Jump to content

Moto Zajednica

Iznajmljivanje navigacija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Unapred se izvinjavam (jer ne mogu da pomognem), ali nisam mogao da odolim:

IMG_20190619_161540.thumb.jpg.fda05c27b0013b8c03905803dd30e71a.jpg

Nadam se da ipak ima neko ko se bavi rentiranjem... Ja mogu da pozajmim svoju, ali nemam nosac osim onaj za soferku koji ne verujem da bi drzao za zakrivljeni vizir...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Ovaj moj fon na Suncu posle nekog vremena se iskljuci, pregreva se, zbog toga bih uzeo neku navigaciju plan je i da kupim ali za sad shodno kinti iznajmio bih nesto posto za vikend palim na put...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Moj predlog, navigacija za kola - polovnih ima od 3000-4000,00 pa navise, plus vodonepropusni moto drzac-torbica za navigaciju, kod nas su oko 1000-1500,00, na Aliexpresu nekoliko evra. Znam da ne vrsi posao kao moto navigacija, ne vidi se uvek najbolje na suncu, motodrzac hoce da popusti, razlabavi se, pa mora da se doteze itd., ali sve zajedno za nekih 5000,00 vrsi odlicno posao i relativno sve moze da se nadje odmah na KPu. Telefoni hardverski nisu predvidjeni da maksimalno vuku bateriju dugo vremena, osim nekih retkih, te zbog toga se i pregrevaju, restartuju i gase, pa bas i ne zavrsavaju posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
51 minutes ago, JohnyBravo said:

Moj predlog, navigacija za kola - polovnih ima od 3000-4000,00 pa navise, plus vodonepropusni moto drzac-torbica za navigaciju, kod nas su oko 1000-1500,00, na Aliexpresu nekoliko evra. Znam da ne vrsi posao kao moto navigacija, ne vidi se uvek najbolje na suncu, motodrzac hoce da popusti, razlabavi se, pa mora da se doteze itd., ali sve zajedno za nekih 5000,00 vrsi odlicno posao i relativno sve moze da se nadje odmah na KPu. Telefoni hardverski nisu predvidjeni da maksimalno vuku bateriju dugo vremena, osim nekih retkih, te zbog toga se i pregrevaju, restartuju i gase, pa bas i ne zavrsavaju posao.

 

Hvala za predlog jel znas mozda ovako neki model koji moze da se uzme da vrsi posao? Naravno ne ocekujem ja to da bude efikasno kao za motor, meni ni ne treba nesto fensi, samo da se ne gasi i pregrava kao telefon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

U principu sta god da uzmes, vrsice ti pos'o. Davno sam ispao iz te sfere navigacija, ali bese bio fazon da ako hoces iole pristojan softver na navigaciji, tipa iGO Primo, minimum ti je potrebno 128mb ROM i Windows CE 6.0, za stariju verziju iGO 8.0 moze i manje ROMa, s tim sto moze da se desi da ne moze softer da preracuna duze ture tip 500-1000km. Naravno danas postoje i Android navigacije, ali one spadaju u skuplju varijantu. U principu sto god da uzmes novije zavrsavace ti posao.

Recimo ovako nesto na prvu:

https://www.kupujemprodajem.com/Automobili-Oprema/Navigacija/Navigacija-za-kola-Blueberry-79596287-oglas.htm

Niti znam konkretan model navigacije, niti znam prodavca, ali onako na prvu. Model koji ima 128 ROM, 4GB RAM, slot za SD do 8GB, konkretno ima iGO Primo....

Ja imam neki MIO C220, koji je djubre u odnosu na ovo, uzeo ga davno polovnog za neke smesne pare, morao prvo da se igram sa njegovim softverom da bi proradio, kasnije nabacio iGO 8 (praistorija od softvera) i dan danas radi i koristim ga, tako da ne vidim razlog zasto ovaj ne bi radio.

Mozda ako budes napravio neku selekciju razlicitih modela, iscitaj malo o njima na netu, ima brdo informacija i o modelima i o softverima, postoje i celi sajtovi i forumi koji se bave samo time, recimo http://www.gps-srbija.com/.

P.S. Gledaj da trazis iGO, jer danas, za nas balkanski region, najbolje mape radi HERE koji imaju odlicnu pokrivenost, a ako se malo potrudis, mozes na netu fraj da nadjes sve mape, POI i sve ostalo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja