Jump to content

Moto Zajednica

Pitanja i saveti vezano za turu po Italiji

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Kolege bajkeri supruga i ja krećemo na put 27.7. Plan je da iz Drača trajektom pređemo u Bari. Iz Barija se spuštamo u Otranto gde ćemo biti 7 dana. Nakon toga, idemo kroz unutrašnjost Italije u Popoli, evo kako bi okvirno to izgledalo na mapi:

Capture.thumb.JPG.d01ff12ba13ef1f39e8a5f19984fb097.JPG

 

Za ovu deonicu su nam dobrodošli saveti kojim putem je najbolje (i najlepše) proći. Na mapi sam stavio okvirno - poenta je da bismo da izbegnemo autoput i da prođemo nekim zanimljivijim deonicama.

 

Ista stvar nam je bitna i za sledeći dan, kada iz Popolija krenemo za Bolonju. Evo opet okvirno na mapi:

 

Capture1.JPG.60e068a2336c6061ec7e164628f1c3c7.JPG

 

Ovde nam je Gran Sasso i Monti Sibillini sa gomilom prevoja, a kako mi tu imamo samo jedan dan (faktički samo prolazimo), svi saveti su dobrodšli. :-)

 

Dalje nastavljamo ka Alipima (italijanskim pa austrijskim) ali tu već ima dosta informacija pa ćemo napraviti izbor šta obići.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Gran Sasso, Monti Sibillini...to je sve super...

Vidim da vam je jedna od meta Rossijevo rodno mesto...što i nije nešto, ali ako je vama važno to je ok.

Ako krećete krajem jula, to znači da ćete se naći na najpogrešnijem mogućem mestu početkom avgusta....još ako ubodete vikend!

Od Tavullie pa ovo kako je nacrtano...preko Riminija do Bologne, sve je ravno k'o tepsija a gužva NEOPISIVA! Naročito izmedju najposećenijih letovališta na jadranskoj obali. Ovih 8 sati i nešto, mogu ozbiljno da se oduže pride po opasnoj vrućini.

Tačne pravce bih možda i mogao da vam preporučim, ali to neka bude vaš izbor, samo ću vam preporučiti da možda izbegnete obalu i ostanete u Apeneninima. Biće sigurno prijatnije, više krivina i lepših pejzaža.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

@pronto pošto u tom delu Italije do sada nisam bio, slobodno daj predlog kuda proći. Tavulia je moja želja da vidim jer sam Rosijev veliki fan, ali nije obavezna na ovoj turi. Možemo da napravimo izmene. Krajnje odredište za taj dan je Bolonja - supruga je živela tamo, pa bismo da svratimo da vidimo prijatelje.

 

U svakom slučaju, mape koje sam okačio su okvirne, to nikako nisu planirane i dedinitivne rute. Zapravo neki baš precizan plan i nemamo... :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Potpuno sam saglasan sa Prontom. Obala je jako dosadna i sa velikom guzvom. Tavulja obicno selo ali ako ti je merak provozajte se do nje. Da se ja pitam isao bi na Sienu,  San Gimignano pa Firenza i onda preko Futa pass-a do Bolonje. Odlicna tura samo je malo datum problematican, sto zbog vrucina a najvise zbog guzvi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

@Singularitet Da da to obilazimo sigurno to nam je već u planu. Znam i sam da će biti gužva i vrućina ali šta da se radi bukvalno jedini termin za odmor mi je bio kraj Jula i pocetak Avgusta. @Mikulanac hvala na predlogu :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da..da Toskana svakako.

Sam passo Futa ( baš gde je tabla) je bez veze...ali put na kojem se nalazi SR65 je definitivno pravi moto ulaz u Bolonju.

Ima lepa varijanta da se prodje pored piste u Mugellu i da se onda veže na SR65.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja