Jump to content

Moto Zajednica

Savjet oko mini reparacije plastike

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZRX 1100.

Pozdrav. Neko vrijeme vec zvrjim po forumu, mozda i citavih dvije godine al nisam nikada nista pisao.
Evo sada se obracam jer mi je potreban savjet nekoga iskusnijeg..
Maloprije na parkingu komsija mi obori motor sa copave pa je plastika na repu malo nacikla - pukla.
Interesuje me neka preporuka za plasticara i misljenje da li se ovo moze kvalitetno reparirati bez farbanja i nekog velikog troska.
I odokativno koliko ce da me kosta ta neka reparacija.
Slike ispod.
PS. U pitanju je zrx 1100 (Nije da je bitno al aj..)

Dakle pukotina je nekih 2.5 cm sa gornje i 2.5 cm sa donje strane rucke za suvizaca.
(Moguce da je i pukla bas tu jer sam pretegao rucke kada sam ih montirao....)
 

0-02-05-6ddb1f8bcf2337ff19ff8c81db4e42122d812132f0f050b3debfde0176dfb9c9_8f2dc3e4.jpg

0-02-05-7b211955e5c1bd20b23917dc1c36ae156c10affbfe11be48a9f449b3f541b8de_97284073.jpg

0-02-05-531d5856cda5fb798acca255f52e87c90ed2da43394441fd03b93dfa55c1ce4e_15d04375.jpg

0-02-05-a910e2caa1acbc055a05209992a68cebe9f46683fcf74203f5be7605d8f28eeb_a8d617dc.jpg

0-02-05-ea4a8439f32f41f858e1bd5485c22becfbadbe6f4deed70afb03b7d052cff110_12345cfb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Pa jebem mu ako je pukla moras variti,ako varis moras ofarbati,bice gadno samo da zavaris,a sta kaze komsija oce on srediti ili ti ili po pola?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 10 sati, 0trov je napisao:

Da znam koji komsija, on bi platio sve..
Ovako cu morati ja ....

Odes kod svih okolnih komsija na blef sa pricom da imas sve snimljeno na kameri, i garantujem da ce da nasedne (da prizna) onaj koji je kriv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L

Sto se tice varenja plastike, ja licno imam vrlo pozitivna iskustva. 

Licno sam plastiku vario sa alatom koji elektronicari zovu duvaljka. A u biti radi se o lemilici koja sa toplim zrakom i vrlo uskim diznama koje usmjeravaju taj topli zrak lemi odnosno razlemljava el. komponente.

Odnosno u slucaju varenja plastike tim uskim snopom vruceg zraka se grije linija loma i onda u isto vrijeme se grije i dozira plastika u vidu plasticne  " elektrode ".

Plastika koja se dozira je u obliku tankih traka sirokih 5 do 10 mm debljine par mm takode. I ta plastika je istog sastava kao i plastika koja se vari. Obicno je na motorima sve od ABS ili PP plastike ali moze biti EPDM ili nesto drugo.  I obicno radi procesa reciklaze na unutrasnjosti plasticnog dijela ima zig ili oznaka plastike od koje je dio napravljen.  Plasticne sipkice ,, elektrode '' svih vrsta plastike imaju za dz da se kupe na ebay.u

Ovakav vid varenja je vrlo precizan i daje dobre rezultate.   

Konkretno u tvom slucaju posto je linija loma cista, var bi mogao da ide ispod donje strane odnosno unutrasnje. Linija loma bi ostala ali bi strkutruno dio bio ok. Za potpuno rjesenje mora farbanje.

 

Licno tebi se ne isplati kupovati opremu za varenje, ali vjerujem da bi lokalno neko mogao da ti ovo zavrsi.

Da si u Bosni ovo je 20 minuta posla i pivce castis i gotovo. 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZRX 1100.

Imam ponudu od jednog prijatelja zubara da mi to obradi, zaboravih kako se zove smjesa al kaze da vari plastiku fenomenalno.
Posto mi se sada ne ulazi u trosak od svih sranja koje ima da investiram u moped, vjerovatno cu i otici tim putem, valjda bude ok.
Prekricu to nekim stikerom i cekace bolje dane da se sredi 100%. Da je veca havarija ne bih razmisljao al ovako...
Sta znam..

Iduca investicija, crash bar...Dosta je zajebancije bilo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja