Jump to content

Moto Zajednica

Dilema oko količine ulja u Kymco Agility 50 4t

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Po originalnom fabričkom uputstvu u motor staje 0,9 l ulja, međutim kada sipam 0,5 l ulja nivo na štapnom meraču je već na maksimumu. Ko je u pravu, merač ili uputstvo? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ostane ti starog ulja u mašini. Gledaj da je na ravnom, i da ga staviš na centralni štender.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Naravno da je pre zamene ulja motor zagrejan da bi ulje lakše iscurelo, motor je na centralnim nogaruma na ravnom, kad se sve iscedi ja ga nagnem na stranu da se iscedi svaka kap... Znači sve po pravilu! Što se tiče merača, kada se gleda količina ulja u motoru, ne zavrće se već se nabije u otvor do kraja, izvadi se pa se pogleda nivo ulja na njemu(isto piše u uputstvu da se na ovaj način meri ulje u motoru).... I tako vodeći se meračem stane 0,5 l ulja do maksimuma, tj. do gornje crte na meraču... A u uputstvu piše da je kolilina ulja u motoru 0,9 l.... Eto, nije mi baš jasno otkud tolika razlika, za mene je ipak merač merodavniji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Na mom ne piše ništa ili sam ćorav, ali dobro, ta količina od 0,6 l je već usklađena sa meračem.... Gde tačno na motoru piše količina ulja? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Po originalnom fabričkom uputstvu u motor staje 0,9 l ulja, međutim kada sipam 0,5 l ulja nivo na štapnom meraču je već na maksimumu. Ko je u pravu, merač ili uputstvo? 
Da nisi dobio podatak za veću kubikažu? Toliko staje u Agility 16+ 200i, dok pri zameni iscuri 0.8L i isto toliko može da stane u motor.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Nije.

 

Ja sam na nekoliko 10ina, možda i 100kom starih Agilityja 50 4T menjao ulje i uvek je stalo malo manje od 1l.

 

Jedino da nije nešto promenjeno sa godinom proizvodnje pošto sam ja radnju i servis držao tek kad se model pojavio, prvih par godina a to je bilo daleke 2004 (ili '05)-2007

 

I ostaje da pitamo pokretača teme dal' upali motor posle zamene da malo radi pa onda proverava nivo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

A zašto da radi posle zamene? Zar nije pravilo kad se kontroliše ulje sačekati da se ulje slije u karter pa onda meriti? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Jeste to pravilo, ali ne kada menjaš ulje nego kada samo proveravaš nivo. Lepo si i sam napisao "kada se kontroliše".

 

Kada zameniš ulje, ispustiš sve iz mašine i naspeš novo, potrebno je da upališ motor da ulje popuni sav prostor gde treba da ga ima. Pumpa odradi svoje, napuni se filter ulja, svi kanali po malo i eto tebi dodatnih par deci ulja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Sad nađoh na motoru skrivenu nalepnicu gde piše:"full capacity 0.85 l" i "exchange capacity 0.7 l".... Sad mu dodadoh još 200g ali sad na štapu prelazi max nivo.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Vozio si motor? Palio? Radio bar u mestu?

 

Probaj ipak da zavrneš merač i tako da izmeriš nivo. Ne kažem da je sigurno ispravno ali postoji mogućnost da jeste i da će ti onda pokazati sve OK sa tih 0.7l što si sipao u motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ne zavrće se pri merenju. Pokazaće više

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
pre 3 minuta, Jozza je napisao:

Ne zavrće se pri merenju. Pokazaće više

LIKE - u ovom cvesinom slučaju si u pravu. 

 

Ali to merenje bez zavrtanja def. nije pravilo, kod nekih je ispravno zavrnuti, odvrnuti i proveriti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
7 minutes ago, PremieRacing said:

Probaj ipak da zavrneš merač i tako da izmeriš nivo.

Pa ako zavrne onda će mu pokazati još više.

A njegov problem je da već ima "viška" ulja, iako nije nasuo onoliko koliko piše.

Iskustvo moje kaže da 50cc obično imaju kapacitet od 6 decilitara.

Zaista ne znam zašto piše 9 decilitara, to je mjera za 125cc.

Još jedna stvar, zadnji točak treba biti odignut od podloge (možda si nešto stavio u kofer ako ga imaš, pa je "pretegnuo" i oslanja se na zadnji točak i samim tim pokazuje više).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 5 sati, cvesa je napisao:

Naravno da je pre zamene ulja motor zagrejan da bi ulje lakše iscurelo, motor je na centralnim nogaruma na ravnom, kad se sve iscedi ja ga nagnem na stranu da se iscedi svaka kap... Znači sve po pravilu! Što se tiče merača, kada se gleda količina ulja u motoru, ne zavrće se već se nabije u otvor do kraja, izvadi se pa se pogleda nivo ulja na njemu(isto piše u uputstvu da se na ovaj način meri ulje u motoru).... I tako vodeći se meračem stane 0,5 l ulja do maksimuma, tj. do gornje crte na meraču... A u uputstvu piše da je kolilina ulja u motoru 0,9 l.... Eto, nije mi baš jasno otkud tolika razlika, za mene je ipak merač merodavniji. 

 

Jesi merio koliko si starog ulja ispustio? Trebao si...

 

A jesi 100% siguran da si ulje ispustio na dobrom mestu? Možda, i samo možda postoji mogućnost da si odvrnuo neki šraf na kom se ne ispusti svo ulje iz agregata... Jel' ti novo ulje čisto sada kad meriš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Meni se dešava ista stvar od prvog dana. Zagrejem motor, ispustim ulje (izađe 0.5 l jedva, mlatio-ne mlatio), dospem tih 0.5 l da ne preliva i to je to. A u knjižici i u servisnom uputstvu stvarno piše 0.7l pri zameni (bez rastavljanja motora, tada je 0.85l). I nivo je isti i posle paljenja motora. Znači, ne brini. Pozdrav!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

uputstvo za agility 50-125:pise 0,9l,ali ja neverujem da je za 50ccm i 125 ccm ista kolicina.Isti slucaj sam imao kod najnovije yamahe 8hp za camac pise vise ulja staje manje,za dve god upotrebe nije bilo problema .Po meni je merna shipka merodavna.Zanimljivo mislim da pisu da se ulje meri bez uvrtanja merne shipke ,samo dodirom.umakanjem

IMG_20190616_153221.jpg

IMG_20190618_210340.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Ovako je u mom manualu. Moj je Baotian, a danas ću baš otići do prijatelja koji ima Kymco pa da usporedimo te štapiće za mjerenje nivoa. Znam da kada on mijenja sipa oko 7,5-8 dl ulja

 

 

20190619-073349.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Evo ga. Razlika je i u tim štapićima za mjerenje nivoa. Prijatelj kaže da u Kymco po štapiću i max nivou nije sipao nikad više od 7dl.

Lijevi je original Kymco, a desni Baotian.

 

20190619-101827.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Malo je neozbiljno da se javlja tolika razlika. 'Bem ti inženjere, šta li su računali?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Sipaj do malo ispod max na mernoj sipci,to je univerzalno pravilo

 

Nego vise me interesuje koje ulje si sipao i koji viskozitet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja