Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Pozdrav svima, planiram sa suprugom Balaton u avgustu pa me interesuje da li je neko bio i kakva su iskustva?Vredi li ici ili ne.

Nasao sam lep klip na youtubu pa me zainteresovalo, deluje mi kao fino mesto za voznju.

Bacite pogled ovde nije na odmet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Apsolutno vredi otici, ja sam bio u Siofok-u, extra je mesto, lep gradic, ima sve, luku, kao da si na moru, voda cista bistra, samo sto nije slana, pesak na dnu, milina, jedino nije bas duboka voda, ja sam otisao 100-tinak metara od obale i bila mi do sisa :D

Jedina mana je sto smestaj nije bas jeftin, cena kao i na moru :D  mi smo u pocetku septembra jedva nasli dvokrevetnu sobu za 27eura/dan na booking-u.

 

 

 

 

Photo0416.jpg

zzz76bg.jpg

zzzz9p87.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Hvala puno, deluje zanimljivo, gledao sam i ja Siofok.Gledam uporedo i Booking i Airbnb.U principu ne treba mi neka ekskluziva, i onako mislim da se vozam po okolini vise nego da se kupam i odmaram u sobi/apartmanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 2 sati, lomitelj je napisao:

I Mađarice, naravno

Nista bez Madjarica :)

 

A sto se tice voznje po okolini, nije nesto narocito, blago brdovit krajolik, lep za oko ali nista posebno u poredjenju sa juznom Srbijom (ni blizu),  zato je meni jezero i sadrzaj oko jezera bio najzanimljiviji, 

napravili smo krug i otisli na drugu stranu na polustrvo "Tihany", ima tamo lepo mestasce za videti i prosetati se, i posle provozas se trajektom nazad na drugu stranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Bili zena i ja prosle godine. Ne znam u kom si fazonu al nama je bilo sjajno. Jedino sto je temperatura bila visa nego u BGu. U BGu je bilo 35 tamo nam je zapalo kao 37, ali subjektivno je bilo 45. Super je sto na plazama ima hlada. U vodu udjes i ne mora izlazis koliko je topla bila. Hrana oko jezera je bila osrednja, ali zato u Hevizu gde smo bili smesteni je bila odlicna. Mi smo isli na plaze na juznu stranu jezera, na putevima na severnoj strani je bila bas guzva. Meni licno vise odgovara nego more i svakako cu opet ici (al verovatno tek sledece godine).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Bio ove godine, vrijedi otići. Inače primjetio sam da ima dosta vjetra pa treba biti pažljiv.

 

Obavezno treba trajektom preći iz Siofok-a postoji jedno divno mjesto Tihany bukvalno preko puta (ili provozati cijelo jezero ako se ima vremena) stara tvrđava i gradić su prekrasni. u Siofoku ima i aqua park, istina manji, ali je termalna voda i super je. Što se tiče cijena nije bilo skupo, ne znam da li je i u sezoni tako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ćao svima. Ja upravo planiram slično putovanje za kraj avgusta. Imam u planu nekih 10ak slobodnih dana koje bih izdvojio za vožnju sa devojkom. Najpre smo osmislili malo ambicioznu rutu preko Budimpešte, Balatona, Bleda, Venecije, Lido di Jesola, Trsta, Ljubljane... I tu smo stali jer smo skontali da je to ipak veliki zalogaj i da bismo previše vremena potrošili u vožnji uz malo vremena za obilaženje lokalnih znamenitosti. To je bilo ono klasično - a ček kad smo već tu što da ne posetimo i ovo... :) U principu izašli smo na nekih 2900km za nekih 10-11 dana. Nije neizvodljivo, ali s obzirom da bi nam ovo bilo prvo dalje putovanje van zemlje, odlučili smo da to relaksiramo što je više moguće, pa smo plan suzili po uzoru na putopis kolege @Alexey-a. Plan je da provedemo neka tri dana na jezeru Balaton, i još neka tri u putu do jezera, odnosno u povratku. U principu imamo slobodnih dana da dodamo još nešto što vredi, ali smo ovo isplanirali na nekih 7 dana, pa da eventualno nakon toga do kraja godišnjeg odvozimo još neku kraću turu od 2-3 dana negde po Srbiji ili bližoj okolini (možda TA i TF :)).

 

Elem, planirana ruta je sledeća:

 

 

Neke delove puta sam namerno odabrao (npr. do Valjeva preko Divčibara), ali sam ostale birao onako, bez nekih konkretnih preferenci. Ideja je da se izbegne auto put po svaku cenu (osim u povratku kada bih da malo uštedimo vreme), ali i da se prođe lepim predelima. Neke delove sam pregledao pomoću street view-a i to deluje pristojno, ali me interesuje ima li možda nekih "zamerki" na rutu kroz Mađarsku? Nikada nisam vozio tuda. I naravno, otvoreni smo za neke druge i zanimljive predloge u tom predelu. Ovo je samo okvirni plan. Hvala unapred. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Da sam imao barem jos dva dana viska,SIGURNO  bih otisao do Bratislave koja je od Tihanj-a samo 175km a zatim i do Beca koji je od Bratislave 75km.Tako da ako imas viska vremena, razmisli, ako nista barem da se zapljunes, meni je jako zao sto nisam stigao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

I to je bilo i nekoj od izvornih ideja. Pročitao sam onaj opis Sport turing sekcije foruma - Doručak u Srbiji, ručak u Budimpešti, večera u Pragu. Odmah rekosmo može, pa kad smo stali ispred mape počeli smo da razmatramo da pratimo Dunav i tako... :D

 

Budući da su nam dani isplanirani sa ne previše vožnje (osim poslednjeg dana imamo u planu do nekih 200-250km dnevno, nekad i manje), pa možda možemo da ubacimo jedan duži dan da dotaknemo i to. :)

 

Kojim ste putem vi išli do jezera i nazad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Autoputem do Subotice(nisam hteo okolo naokolo zbog kise koju su najavljivali),

prelaz na Kelebiji,   

Tompa

Baja

Batasek

Szeksard

Tamasi

Siofok,

Szantod (tu je trajekt)

Tihany.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja