Jump to content

Moto Zajednica

Dizalica, radni sto za motor

Recommended Posts

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

IMG_20180318_111437.thumb.jpg.566647f3933a6a63b3960879a6e5e30f.jpg

Malo korišćena dizalica ručne izrade. Dizalica- radni sto za motorcikle I skutere, dimenzije DxŠxV=2, 0x0,6x0,8m, nosivosti 400kg, ručna izrada. Postoji mehaničko osiguranje u toku podizanja, u određenim I krajnjem položaju. Težina dizalice je oko 180kg. Testirana je u radu I podizani su betonski blokovi težine od 400kg. Na slici je I podignuta Yamaha (220kg).

P   podizanje- spuštanje    uz pomoć lančane dizalice 2 tone, a pogon je  pomoću bušilice ili ručno. Cena 650e. Mob 063 85 22 384

 

IMG_20180318_111119.jpg

IMG_20180318_111415.jpg

IMG_20180318_113205.jpg

IMG_20180318_113616.jpg

IMG_20180318_114316.jpg

Photo1628.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Pravio si ovakvu dizalicu?

Konstruisao, kupio materijal i zavarivao,...?

Hm, skupo ili ne, svako ima pravo da ceni svoj rad, a vreme će to pokazati. Samo vidim da neće niko da radi za male pare, a i ne treba.

 Ručni rad je i robusnija je od kineskih u sličnom cenovnom rangu. Koga zanima doći će i uverit će se u kvalitet.

Ovo je druga napravljena dizalica koju sam hteo da zadržim, ali došlo je do promena plana pa ...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Par dobronamernih saveta.......

 

Rampa za navoz je suvise uska, pogotovo uska za onog ko treba da naveze trotockasa na dizalicu (MP3, Metropolis, Fuoko), prednji tockovi su problem u ovom slucaju.

 

Platforma i njen lim koji je povijen prema dole, bolje da je povijen na gore (recmo 2cm) jer dobro dodje za odlaganje srafica, plasticnih zabica prilikom rada ili alata.

Odlozis uz ivicu i znas da je tu, da nece pasti te se zagubiti kao sto po obicaju biva.

Najvise dodje do izrazaja kad se dvotockas upali, vibracije sve "guraju" ka ivici.

 

- Takodje, pozeljno je da ima plocu u zadnjem delu koja se moze skidati po potrebi. Znaci prilikom rada kad je neka havarija u pitanju ili treba prici nekom delu iz drugog ugla.

 

Prednji kraj gde se fiksira tocak, nadam se da se lako demontira mehanizam. U velikoj meri prilikom rada, potrebno je puno zakretanje kormana u obe strane.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
On ‎23‎.‎7‎.‎2019 at 22:50, Satelis je napisao:

Par dobronamernih saveta.......

 

 

Hvala na dobronamernim savetima.

Kao što napisah ranije, pravio sam je za svoje potrebe, nemam trotočkaš  ili kvad pa je rampa uža. Za nečije potrebe to može da se reši. Ivice su namerno savijene na dole po ugledu na mnoge fabričke dizalice, zbog lakšeg pristupa donjem delu motora, pokriveni su i zaštićeni ležajevi i vođice makaza,  a šrafove i ostali sitan materijal odlažem uvek u kutiju. Brzo i jednostavno se odviju šrafovi i ukloni fiksator prednjeg točka.

Da ne ispade ovo neko pravdanje, ...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Daleko od toga da treba da se ikom pravdas, rec je o poboljasnju proizvoda.

Hocu da pomognem ako te zanima, ako pak ne zanima..... admini nek kliknu delete.

 

Dizalica mi se svidja, pogotovo resenje podizanja preko busilice. Daleko je stabilnija jer je platforma daleko sira od lifta. Potrebne su joj male izmene kako bi stvarno bila 100% svrsihodna.

 

ex firma, imao sam dve jako skupe dizalice i tesko su sranje obe bile

ima siri navoz i vadivu plocu

DSC-0692.jpg

 

Dizalica sa slike ima "gelendere" sa strane koji se ne mogu skinuti, teze se prilazi dvotockasu prilikom rada jer te odaljavaju glupi "gelenderi".

 

Pored toga jako je nestabilna, podizanje mopeda nije toliki problem koliki je kad se podize neki maksi od 230 il 280kg.

 

i ako je papreno skupa, novac nikako ne opravdava cenu

platforma jelose uradjena

DSC-0688.jpg

 

jedino sta mi se kod nje svidelo je nozni nacin podizanja preko hidr. klipa

DSC-0684.jpg

 

stanes pored, caka caka nogom i eto je gore

DSC-0683.jpg

 

druga dizalica je daleko stabilnija jer je platforma bolje uradjena, ima sirinu

DSC-0695.jpg

 

takodje malko vise sira nego sto treba.podizanje je vazdusno-hidraulicko 

DSC-0697.jpg

 

i ona ima vadivu plocu

DSC-0686-2.jpg

 

snimio sam sta i kako mi treba, te resio da mi nas covek napravi dizalicu po mojoj meri

dim. su slicne ovim jer sam doradio prepravku za sirinu i vadivu plocu

DSC-0683-2.jpg

 

vadiva ploca i te kako dobro dodje ako se nesto razbusuje il urezuje navoj il vari i td

povijene ivice prema gore isto znace, zgodno za odlaganje i kad upalis dvotockasa nece spasti

IMG-20190423-134856.jpg

 

Poenta je da je stabilna, moze dizati mopede, maxie i velike motore.

Mozes podici na centralni stender, potopiti dupe tako da zadnji tocak se osloni na lift da bi prednji tocak bio u vazduhu, zakretati korman pun u obe strane a da tocak ne kaci fiksator napred. One skupe gore imaju kraci lift pa kad stavis maxi i hoces to da uradis.... nece da moze, zadnji tocak odlazi na navoz pri podizanju prednjeg kraja.

 

Sve u svemu, nadam se da sam ti prosirio vidike, ako se ne slazes sa bilo cim ili ako admini (opet ponavljam) smatraju da kvarim oglas..... brisite post slobodno.

Samo htedoh da potpomognem daljim radovima jer vidim da je ovde ulozeno dosta truda (sto cenim), uz male izmene moze biti prava babaroga od dizalice.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
Pre 22 sati, Satelis je napisao:

Samo htedoh da potpomognem daljim radovima jer vidim da je ovde ulozeno dosta truda (sto cenim), uz male izmene moze biti prava babaroga od dizalice.

 

 

 

Sve je OK.

Profi dizalice sa elektro-hidraulikom ili komprimovanim vazduhom moraju posedovati svoje agregate, hidrauličnu pumpu, kompresor.

Neke konstrukcije su takve da se celokupna dizalica postavlja u "ukopan " pod, pa nema navoza, već je sve u ravni.

Moja ideja je bila da dizalica bude stabilna i sigurna za rad, ali ne za profi tj. servisnu upotrebu , već ličnu.

Ali može se uz ladno pivce i drugaru na motoru neke stvari odraditi. ;)

Poenta je bila u mehanizmu podizanja, makazasti tip pri čemu je upotrebljena lančana dizalica "flašencug" 2T. Podizanje može pomoću bušilice ali i ručno što je malo sporije.

I na kraju svega cilj je bio da sve ovo košta što manje u odnosu na profesionalne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja