Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DR 650 Vs aFreewind?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Cena, pa da kazem i ista, a Freewind mladji, nasminkaniji?

Moj neki zakljucak da je on naslednik DR-a, ali isto tako da bi ljudi uzeli DR pre nego Fw. Uglavnom hvale i preporucuju DR, dok Freewind mi nekako tiho stoji sa strane i iz iskustva drugih, svi pricaju da mu falo malo snage?

Koji je po vama bolji, mane i vrline?

P.s. mislim da je to ok izbor endura u cenovnom rangu do 1500€.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Za te pare realno ne mozes da promasis.. 

DR je vise offroad orjentisan. Napred 21 inc tocak, manje oklopa, malo lakši, verovatno i nesto mekse ogibljenje. 

 

Oko ti treba za asfalt po meni nema dileme, freewind, noviji, moderniji, bolja zastita od vetra... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ako Freewind-u fali malo snage, ista će priča biti i sa DR-om, pošto oni imaju isti agregat. Istina, DR jeste malo lakši, pa je možda u tom smislu rasterećeniji od Freewind-a, ali ne verujem da ima neke bitne razlike.

 

Ja sam vozio Freewind-a kao prvi motor, pa ne mogu baš da ga uporedim sa 125cc. Ima toga da mu možda fali malo snage, i ja bih to mogao da kažem, ali bih rekao da se to odnosi na neke granične slučajeve kao kada npr. treba brže da uđeš u preticanje pri većoj brzini ili slično. Osim toga nisam imao drugih zamerki. Vozio sam ga i prilično natovarenog sa suvozačem, i čak i tada je uvek bilo zadovoljavajuće. Jedino što eto bio sam svestan ograničenja i to je bilo prihvatljivo. Jedan od razloga za prelazak na drugi motor bilo je i to - potreba za malo više komocije u nekim graničnim slučajevima sa suvozačem i natovarenim motorom.

 

Sve u svemu, probaj da shvatiš kakve bi ture obično vozio. Ako bi skretao sa asfalta često DR ti je sasvim sigurno dosta bolji izbor, jer od onoga što je lemy naveo kao jednu od prednosti DR-a ja bih posebno naglasio - Freewind je ponekad i pomalo neprijatno težak za dalje izlaske van asfalta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

U freewindu je agregat od dr 650se, taj agregat se pravi i dan danas. Neuporediv sa agregatima u prethodnim modelima dr-a. Za off bolja varijanta je dr se, a za asfalt freewind je ok varijanta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Kao sto ti Hakala rece, u DR650SE ide isti agregat kao u Freewinda, i vaze za nepoderive agregate. 

Ja sam na mom skoro menjao klip, lanac bregaste, lezajeve u masini. Majstor me ubedjivao da nista ne diram, ali teram ga vec 5 godina, pa reko i da ulozim koji dinar u agregat :D

Fabricki cilindar ima nikasil, i evo posle vise od 20 godina upotrebe bukvalno je kao nov, jos uvek se vidi fabricki hon na njemu. I klip je bio dobar, jedino su karike bile na donjoj granici (mada jos uvek u dozvoljenom opsegu). Za preko 20 godina eksploatacije, to je fantasticno!

 

Koji god da uzmes, neces pogresiti. Ukoliko planiras da vozis OFF, uzmi DR, u suprotnom juri Freewind.

 

Jedino sto ces DR650SE teze naci, veoma retko se pojave u oglasima.... A i malo im je jaca cena u odnosu na freewind...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja