjam..


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Inače Srbiju za 7 dana ne možeš obići ako želiš videti makar najlepša mesta: Prodzži odmor ako možeš. 


A ja mogu dve nedelje al ne moze gospodja zbog posla...



Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja